Auto       Rejestracja

MENU

    

  Strona Główna

  O szkole

  Pracownicy szkoły

  Nasze osiągnięcia

  Dokumenty szkolne

  Prawa ucznia

  Dla rodziców

  Profilaktyka

  Dziennik elektroniczny

  Plan lekcji

  Kółka zainteresowań

  Samorząd Uczniowski

  język angielski

  język niemiecki

  Sport w szkole

  Projekty edukacyjne

  Szkoła współpracy

  Szkoła promująca zdrowie

  Projekty

  Comenius 2012-2014

  Comenius 2008-2010

  Projekt Ptaki

  Projekt Ekoagenci

  Harcerstwo

  Wolontariat

  Galeria

  InfoM@t

  Publikacje nauczycielskie

  Rekrutacja 2016/17

  Biblioteka

  Szkoła wyróżniona Znakiem Jakości Interkl@sa

  BIP


Aktualności  

Europejski Dzień Języków Obcych w Gimnazjum nr 1 w Koluszkach

7 października świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Dlaczego tak późno – zapytacie? Przecież EDJO przypada rokrocznie na 26 września.
Cóż, a co to za świętowanie Dnia Języków Obcych bez udziału zagranicznych gości – pomyśleliśmy. Dzięki fundacji AIESEC, której głównym założeniem jest zwiększenie zrozumienia kulturowego i współpracy międzynarodowej poprzez program wymiany praktyk, naszą szkołę odwiedziły w tym roku studentki: Svetlana z Serbii i Monique z Indonezji. Dziewczyny nie tylko gościły na lekcjach, podczas których opowiadały Wam o swoich krajach, po angielsku oczywiście, ale również pomogły nam w przeprowadzeniu quizu „ Hakunamatata- Jedynka jezykami wymiata”- którego celem było utrwalenie i poszerzenie Waszej wiedzy nt. języków obcych, jak również ukazanie bogactwa kulturowego społeczności europejskiej, w której żyjemy, jej symboli, sztuki.
Do konkursu zaprosiliśmy po dwóch reprezentantów z każdej klasy, a cały quiz świetnie moderowali Konrad Zylberstein i Maja Misio z klasy 2b.
Padły pytania typu „Ile jest języków na świecie?”, „Co to są internacjonalizmy?”, „Jaką nazwę nosi rosyjski alfabet?” czy „Co to znaczy przeswitchować się?”. Nie zabrakło także pytań muzycznych, dotyczących hymnów wybranych państw oraz piosenek nieanglojęzycznych. Było dużo zabawy, śmiechu, ale przede wszystkim ciekawostek dotyczących języków obcych. Najlepsi okazali się chłopcy z klasy 2c – Marcel Hadała oraz Bartek Kurgiel. 2. miejsce należało do klasy 2a, reprezentowanej przez Patryka Kurca i Weronikę Staroń. Natomiast 3 miejsce zajęła ex aequo klasa 2d, a dokładnie Weronika Durańska i Agnieszka Gawrych, oraz klasa 3c, czyli Olgierd Graczyk i Michał Stanowski.
Podczas quizu został rozstrzygnięty również konkurs na najciekawszy obcojęzyczny mem. Zwyciężczynią w kategorii mem z sieci okazała się Wiktoria Dziąg, również z klasy 3c, a w kategorii praca własna Patrycja Zawadzka z 1b. W gronie laureatów znaleźli się również Mikołaj Orzechowski z kl. 1a, Julek Łuczyński z 1d oraz Adrian Wieczorek z 2d.
Jako organizatorzy, musimy po tym konkursie przyznać jedno – jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni poziomem Waszej wiedzy ogólnej, drodzy uczniowie (nawet klocków, którymi liczyłyśmy punkty w pewnym momencie zabrakło:) ) Obiecujemy, że w przyszłym roku będzie jeszcze ciekawiej, jeśli ktoś z Was chciałby zmierzyć się z quizem i sprawdzić swoją wiedzę, to zapraszamy do odwiedzenia poniższego linku:
Quiz Europejskiego Dnia Języków ObcychSzkolni koordynatorzy EDJO:
Monika Koszada, Marta Frączkowska, Agnieszka Misiak

Autor: jurekpec 26.10.2015


Content Management Powered by CuteNews