Auto       Rejestracja

MENU

    

  Strona Główna

  O szkole

  Pracownicy szkoły

  Nasze osiągnięcia

  Dokumenty szkolne

  Prawa ucznia

  Dla rodziców

  Profilaktyka

  Dziennik elektroniczny

  Plan lekcji

  Kółka zainteresowań

  Samorząd Uczniowski

  język angielski

  język niemiecki

  Sport w szkole

  Projekty edukacyjne

  Szkoła współpracy

  Szkoła promująca zdrowie

  Projekty

  Comenius 2012-2014

  Comenius 2008-2010

  Projekt Ptaki

  Projekt Ekoagenci

  Harcerstwo

  Wolontariat

  Galeria

  InfoM@t

  Publikacje nauczycielskie

  Rekrutacja 2016/17

  Biblioteka

  Szkoła wyróżniona Znakiem Jakości Interkl@sa

  BIP


Aktualności  

IIIa laureatem plebiscytu na „Najbardziej Kreatywną Klasę Dziennika Łódzkiego”

W poniedziałek 09.11. w kinie HELIOS w Łodzi uczniowie klasy III A Gimnazjum nr 1 w Koluszkach uczestniczyli w uroczystej gali wręczenia nagród w plebiscycie na Najbardziej Kreatywną Klasę Dziennika Łódzkiego, w którym to po bardzo zaciekłej rywalizacji uplasowali się na 5. miejscu wśród 80 klas biorących udział w konkursie.
Gościem specjalnym uroczystości był pan Jacek Saryusz-Wolski, poseł do Parlamentu Europejskiego Ziemi Łódzkiej, który ufundował główną nagrodę – wyjazd dla całej klasy do Brukseli.
Konkurs skierowany był do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z województwa łódzkiego.
Klasy, które zgłosiły się do udziału w tym plebiscycie, musiały przesłać zdjęcia i opis działań, które świadczą o tym, iż jest to naprawdę kreatywny zespół młodych ludzi.
Oto opis, jaki umieściła klasa III a w swoim zgłoszeniu:
Nie ma wyzwania, któremu nie potrafilibyśmy sprostać - WSPÓLNIE. Razem stanowimy zespół, który WSZYSTKO potrafi. Przygotujemy najlepsze stoisko promujące zdrowe odżywianie czy miejsce wróżb andrzejkowych. Nasza interpretacja i inscenizacja piosenki na konkurs patriotyczny ,,25 lat wolności" pozostanie w pamięci odbiorców na długo. Nasi chłopcy, którzy są świetnymi sportowcami i umysłami ścisłymi, bez oporu zatańczą jak baletnice (w strojach baletnic) lub przebiorą się za postacie z bajki Shrek i zatańczą do piosenki z tego filmu.
Wszystko to robimy lepiej od innych klas w naszej szkole, bo potrafimy tak podzielić zadania, aby wykorzystać zdolności poszczególnych osób. Jesteśmy mistrzami pracy na ostatnią chwilę. Taka mobilizacja bardzo motywująco na nas działa. Dzięki naszemu wspólnemu wysiłkowi zwykle zajmujemy miejsca na podium. W drugiej klasie zwyciężyliśmy w konkursie na najlepszą klasę w szkole. Umiemy razem dobrze się bawić, ale także wspieramy się w trudnych momentach, pomagamy sobie w nauce, motywujemy się wzajemnie, bo po prostu się lubimy.
Chętnie spędzamy ze sobą czas również popołudniami - jeździmy na wieczorne spektakle do teatru, czy na mecze siatkówki, nawet Wigilię klasową organizowaliśmy wieczorem, bo wtedy udaje się nam stworzyć tę wyjątkową atmosferę. Ochoczo włączamy się w akcje ekologiczne, organizowane w naszej szkole, takie jak np. "Stań po zielonej stronie mocy", gdzie udało nam się zgromadzić ponad 1000 zużytych płyt CD.
W każdą wykonywaną przez nas pracę wkładamy całe nasze serce. Wraz z wychowawczynią Małgorzatą Drabik tworzymy zgrany zespół klasowy - RODZINĘ."

Udział w tym plebiscycie wymagał wytrwałości w działaniu i kreatywności w poszukiwaniu sojuszników, którzy codziennie od 9.10. do 26.10. na trzy różne sposoby oddawali głosy na wybraną klasę. Okazało się, że i w tym uczniowie klasy III a byli bardzo pomysłowi i skuteczni. Udało im się zdobyć 9666 głosów, co pozwoliło im znaleźć się w gronie dziesięciu wyróżnionych klas, które zostały zaproszone na uroczystą galę połączoną z projekcją filmu „Marsjanin. I choć nie udało się im zwyciężyć w tej rywalizacji, to naprawdę cieszą się ze zdobycia 5. miejsca, gdyż było to bardzo trudne zadanie i wymagało wzmożonej aktywności aż do ostatniej minuty głosowania, które kończyło się o północy. Udział w tym plebiscycie był również działaniem bardzo integrującym zespół klasowy, rodziców, krewnych i znajomych. Gimnazjaliści z Jedynki przekonali się, iż wokół jest wielu życzliwych ludzi, którzy chętnie, bezinteresownie będą wspierać ich w tej rywalizacji, za co wszystkim serdecznie dziękują. Nauczyli się także, że nie należy porzucać rozpoczętego przedsięwzięcia i że trzeba zawsze wierzyć w sukces, bo stopniowo zdobywali coraz wyższe lokaty w tej rywalizacji, by ostatecznie zakończyć zmagania na satysfakcjonującym piątym miejscu.
A jak podkreślali organizatorzy plebiscytu, kreatywność jest niezwykle istotną umiejętnością we współczesnym świecie i to bardzo ważne, że MŁODZI KREATYWNI są uczniami naszego gimnazjum. I jest ich naprawdę wielu, co potwierdza również wynik osiągnięty przez IIIc - drugą z klas startujących w tym konkursie, która przez bardzo długi czas zmagań znajdowała się w pierwszej dziesiątce, by ostatecznie uplasować się na miejscu 12. GRATULUJEMY I ŻYCZYMY, ABYŚCIE TĘ KREATYWNOŚĆ NADAL W SOBIE ROZWIJALI.Autor: jurekpec 13.11.2015


Content Management Powered by CuteNews