Auto       Rejestracja

MENU

    

  Strona Główna

  O szkole

  Pracownicy szkoły

  Nasze osiągnięcia

  Dokumenty szkolne

  Prawa ucznia

  Dla rodziców

  Profilaktyka

  Dziennik elektroniczny

  Plan lekcji

  Kółka zainteresowań

  Samorząd Uczniowski

  język angielski

  język niemiecki

  Sport w szkole

  Projekty edukacyjne

  Szkoła współpracy

  Szkoła promująca zdrowie

  Projekty

  Comenius 2012-2014

  Comenius 2008-2010

  Projekt Ptaki

  Projekt Ekoagenci

  Harcerstwo

  Wolontariat

  Galeria

  InfoM@t

  Publikacje nauczycielskie

  Rekrutacja 2016/17

  Biblioteka

  Szkoła wyróżniona Znakiem Jakości Interkl@sa

  BIP


Aktualności  

Kolejne warsztaty z udziałem studentów z AIESEC

Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach współpracuje z największą na świecie organizacją studencką AIESEC już od kilku lat i corocznie goście z odległych krajów prowadzą warsztaty w języku angielskim dotyczące państw, z których pochodzą. W dniach 29.09-3.10.2014 mieliśmy przyjemność gościć Hien z Wietnamu, Michaela z Egiptu oraz Shaghayegh z Iranu. Uczniowie naszego gimnazjum oraz szkoły podstawowej mieli zatem okazję doświadczyć międzynarodowej atmosfery na lekcjach języka angielskiego, a jednocześnie sprawdzić swoje umiejętności językowe. Studenci odkryli przed nami kulturę, historię i przyrodę swoich państw. Wietnamska kuchnia, egipskie hieroglify, irańskie krajobrazy, pisanie po arabsku czy persku - to tylko niektóre elementy kulturowe, które przygotowali dla nas nasi goście.
Obcokrajowcy okazali się bardzo sumiennymi, zdyscyplinowanymi i sympatycznymi ludźmi. Warsztaty nie ograniczały się jedyni do prezentacji, ale angażowały uczestników poprzez różne formy aktywności, jak gry i łamańce językowe, zabawy, a nawet naukę tradycyjnych tańców. Z pewnością były urozmaiceniem standardowych lekcji języka angielskiego i bardzo podobały się uczniom, co często podkreślali po wyjściu z sali zajęć.
Cieszy nas fakt, że Gimnazjum nr 1 w Koluszkach na dobre zarysowało się na mapie odwiedzin studentów z organizacji AISEC, ponieważ tego typu spotkania najbardziej motywują młodzież do nauki języków.
Pobyt zagranicznych gości doskonale wpisał się w szkolne obchody Europejskiego Dnia Języków, ustanowionego w 2001 roku przez Radę Europy. Z tej okazji uczniowie klas drugich i trzecich pod opieką Pana Tomasza Piechoty wystawili na szkolnej scenie przedstawienie promujące naukę języków obcych. Nie zabrakło w nim elementów kabaretowych, muzycznych i filmowych, które z różnorodnych punktów widzenia pokazywały jak ważna jest znajomość języka obcego w każdym wieku i w różnych sytuacjach życiowych. Publiczność miała okazję nauczyć się zwrotów grzecznościowych w różnych językach, jak również spróbować swoich sił w egipskich, irańskich i wietnamskich łamańcach językowych. Całość okraszona była dużą dawką zdrowego i relaksującego humoru. W przygotowanie akademii zaangażowali się liczni uczniowie i nauczyciele, którym organizatorzy składają serdeczne podziękowania.

W internetowej galerii możesz obejrzeć zdjęcia z wizyty studentów AISEC w naszej szkole.

Tomasz Piechota
Anna Spała

Autor: jurekpec 19.10.2014


Content Management Powered by CuteNews