Auto       Rejestracja

MENU

    

  Strona Główna

  O szkole

  Pracownicy szkoły

  Nasze osiągnięcia

  Dokumenty szkolne

  Prawa ucznia

  Dla rodziców

  Profilaktyka

  Dziennik elektroniczny

  Plan lekcji

  Kółka zainteresowań

  Samorząd Uczniowski

  język angielski

  język niemiecki

  Sport w szkole

  Projekty edukacyjne

  Szkoła współpracy

  Szkoła promująca zdrowie

  Projekty

  Comenius 2012-2014

  Comenius 2008-2010

  Projekt Ptaki

  Projekt Ekoagenci

  Harcerstwo

  Wolontariat

  Galeria

  InfoM@t

  Publikacje nauczycielskie

  Rekrutacja 2016/17

  Biblioteka

  Szkoła wyróżniona Znakiem Jakości Interkl@sa

  BIP


Aktualności  

Konkurs „Szkolny Poliglota roku szkolnego 2016/17” rozstrzygnięty

W V edycji konkursu na Szkolnego Poliglotę roku szkolnego 2016/17 wzięło udział 28 uczniów. 14 uczniów wytrwało do końca wszystkich konkurencji, a byli to: Karolina Feja z klasy Ia, Malwina Wawrzonek z klasy Ic, , Weronika Gutowska IIc, Ada Grzejszczak IIc, Martyna Jeżyna IIc, Liwia Olejniczak także z klasy 1I c, Stanisław Frączkowski z klasy IId, Weronika Staroń z klasy IIIa, Wiktoria Dawlud IIIa, Patrycja orłowska IIIa Julia Urbanek IIIa, Julia Zajączkowska IIIa, Patryk Kurc IIIa, Jakub Spała z klasy 3b.
Tytuł „Szkolnego Poligloty” zdobyła w tym roku szkolnym uczennica klasy IIIa Weronika Staroń. Z wymienionej 14 jury wyłoniło także 3 osoby, które zdobyły wyróżnienia - Julia Zajączkowska, Weronika Gutowska i Patryk Kurc.
Celem konkursu było propagowanie oraz motywowanie uczniów do nauki języków obcych, doskonalenie znajomości języka angielskiego i niemieckiego, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań samodzielnego pogłębiania wiedzy i umiejętności językowych. Uczniowie zmagali się od listopada do kwietnia z różnymi zadaniami w języku angielskim i niemieckim. Zadaniem uczestników, było wykazanie się w tym roku m.in. znajomością tradycji bożonarodzeniowych w krajach anglo– i niemieckojęzycznych i zaprezentowanie ich w formie 2 minutowej wypowiedzi ustnej, umiejętnościami w zakresie angielskiej i niemieckiej wymowy, recytacją wiersza w obu językach, rozwiązaniem zadań na słuchanie oraz znajomością zasad tworzenia pytań i zdań twierdzących. Jak co roku uczniowie biorący udział w konkursie wykazują się wysokim poziomem językowym. Wszystkie zadania były na poziomie średnio zaawansowanym z języka niemieckiego oraz na poziomie zaawansowanym z języka angielskiego. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz słodki upominek. Za zdobycie tytuły „Szkolnego Poligloty” oraz wyróżnień uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe oraz książkowe.
Weronice oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zachęcamy wszystkich do udziału w następnej VI edycji konkursu, która rusza już po wakacjach.

Organizatorzy:
Ilona Dziedziczak
Anna Spała

Autor: jurekpec 03.05.2017


Content Management Powered by CuteNews