Auto       Rejestracja

MENU

    

  Strona Główna

  O szkole

  Pracownicy szkoły

  Nasze osiągnięcia

  Dokumenty szkolne

  Prawa ucznia

  Dla rodziców

  Profilaktyka

  Dziennik elektroniczny

  Plan lekcji

  Kółka zainteresowań

  Samorząd Uczniowski

  język angielski

  język niemiecki

  Sport w szkole

  Projekty edukacyjne

  Szkoła współpracy

  Szkoła promująca zdrowie

  Projekty

  Comenius 2012-2014

  Comenius 2008-2010

  Projekt Ptaki

  Projekt Ekoagenci

  Harcerstwo

  Wolontariat

  Galeria

  InfoM@t

  Publikacje nauczycielskie

  Rekrutacja 2016/17

  Biblioteka

  Szkoła wyróżniona Znakiem Jakości Interkl@sa

  BIP


Aktualności  

Mateusz Dziedzic z klasy III B triumfatorem eliminacji wojewódzkich jubileuszowego 40. Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

W dniu 7 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Tuszynie przeprowadzono eliminacje wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej przebiegającego pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom".
To już XL edycja turnieju. Do zmagań szczebla wojewódzkiego przystąpiło ponad 60 uczestników, którzy reprezentowali 22 powiaty województwa łódzkiego. Podzieleni na trzy grupy wiekowe na początku rozwiązywali test wiedzy, który wyłonił pięciu najlepszych. Kolejny etap polegał na ustnych odpowiedziach oraz wymagał wykazania się wiedzą praktyczną z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Do ścisłej czołówki udało zakwalifikować sią Mateuszowi Dziedzicowi, który zwyciężył wszystkich swoich rywali i zajął pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych.
Warto dodać, że wcześniej, w dniu 24 marca 2017 r., w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Koluszkach zorganizowano eliminacje powiatowe”, w których wzięli udział po wcześniejszych sukcesach w eliminacjach gminnych Jakub Jadczak, Mateusz Dziedzic i Jakub Majchrzak. W zawodach tych zwyciężył Mateusz, natomiast Jakub Jadczak był drugi. Wcześniej w eliminacjach gminnych uczniowie naszego gimnazjum byli bezkonkurencyjni zdobywając w dniu 2 marca wszystkie miejsca na podium.
Mateuszowi Dziedzicowi, życzymy sukcesów w finale krajowym, który odbędzie się w czerwcu, w Wieliczce (woj. małopolskie).


Jarosław Rzesiewski

Autor: jurekpec 11.04.2017


Content Management Powered by CuteNews