Auto       Rejestracja

MENU

    

  Strona Główna

  O szkole

  Pracownicy szkoły

  Nasze osiągnięcia

  Dokumenty szkolne

  Prawa ucznia

  Dla rodziców

  Profilaktyka

  Dziennik elektroniczny

  Plan lekcji

  Kółka zainteresowań

  Samorząd Uczniowski

  język angielski

  język niemiecki

  Sport w szkole

  Projekty edukacyjne

  Szkoła współpracy

  Szkoła promująca zdrowie

  Projekty

  Comenius 2012-2014

  Comenius 2008-2010

  Projekt Ptaki

  Projekt Ekoagenci

  Harcerstwo

  Wolontariat

  Galeria

  InfoM@t

  Publikacje nauczycielskie

  Rekrutacja 2016/17

  Biblioteka

  Szkoła wyróżniona Znakiem Jakości Interkl@sa

  BIP


Aktualności  

Finał - Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego „A właśnie, że czytamy”

Po trzech miesiącach rywalizacji nadszedł długo wyczekiwany moment- finał konkursu czytelniczego organizowanego pod honorowym patronatem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koluszkach przez Gimnazjum nr 1 w Koluszkach. Inicjatorkami i organizatorkami konkursu były p. S. Kowalska - nauczyciel języka polskiego i p. M. Kujawa - nauczyciel bibliotekarz.
19 marca 2013 r. drużyny z gimnazjów w naszej gminie spotkały się w auli Gimnazjum nr 1, aby wyłonić zwycięzcę konkursu.
Zanim to nastąpiło, młodzi miłośnicy literatury przez ostatnie cztery miesiące zmierzyli się z szeregiem zadań dotyczących znajomości popularnych powieści literatury młodzieżowej. Zakres materiału konkursowego obejmował takie lektury jak: „Czarny Młyn” M. Szczygielskiego, „Gwiazdę Zero” A. Żaka oraz „A jeśli zostanę...” B. Ciwoniuk. Konkurs przebiegał w trzech etapach. Każdy składał się z dwóch konkurencji: pierwszej stałej - test ze znajomości treści lektury, drugiej zmiennej- praca literacka, praca plastyczna oraz scenka teatralna.
Ostatnia konkurencja konkursowa- scenki teatralne na podstawie wybranego fragmentu powieści B. Ciwoniuk „A jeśli zostanę...” odbyła się właśnie podczas finału, na który została zaproszona autorka tej książki. Pani B. Ciwoniuk zasiadała również w jury, więc dla młodzieży było to tym większe przeżycie. Jury uznało, że najciekawszą scenkę przygotowała drużyna z Gimnazjum nr 2 w Koluszkach, którą młodzież przygotowała pod okiem p. Jolanty Dąbrowskiej.
Po tej konkurencji odbył się finał, który miał formę turnieju wiedzy z trzech konkursowych powieści. Składał się on z trzech konkurencji: gra planszowa- sprawdzenie wiedzy z trzech lektur, kalambury- rozpoznanie wybranej postaci z jednej z lektur oraz konkurencja zatytułowana „Zgaduj zgadula”, która polegała na rozpoznaniu na podstawie obrazka książki konkursowej i sytuacji, z którą jest związany.
Zadania były tak dobrane, że losy drużyn do końca nie były przesądzone. Każda drużyna miała jeszcze szansę wygrać.
Ostatecznie po trzech konkurencjach zwyciężyła drużyna z Gimnazjum nr 2 w Koluszkach w składzie: Magdalena Jastrzębska, Anna Cieryt, Aleksandra Zrobek, Marlena Nowakowska i Wiktoria Krzemińska, której opiekunem była p. Barbara Gudanis.
Drugie miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum w Gałkowie Dużym w składzie: Emilia Pacholczyk, Natalia Jankiewicz, Krzysztof Czapnik, Magdalena Korzeniowska, Aleksandra Chądzyńska. Tą drużyną opiekowała się p. Elżbieta Szeleszczyk.
Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Gimnazjum nr 1 w Koluszkach w składzie: Marta Serwa, Kinga Wojciechowska, Aleksandra Puczyńska, Justyna Reszka, Agnieszka Malecka.
Dla wszystkich uczestników konkursu Miejska Biblioteka Publiczna w Koluszkach ufundowała ciekawe nagrody książkowe. Wszystkie drużyny otrzymały również cenną nagrodę książkową dla szkoły. Oprócz tego zwycięzcy otrzymali ciekawe upominki, o które zadbała Dyrekcja Gimnazjum nr 1 w Koluszkach.
Kiedy emocje konkursowe opadły, młodzież mogła znaleźć chwilę wytchnienia podczas spotkania autorskiego z p. Barbarą Ciwoniuk. Autorka opowiedziała młodzieży o sobie, swojej pracy pisarskiej i swoich książkach, a następnie odpowiedziała na wszystkie pytania publiczności. Pani Ciwoniuk okazała się ciepłą, sympatyczną i otwartą osobą. Niezmiernie szybko nawiązała kontakt z młodzieżą, na co zapewne miał wpływ fakt, że autorka przed laty pracowała jako nauczycielka.
Po spotkaniu młodzież miała możliwość zakupu książek i uzyskania autografu od autorki.
Dzień zakończył się niezwykle miło, ponieważ organizatorki konkursu zaprosiły wszystkich na poczęstunek do szkolnej biblioteki. Była to doskonała okazja do podzielenia się wrażeniami po czterech miesiącach wytężonej pracy i przygotowań do poszczególnych konkurencji, zrobienia pamiątkowych zdjęć i osobistej rozmowy z p. Barbarą Ciwoniuk.
Serdecznie gratulujemy wygranej drużynie z Gimnazjum nr 2 w Koluszkach. Dziękujemy opiekunom wszystkich drużyn za zaangażowanie w przygotowanie młodzieży. Za niezwykle miłą i owocną współpracę pragniemy podziękować również p. Dyrektor E. Oleksiak i pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej, którzy przez ostatnie cztery miesiące wspierali nas i pomagali w organizacji konkursu.
Młodzież z naszej gminy biorąca udział w konkursie udowodniła, że jego nazwa „A właśnie, że czytamy” nie jest tylko pustym hasłem. Konkurs pokazał też, że rolą dorosłych nie jest narzekanie, ale prezentowanie dobrych, wartościowych książek, które warto przeczytać i stwarzanie młodzieży sposobności do przeżycia ciekawej przygody z książką w tle. Wtedy na pewno sięgną po kolejną pozycję.
W internetowej galerii możecie obejrzeć fotorelację z finału konkursu.
Organizatorki

Autor: jurekpec 04.04.2013


Content Management Powered by CuteNews