Auto       Rejestracja

MENU

    

  Strona Główna

  O szkole

  Pracownicy szkoły

  Nasze osiągnięcia

  Dokumenty szkolne

  Prawa ucznia

  Dla rodziców

  Profilaktyka

  Dziennik elektroniczny

  Plan lekcji

  Kółka zainteresowań

  Samorząd Uczniowski

  język angielski

  język niemiecki

  Sport w szkole

  Projekty edukacyjne

  Szkoła współpracy

  Szkoła promująca zdrowie

  Projekty

  Comenius 2012-2014

  Comenius 2008-2010

  Projekt Ptaki

  Projekt Ekoagenci

  Harcerstwo

  Wolontariat

  Galeria

  InfoM@t

  Publikacje nauczycielskie

  Rekrutacja 2016/17

  Biblioteka

  Szkoła wyróżniona Znakiem Jakości Interkl@sa

  BIP


Aktualności  

Młodzież z naszej gminy czyta książki i dobrze się przy tym bawi

Już po raz drugi młodzież z naszej gminy udowodniła, że czyta książki. W tym roku odbyła się druga edycja Gminnego Konkursu Czytelniczego „A właśnie, że czytamy!”, który organizowany jest przez p. Sylwię Kowalska i p. M. Kujawę z Gimnazjum nr 1 w Koluszkach. Honorowym patronatem konkurs obejmuje corocznie Miejska Biblioteka Publiczna w Koluszkach, której serdecznie pragniemy podziękować za pomoc w organizacji, wsparcie i ufundowanie nagród dla szkół.
W tym roku konkurs odbył się 8 maja. Tego dnia bowiem przypada Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Konkurs rozpoczęły życzenia dla pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej i pań pracujących w szkolnych bibliotekach. Młodzież symbolicznym bukietem kwiatów złożonym na ręce p. Danuty Oleksiak podziękowała bibliotekarzom za ich pracę i codzienny trud wkładany w promowanie kultury.
Tegoroczna edycja konkursu poświęcona była trzem powieściom młodzieżowym: P. Beręsewicz „A niech to czykolada”, K. Ryrych „Wyspa mojej siostry”, D. Dibben „Strażnicy historii t.1 Nadciąga burza”. Młodzież musiała udowodnić znajomość treści lektur w czterech konkurencjach: plastycznej – plakat promujący film będący adaptacją powieści, gry planszowej – sprawdzającej wiedzę z treści książki, zgaduj-zgaduli – polegającej na przypisaniu obrazka do książki i wyjaśnieniu, z jaką sytuacją jest on związany z powieścią oraz konkurencji polegającej na rozwiązaniu rebusów i wyjaśnieniu z jaką książką i w jaki sposób rozwiązanie wiąże się z powieścią.
Okazało się, że mamy w naszej gminie bardzo oczytaną młodzież. Uczestnicy zaskoczyli organizatorki i jury znajomością powieści w najdrobniejszych szczegółach. To zapewniło bardzo wysoki poziom konkursu. Walka była bardzo wyrównana i jak to często bywa w takich sytuacjach o miejscach na podium zadecydował w dużym stopniu łut szczęścia. W tym roku pierwsze miejsce przypadło drużynie z Gimnazjum nr 1 w składzie: Natalia Szrama, Joanna Majchrzak, Paweł Sochański, Mateusz Sikorski i Paulina Kozik – wyznaczona do konkurencji plastycznej. Drugie miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum w Gałkowie Dużym w składzie: Weronika Ciejka, Jasmina Fiedorowicz, Ewa Koszel, Kacper Ślepecki, Weronika Wysocka. Drużynę do konkursu przygotowywały p. Elżbieta Szeleszczyk i p. Katarzyna Czapnik. Natomiast trzecie miejsce przypadło drużynie z Gimnazjum nr 2 w składzie: Paulina Doryń, Martyna Karlińska, Natalia Majchrzak, Oliwia Teodorczyk, Lilianna Zając. Uczniów przygotowała do konkurencji p. Barbara Gudanis.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody indywidualne i nagrodę książkową dla szkoły. Po zakończonej rywalizacji uczestnicy mogli zregenerować siły podczas słodkiego poczęstunku.
Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wiedzy. Mamy nadzieję, że konkurs wpisał się już na stałe do kalendarza konkursów szkolnych i że w przyszłym roku również gimnazjaliści z naszej gminy wezmą udział w tym konkursie.


S. KOWALSKA
M. KUJAWA

Autor: jurekpec 13.05.2014


Content Management Powered by CuteNews