Auto       Rejestracja

MENU

    

  Strona Główna

  O szkole

  Pracownicy szkoły

  Nasze osiągnięcia

  Dokumenty szkolne

  Prawa ucznia

  Dla rodziców

  Profilaktyka

  Dziennik elektroniczny

  Plan lekcji

  Kółka zainteresowań

  Samorząd Uczniowski

  język angielski

  język niemiecki

  Sport w szkole

  Projekty edukacyjne

  Szkoła współpracy

  Szkoła promująca zdrowie

  Projekty

  Comenius 2012-2014

  Comenius 2008-2010

  Projekt Ptaki

  Projekt Ekoagenci

  Harcerstwo

  Wolontariat

  Galeria

  InfoM@t

  Publikacje nauczycielskie

  Rekrutacja 2016/17

  Biblioteka

  Szkoła wyróżniona Znakiem Jakości Interkl@sa

  BIP


Aktualności  

Finaliści dwóch Ogólnopolskich Konkursów Polonistycznych

Od kilku lat uczniowie naszego gimnazjum biorą udział w dwóch Ogólnopolskich Konkursach „Z poprawną polszczyzną na co dzień” i „Z ortografią na co dzień” i od lat odnoszą w nich znaczące sukcesy. W tym tygodniu opublikowana została lista finalistów tegorocznych zmagań i młodzież z naszej szkoły ponownie potwierdziła, iż polska ortografia, a także składnia i frazeologia są jej doskonale znane.
Czworo spośród nich pokazało, że potrafi poradzić sobie z poprawnym zapisem dyktanda przygotowanego przez ponaddwudziestoipółletniego humorzastego i hipochondrycznego chochlika ortograficznego, który trudzi się co niemiara, aby w okamgnieniu zmienić piękny język polski w hipertrudny niby-szyfr językowy. W tym gronie znalazły się dwie uczennice klas pierwszych: Weronika Staroń i Aleksandra Drabik, a także Julia Nowacka z klasy IIa i Michał Drabik z klasy IIIb.
Natomiast w konkursie „Z poprawną polszczyzną na co dzień” najlepiej z odmianą trudnych imion, nazwisk i nazw miejscowych poradzili sobie Paulina Kozik z klasy IIIc i Michał Drabik z klasy IIIb. Oni znają szereg związków frazeologicznych, a ponieważ w życiu nie idą po linii najmniejszego oporu, to doskonale wiedzą, że w Gimnazjum imienia Świętego Ottona we Włoszczowie z filią w Jabłonnie nie było dzisiaj Brunona Picassa i Otella Turnaua, ponieważ przyjechali do nich wujostwo ze Skarżyska- Kamiennej.
Finały obu konkursów odbędą się w maju, więc będziemy trzymać kciuki za naszych finalistów, aby po raz kolejny pokazali, iż należą do grona supermistrzów.


Autor: jurekpec 10.03.2015


Content Management Powered by CuteNews