Auto       Rejestracja

MENU

    

  Strona Główna

  O szkole

  Pracownicy szkoły

  Nasze osiągnięcia

  Dokumenty szkolne

  Prawa ucznia

  Dla rodziców

  Profilaktyka

  Dziennik elektroniczny

  Plan lekcji

  Kółka zainteresowań

  Samorząd Uczniowski

  język angielski

  język niemiecki

  Sport w szkole

  Projekty edukacyjne

  Szkoła współpracy

  Szkoła promująca zdrowie

  Projekty

  Comenius 2012-2014

  Comenius 2008-2010

  Projekt Ptaki

  Projekt Ekoagenci

  Harcerstwo

  Wolontariat

  Galeria

  InfoM@t

  Publikacje nauczycielskie

  Rekrutacja 2016/17

  Biblioteka

  Szkoła wyróżniona Znakiem Jakości Interkl@sa

  BIP


Aktualności  

I Międzyszkolny Konkurs Matematyczno-Informatyczny InfoM@t

30 kwietnia 2014 r w Gimnazjum nr 1 w Koluszkach odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród uczniom biorącym udział w I Międzyszkolnym Konkursie Matematyczno-Informatycznym InfoM@t 2014.
Organizatorami konkursu byli nauczyciele matematyki i informatyki Gimnazjum nr 1 w Koluszkach, członkowie Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych „WEKTOR”. Konkurs był skierowany do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z terenu gmin: Koluszki, Brzeziny, Rogów, Budziszewice i Rokiciny.
Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało 11 szkół. W I rundzie konkursowej, która odbyła się 15 kwietnia 2014 r. i polegała na rozwiązywaniu na platformie internetowej testu matematyczno-informatycznego, brało udział 100 uczniów. Zadaniem tej rundy było wyłonienie po 2 najlepszych uczniów z danej szkoły, którzy spotkali się w Gimnazjum nr 1 w Koluszkach w dniu 28 kwietnia 2014 r. i walczyli o miano najlepszej szkolnej drużyny i indywidualnego Mistrza Informatyki i Matematyki
Etap finałowy składał się z 3 konkurencji. Na początku zmagań 22 finalistów rozwiązywało przy komputerach krótki test z matematyki i informatyki. Następnie musieli wykonać 2 zadania praktyczne z wykorzystaniem aplikacji do edycji tekstu i grafiki. Ostatnia część zmagań finałowych polegała na rozwiązaniu 4 zadań matematycznych, które w głównej mierze wymagały od uczniów logicznego myślenia. W czasie rozwiązywania zadań opiekunowie finalistów wzięli udział w warsztatach metodycznych, które poprowadzili przedstawiciele największego polskiego wydawnictwa informatycznego - Helion. Na warsztatach zaprezentowano nie tylko najnowszą obudowę internetową podręczników do informatyki i matematyki, ale również pokazano przykłady wykorzystania aplikacji edukacyjnych na urządzenia przenośne.
Po podliczeniu wyników z rozgrywki finałowej na uroczystym podsumowaniu wręczono najlepszym uczniom i drużynom puchary i nagrody rzeczowe. Ale za nim trafiły one do uczniów, musieli oni jeszcze rozwiązać jedno zadanie. Tym razem była to ilustrowana przedstawieniem zagadka kryminalna, w której w postać Sherlocka Holmesa, doktora Watson i świadków tajemniczego zabójstwa p. Elizabeth Brown wcielili się uczniowie klasy 3D Gimnazjum. Zadaniem ich młodszych kolegów ze szkół podstawowych było odgadnięcie na podstawie wypowiedzi świadków zdarzenia, jakie nieścisłości kryją się w ich zeznaniach i kto w konsekwencji jest faktycznym mordercą. Najlepszą spostrzegawczością i kojarzeniem faktów wykazał się Mikołaj Orzechowski ze SP nr 2 w Koluszkach, który z rąk młodych aktorów odebrał okolicznościową nagrodę.
Po tych emocjach przystąpiono do zasadniczej części podsumowania, czyli nagrodzenia najlepszych szkolnych drużyn i najlepszych uczestników konkursu InfoM@t. Miejsce I w klasyfikacji drużynowej zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Różycy, w składzie: Radosław Pewniak, Jan Sokołowski, opiekun uczniów p. Jolanta Molińska. Miejsce II przypadło uczniom: Jakubowi Spale i Michałowi Bukowskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach, których opiekunką była p. Honorata Knap. IIII miejsce w konkursie zajęli podopieczni p. Bożeny Bykowskiej: Maciej Przywara i Roman Patryk ze Szkoły Podstawowej w Rokicinach.
W klasyfikacji indywidualnej złoty medal, puchar i główną nagrodę rzeczową w postaci tabletu multimedialnego odebrał z rąk dyrektora Zespołu Szkół, p. Waldemara Siedlika - uczeń Szkoły Podstawowej w Różycy – Radosław Pewniak. Miejsce drugie zajął Maciej Przywara ze Szkoły Podstawowej w Rokicinach, a miejsce 3 przypadło Jakubowi Spale ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach.
Dyrekcja Gimnazjum nr 1 w Koluszkach pragnie szczególnie gorąco podziękować sponsorom nagród w tegorocznej, I edycji konkursu – p. Zbigniewowi Winklowi – Prezesowi Przedsiębiorstwa AGAT w Koluszkach oraz p. Przemysławowi Lisiakowi – kierownikowi Baz Paliw OLPP w Koluszkach. Słowa podziękowania kieruje również do wszystkich opiekunów szkół biorących udział w konkursie za przygotowanie uczniów do konkursu i pomoc w realizacji I etapu rozgrywek.
Mamy nadzieję, że konkurs ten pokazał uczniom, że matematyka i informatyka nie są jedynie trudnymi dziedzinami wiedzy ścisłej, ale mogą być również przestrzenią do ciekawej zabawy. Być może uczestnicy konkursu InfoM@t swoje talenty matematyczno-informatyczne będą dalej rozwijali na kolejnych etapach edukacji w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. Tego im życzymy!

Autor: jurekpec 05.05.2014


Content Management Powered by CuteNews