BIP

Aktualności

Sukcesy młodych i uzdolnionych polonistów z Gimnazjum nr 1 w Koluszkach

W tradycję Gimnazjum nr 1 w Koluszkach wpisały się dwa ogólnopolskie konkursy polonistyczne – „Z poprawną polszczyzną na co dzień” i „Z ortografią na co dzień”. Z każdym rokiem coraz większa grupa młodzieży odnosi sukcesy w obu konkursach.
W tym roku konkurs „Z poprawną polszczyzną na co dzień” świętował jubileusz 10-lecia istnienia. 6 czerwca 2014 r. w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie odbyła się finałowa, jubileuszowa gala, podczas której wręczone zostały dyplomy i nagrody dla zdobywców najwyższych miejsc w poszczególnych konkursach. Jesteśmy dumni, że wśród najlepszych znaleźli się również nasi uczniowie.
W konkursie „Z poprawną polszczyzną na co dzień” nasz uczeń - Michał Drabik z klasy 2b - zajął V miejsce. Szanowne jury doceniło jego pracę, którą zatytułował „Bezwzględni dziennikarze”. Bardzo cieszymy się z sukcesu Michała, który w tym konkursie startuje od pierwszej klasy szkoły podstawowej i do tej pory już 6 razy znalazł się w finale. Rok temu, jako uczeń klasy pierwszej, również reprezentował szkołę w finale konkursu.
„Z ortografią na co dzień” to drugi konkurs, w którym co roku młodzież Gimnazjum nr 1 bardzo licznie bierze udział. W tym roku nasza uczennica - Natalia Chuszcz z klasy 3d – okazała się najlepsza w Polsce, Michał Drabik z klasy 2b zajął III miejsce, a Karolina Staroń z klasy 3c zajęła VIII miejsce. Warto dodać, że są to uczniowie, którzy co roku dają nam powody do dumy. W zeszłym roku, a także dwa lata temu Karolina Staroń była Mistrzynią Polski w Ortografii, a Natalia w ubiegłym roku zajęła II miejsce, a dwa lata temu znalazła się w gronie finalistów. Pragniemy również podziękować za trud i czas poświęcony na przygotowanie pozostałym tegorocznym finalistkom: Julii Nowackiej z klasy 1a i Weronice Grochal z klasy 3a, dla której był to drugi finał.
Liczne sukcesy naszych uczniów przyczyniły się do uplasowania się Gimnazjum nr 1 w Koluszkach wśród 40 najlepszych szkół w Polsce.
Za co serdecznie dziękujemy wszystkim finalistom i laureatom.

Autor: jurekpec 22.06.2014