Auto       Rejestracja

MENU

    

  Strona Główna

  O szkole

  Pracownicy szkoły

  Nasze osiągnięcia

  Dokumenty szkolne

  Prawa ucznia

  Dla rodziców

  Profilaktyka

  Dziennik elektroniczny

  Plan lekcji

  Kółka zainteresowań

  Samorząd Uczniowski

  język angielski

  język niemiecki

  Sport w szkole

  Projekty edukacyjne

  Szkoła współpracy

  Szkoła promująca zdrowie

  Projekty

  Comenius 2012-2014

  Comenius 2008-2010

  Projekt Ptaki

  Projekt Ekoagenci

  Harcerstwo

  Wolontariat

  Galeria

  InfoM@t

  Publikacje nauczycielskie

  Rekrutacja 2016/17

  Biblioteka

  Szkoła wyróżniona Znakiem Jakości Interkl@sa

  BIP


Aktualności  

WARSZTATY EDUKACJI MEDIALNEJ "DRODZY CZYTELNICY" Z UDZIAŁEM MŁODZIEŻY Z NASZEGO GIMNAZJUM

Uczniowie naszego gimnazjum 9 czerwca br. pod opieką p. Sylwii Kowalskiej mieli okazję wziąć udział w warsztatach edukacji medialnej odbywających się w ramach projektu „Drodzy czytelnicy” dzięki uprzejmości Dyrekcji Miejskiej Biblioteki Publicznej, która do udziału w zajęciach nas zaprosiła. Projekt ten wymyśliło i realizuje Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat” dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronami projektu są: edukacyjny serwis edunews.pl i portal ebib.pl.
Do końca czerwca 2014 r. zostaną zorganizowane 22 spotkania dla gimnazjalistów z aglomeracji warszawskiej i łódzkiej – odbędą się w Warszawie, Łodzi, Pruszkowie, Brzezinach, Pabianicach, Izabelinie, Otwocku, Podkowie Leśnej, Zgierzu, Konstancinie-Jeziornej, Koluszkach i Woli Prażmowskiej.
W warsztatach wzięło udział 22 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich. Byli to: Marta Serwa, Marta Paprocka, Kinga Wojciechowska, Natalia Chuszcz, Sandra Kuczkowska, Marta Daszkiewicz, Kacper Smyczek, Michał Drabik, Natalia Kędzierska, Joanna Majchrzak, Ola Środa, Joanna Bankowska, Julia Nowacka, Natalia Hermaniuk, Julia Suwalska, Karolina Włodarkiewicz, Wiktor Mroziński, Michał Stanowski, Hubert Woźniak, Justyna Grzegorczyk, Julia Biniek i Maciej Nowak.
Dowiedzieli się na nich m.in.: czym dziennik opinii różni się od tabloidu, kto w Polsce czyta gazety z segmentu true story, czym jest custom publishing i dlaczego reklamy czasem próbują udawać teksty informacyjne. Mogli też sprawdzić się w roli autorów pierwszych stron gazet i podyskutować o tym, jaką rolę media pełnią w ich życiu. Spotkanie warsztatowe trwało 4 godziny lekcyjne i było prowadzone przez dwie profesjonalne trenerki i dziennikarki.
Anna Błaszkiewicz – skończyła socjologię i filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowała jako dziennikarka w Gazecie Wyborczej i Dzienniku Polska Europa Świat, współpracowała z dziennikiem Polska. The Times, gazetami kobiecymi i młodzieżowymi oraz portalami internetowymi. Prowadzi autorskie warsztaty dziennikarskie dla młodzieży oraz warsztaty pisarskie dla różnych grup wiekowych, koordynatorka projektu „Drodzy czytelnicy”
Ola Rzążewska – psycholożka, dziennikarka i trenerka rozwoju osobistego. Pracowała w trzech największych polskich gazetach codziennych – Gazecie Wyborczej, Dzienniku Polska Europa Świat oraz Polska. The Times, pisała reportaże dla tygodnika Polityka i miesięcznika Zwierciadło. Ma też doświadczenie w pracy dla organizacji non-profit, gazet z sektora kobiecego i młodzieżowego. Prowadzi warsztaty rozwojowe dla kobiet ukierunkowane na odkrywanie własnego potencjału oraz autorskie warsztaty dziennikarskie.
Młodzież wyszła z zajęć bardzo zadowolona. Uczniowie zdobyli wiele informacji nt. pracy dziennikarza, które przekazane były w ciekawej formie. Wyrazili również szczerą chęć wzięcia udziału w innych, podobnych formach edukacji.
Autor: jurekpec 22.06.2014


Content Management Powered by CuteNews