Auto       Rejestracja

MENU

    

  Strona Główna

  O szkole

  Pracownicy szkoły

  Nasze osiągnięcia

  Dokumenty szkolne

  Prawa ucznia

  Dla rodziców

  Profilaktyka

  Dziennik elektroniczny

  Plan lekcji

  Kółka zainteresowań

  Samorząd Uczniowski

  język angielski

  język niemiecki

  Sport w szkole

  Projekty edukacyjne

  Szkoła współpracy

  Szkoła promująca zdrowie

  Projekty

  Comenius 2012-2014

  Comenius 2008-2010

  Projekt Ptaki

  Projekt Ekoagenci

  Harcerstwo

  Wolontariat

  Galeria

  InfoM@t

  Publikacje nauczycielskie

  Rekrutacja 2016/17

  Biblioteka

  Szkoła wyróżniona Znakiem Jakości Interkl@sa

  BIP


Aktualności  

MISTRZOWIE MATEMATYKI Z „JEDYNKI”

W niezwykle szybkim tempie odbywały się w bieżącym roku szkolnym kolejne etapy Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki dla uczniów gimnazjum. Krótki czas, intensywna praca, systematyczność i sumienność okazały się kluczem do sukcesu dla dwójki uczniów klasy 3b Gimnazjum nr 1 w Koluszkach. Karol Kuźniak uzyskał tytuł LAUREATA, a Jakub Spała – tytuł FINALISTY tegoż konkursu.
Podczas finałowych zmagań matematycy z „Jedynki” jako jedyni reprezentowali nasze miasto i powiat łódzki wschodni. Spośród 42 finalistów próg 90% punktów możliwych do uzyskania przekroczyło, wraz z Karolem, łącznie 15 gimnazjalistów, sięgając tym samym po najwyższe matematyczne wyróżnienie. Osiągnięcie to zwalnia ucznia z pisania egzaminu gimnazjalnego z matematyki i daje przepustkę do dowolnie wybranej szkoły ponadgimnazjalnej.
Zadania konkursowe, które uczniowie rozwiązywali na każdym etapie konkursu, były zadaniami wymagającymi ogromnej wiedzy, koncentracji, wyobraźni przestrzennej i logicznego myślenia. Dotyczyły wielu zagadnień znacznie wykraczających poza materiał nauczany w gimnazjum. Nietypowe podstawienia, dowodzenie tożsamości algebraicznych i trygonometrycznych, prawdopodobieństwo zdarzeń losowych, planimetria i stereometria to tylko niektóre z wyzwań, z którymi zmierzyli się nasi „mistrzowie”.
Sukces uczniów ogromnie cieszy p. Katarzynę Wójcik, która przez trzy lata była nie tylko opiekunem i nauczycielem matematyki obu chłopaków, ale także ich wychowawcą. Warto było poświęcić tak wiele godzin „królowej nauk”, zrezygnować z niejednej przyjemności, także w sobotnie przedpołudnia spędzane w szkole, aby spiąć „klamrą sukcesu” trzyletni, wspólny wysiłek.
Sukces Karola i Kuby po raz kolejny potwierdza tezę, że odkrywanie tajemnic matematyki jest fascynującą, intelektualną przygodą, której nie należy się bać, w której uczniowie koluszkowskich szkół, wspierani przez nauczycieli – pasjonatów, mogą sięgnąć po najwyższe laury.

Katarzyna Wójcik

Autor: jurekpec 09.04.2017


Content Management Powered by CuteNews