Auto       Rejestracja

MENU

    

  Strona Główna

  O szkole

  Pracownicy szkoły

  Nasze osiągnięcia

  Dokumenty szkolne

  Prawa ucznia

  Dla rodziców

  Profilaktyka

  Dziennik elektroniczny

  Plan lekcji

  Kółka zainteresowań

  Samorząd Uczniowski

  język angielski

  język niemiecki

  Sport w szkole

  Projekty edukacyjne

  Szkoła współpracy

  Szkoła promująca zdrowie

  Projekty

  Comenius 2012-2014

  Comenius 2008-2010

  Projekt Ptaki

  Projekt Ekoagenci

  Harcerstwo

  Wolontariat

  Galeria

  InfoM@t

  Publikacje nauczycielskie

  Rekrutacja 2016/17

  Biblioteka

  Szkoła wyróżniona Znakiem Jakości Interkl@sa

  BIP


Aktualności  

Bezpieczne kibicowanie, które łączy…

11 marca uczniowie, rodzice i nauczyciele naszego gimnazjum wspólnie uczestniczyli we wspaniałym sportowym wydarzeniu - na żywo obejrzeli mecz Skry Bełchatów z drużyną Sir Safety Perugia.
Było to drugie spotkanie tych zespołów w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów. Po porażce 2:3 we Włoszech siatkarze z Bełchatowa musieli wygrać za 3 punkty, aby awansować do Final Four tych rozgrywek. Po zaciętym meczu, przy wspaniałych dopingu m.in. ponad sześćdziesięcioosobowej grupy kibiców z Jedynki, bełchatowianom udało się wyeliminować wicemistrza Włoch. Warto zaznaczyć, że w poprzedniej rundzie pokonali mistrza Italii – drużynę z Maceraty z Bartkiem Kurkiem w składzie. Finałowy turniej rozgrywek odbędzie się w Berlinie. W półfinałach spotkają się: gospodarze zawodów z Zenitem Kazań oraz Skra Bełchatów z Resovią Rzeszów. Pewne jest jedno – w finale tych prestiżowych rozgrywek na pewno obejrzymy jedną polską drużynę. Mecze te odbędą się w ostatni weekend marca.
Tam, niestety, nie będą im towarzyszyć kibice z naszej szkoły, przynajmniej nie tak licznie, jak miało to miejsce podczas zmagań w łódzkiej Atlas Arenie. Organizator wyjazdu na mecz Skry nie wyklucza jednak, że uda nam się śledzić na żywo wydarzenia z półfinału, a może także finału Mistrzostw Polski. Ostatni wyjazd pokazał bowiem, iż wśród uczniów Gimnazjum nr 1 w Koluszkach jest bardzo wielu kibiców siatkówki. Zmagania drużyny z Bełchatowa chętnie oglądali nie tylko uczniowie, ale także ich rodzice i rodzeństwo. (Najmłodszy kibic z naszego grona miał zaledwie 5 lat). Uczestnictwo w takiej imprezie uczy, że można kibicować w sposób kulturalny, wspaniale się przy tym bawiąc. Może tylko następnego dnia trochę bolą ręce od klaskania i gardła od okrzyków i śpiewu, ale ile pozytywnych emocji towarzyszy takiemu wydarzeniu wiedzą tylko ci, którzy choć raz przeżyli to na żywo.Małgorzata Drabik

Autor: jurekpec 19.03.2015


Content Management Powered by CuteNews