Auto       Rejestracja

MENU

    

  Strona Główna

  O szkole

  Pracownicy szkoły

  Nasze osiągnięcia

  Dokumenty szkolne

  Prawa ucznia

  Dla rodziców

  Profilaktyka

  Dziennik elektroniczny

  Plan lekcji

  Kółka zainteresowań

  Samorząd Uczniowski

  język angielski

  język niemiecki

  Sport w szkole

  Projekty edukacyjne

  Szkoła współpracy

  Szkoła promująca zdrowie

  Projekty

  Comenius 2012-2014

  Comenius 2008-2010

  Projekt Ptaki

  Projekt Ekoagenci

  Harcerstwo

  Wolontariat

  Galeria

  InfoM@t

  Publikacje nauczycielskie

  Rekrutacja 2016/17

  Biblioteka

  Szkoła wyróżniona Znakiem Jakości Interkl@sa

  BIP


Aktualności  

Warsztaty językowe o Grecji

W czwartek, 20 czerwca 2013 r. Gimnazjum nr 1 gościło w swoich progach panią Tonię Asimakopoulou z Grecji, pracującą jako wolontariuszka w Fundacji im. Roberta Schumana w Warszawie. Podczas warsztatów prowadzonych w języku angielskim przybliżyła ona uczniom kulturę, geografię i historię jej kraju. Uczniowie dowiedzieli się nie tylko ogólnych informacji o tym starożytnym państwie będącym kolebką demokracji i filozofii oraz miejscem narodzin igrzysk olimpijskich, ale również wielu ciekawostek, jak na przykład: co wchodzi w skład typowej greckiej sałatki, w jaki sposób przygotowuje się do jedzenia ośmiornice, dlaczego wiele domów ma wystające druty, czy też jakie jest najsłynniejsze miejsce pielgrzymek Greków. Podczas warsztatów uczniowie mieli sposobność wysłuchania prezentacji, obejrzenia krótkiego filmu, zapoznania się z niestandardowym greckim alfabetem i nauczenia kilku zwrotów grzecznościowych w tymże języku.
Po zakończonych zajęciach grupa uczniów przeprowadziła wywiad z panią Asimakopoulou, który jest zamieszczony w zakładce poświęconej językowi angielskiemu oraz na kanale video na Youtube. Okazało się, że wolontariuszka podczas swojego kilkumiesięcznego pobytu w Polsce odwiedziła wiele szkół i przedszkoli i nauczyła się sprawnie posługiwać naszym językiem. Bardzo chwaliła sobie polską kuchnię i kontakty z ludźmi. Natomiast pewnym szokiem była dla niej szalenie długa zima i oblodzone chodniki, które sprawiały wielką trudność przy poruszaniu się. Warsztaty językowe z osobą z zagranicy na stałe wpisują się w plan lekcji w Gimnazjum nr 1 w Koluszkach. Są atrakcyjną formą rozwijania zainteresowań uczniów, motywują do nauki i dodają pewności siebie tym, którzy nie są pewni stanu swojej wiedzy. Zatem kolejnych wizyt obcokrajowców należy spodziewać się w przyszłym roku.
Pragniemy również zachęcić do lektury artykułu napisanego przez naszą wolontariuszkę z Grecji. Artykuł, który ukazał się na stronie Fundacji Schumana zawiera ciekawe spostrzeżenia, nie tylko pochlebne, więc warto się z nim zapoznać. Niestety jest w języku angielskim, ale prostym i przystępnym więc mamy nadzieję, że większość, jeśli nie wszyscy, dadzą radę go zrozumieć, a przy okazji sprawdzić swój poziom wiedzy tego języka. Enjoy reading it.
http://www.schuman.pl/wolontariat-europejski-aktualnoci/2585-the-last-visit

Tomasz Piechota

Autor: jurekpec 27.06.2013


Content Management Powered by CuteNews