Auto       Rejestracja

MENU

    

  Strona Główna

  O szkole

  Pracownicy szkoły

  Nasze osiągnięcia

  Dokumenty szkolne

  Prawa ucznia

  Dla rodziców

  Profilaktyka

  Dziennik elektroniczny

  Plan lekcji

  Kółka zainteresowań

  Samorząd Uczniowski

  język angielski

  język niemiecki

  Sport w szkole

  Projekty edukacyjne

  Szkoła współpracy

  Szkoła promująca zdrowie

  Projekty

  Comenius 2012-2014

  Comenius 2008-2010

  Projekt Ptaki

  Projekt Ekoagenci

  Harcerstwo

  Wolontariat

  Galeria

  InfoM@t

  Publikacje nauczycielskie

  Rekrutacja 2016/17

  Biblioteka

  Szkoła wyróżniona Znakiem Jakości Interkl@sa

  BIP


Aktualności  

„Jedynka” druga w ogólnopolskim konkursie programu Badacz Wody

W poniedziałek 12.09.2016 w Wielkiej Oficynie Podchorążówka na terenie Łazienek Królewskich odbył się finał corocznego programu Badacz Wody. Gimnazjum nr 1 w Koluszkach, jako jedna z pięciu szkół, została laureatem tego międzynarodowego programu i otrzymała zaproszenie na galę finałową. W tegorocznej edycji programu wzięło udział 140 szkół z całej Polski, 50 wykonało zadania projektowe, tylko 18 z nich przygotowało Festiwal Wody, czyli święto dla całej społeczności szkolnej dotyczące problemu oszczędzania wody. Z grona 18 najbardziej aktywnych szkół jury na podstawie przesłanych relacji, zdjęć i zgromadzonych w programie punktów wyłoniło 5 finalistów.
Wszyscy finaliści udowodnili, że ich praca i zaangażowanie nie poszły na marne. Wystąpienia grup projektowych były ciekawe i potwierdziły, że te szkoły zasłużyły na tytuł laureata, rywalizacja była bardzo zaciekła a poziom wyrównany. Gimnazjaliści z Jedynki, którzy zajęli ostatecznie 2 miejsce w kraju, przygotowali zabawny film prezentujący ich liczne działania w projekcie, piękne postery z opisem najciekawszych wydarzeń, dwie eko-piosenki oraz rozbudowaną prezentację multimedialną. W trakcie realizacji projektu przeprowadzili wiele zadań, m.in.: badali wodę z kranów oraz w rzece Mrodze, obliczali zużycie wody w szkole i nanosili na plan budynku miejsca, tzw. największej straty wody, przygotowali pokaz mody ekologicznej, przeprowadzili konkurs na komiks „Z życia kropli wody”, wzięli udział w wideotransmisji z polarnej stacji badawczej Arctowskiego, zbierali makulaturę i plastikowe nakrętki, sami napisali piosenkę o wodzie i ją nagrali, przygotowali wodne warsztaty i konkurs przyrodniczy „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Każdy miesiąc obfitował w nowe działania, łącznie uczniowie zdobyli prawie 4000 punktów i przyczynili się swoją postawą do zaoszczędzenia dużej ilości wody.
Po zakończeniu oficjalnej części gali wszyscy laureaci mogli zwiedzić Łazienki Królewskie, wymienić się pomysłami na nowe akcje oraz zjeść wspólnie uroczysty obiad. Na zakończenie spotkania organizatorzy, Fundacja GAP Polska, przygotowali przepyszny tort z logo projektu. Nasi młodzi ekolodzy z grupy Eko-badacze, zachęceni sukcesem, planują nadal uczestniczyć w tym inspirującym edukacyjnym projekcie i realizować kolejne misje. Życzymy im dalszych sukcesów.

Autor: jurekpec 22.09.2016


Content Management Powered by CuteNews