Auto       Rejestracja

MENU

    

  Strona Główna

  O szkole

  Pracownicy szkoły

  Nasze osiągnięcia

  Dokumenty szkolne

  Prawa ucznia

  Dla rodziców

  Profilaktyka

  Dziennik elektroniczny

  Plan lekcji

  Kółka zainteresowań

  Samorząd Uczniowski

  język angielski

  język niemiecki

  Sport w szkole

  Projekty edukacyjne

  Szkoła współpracy

  Szkoła promująca zdrowie

  Projekty

  Comenius 2012-2014

  Comenius 2008-2010

  Projekt Ptaki

  Projekt Ekoagenci

  Harcerstwo

  Wolontariat

  Galeria

  InfoM@t

  Publikacje nauczycielskie

  Rekrutacja 2016/17

  Biblioteka

  Szkoła wyróżniona Znakiem Jakości Interkl@sa

  BIP


Aktualności  

The Beatles- znani czy zapomniani?

Czy dzisiejsza młodzież słucha tylko różnych odmian muzyki współczesnej? Czy uczniowie znają zespoły, przy których ich rodzice nie wyobrażali sobie żadnej prywatki? Czy młodzi ludzie wiedzą, kto był twórcą szlagierów takich jak: „Help”, „All my loving” czy „I want to hold your hand”, które często, jako covery, są wykonywane podczas imprez masowych? Na te, między innymi, pytania starali się znaleźć odpowiedź organizatorzy międzyszkolnego konkursu wiedzy o legendarnym zespole the Beatles. Na pomysł wpadli nauczyciele języka angielskiego w Gimnazjum nr 1 w Koluszkach i ideą tą zarazili uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Zespołu Szkół w Gałkowie Dużym.
Zmagania miały formę dwuetapową. W pierwszej fazie uczniowie klas szóstych szkół podstawowych i klas pierwszych gimnazjów, którzy byli adresatami konkursu, rozwiązywali test w języku angielskim, sprawdzający ich stan wiedzy o historii i twórczości zespołu the Beatles. Najlepsi z najlepszych, bo tak można powiedzieć o tych, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu, dnia 6 marca 2013r. zawitali w progi organizatora na ulicę Zagajnikową 12. Tutaj to, konkurując w czteroosobowych drużynach, musieli uaktywnić wszystkie zmysły i poza wiedzą merytoryczną wykazać się zdolnościami plastycznymi, muzycznymi, a nawet matematycznymi. Przygotowane zadania miały charakter dość nietypowy bo trzeba było rozpoznać piosenkę słysząc tylko jej fragment, policzyć liczbę wybranych słów użytych przez wokalistkę w utworze, czy zaprojektować plakat reklamujący koncert zespołu, którego prezentacja, oczywiście w języku Szekspira, spoczęła na barkach opiekującego się grupą nauczyciela. Od początku do końca imprezę znakomicie uświetniały liczne występy uczniów. Chór Gimnazjum nr 1 pod batutą pana Romualda Spychalskiego zaśpiewał niezapomniane przeboje zespołu The Beatles: „Yellow submarine”, „Love me do” i „Let it be”. W wersji instrumentalnej mogliśmy wysłuchać utworu „Yesterday”, zagranym w duecie pianino-skrzypce, przez p. Spychalskiego i Wojtka Kalińskiego. Natomiast męskiej części widowni na długo w pamięci pozostanie twist idealnie zatańczony przez grupę dziewcząt do piosenki „Twist and Shout”.
Ostatecznie, rywalizację wygrali gospodarze, przed SP z Gałkówka i SP1 w Koluszkach. Ale to nie zajęte miejsce było najważniejsze, ale motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, rozwijanie zainteresowań muzycznych oraz wiedzy o elementach kulturowych krajów anglojęzycznych i integracja młodzieży z terenu naszej gminy. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Głównymi sponsorami były wydawnictwa językowe Pearson Longman, Macmillan Polska oraz Express Publishing, którym organizatorzy składają gorące podziękowania za udzielone wsparcie finansowe. Jesteśmy również bardzo wdzięczni zaproszonym gościom, Pani Joannie Kosmalskiej, reprezentującej Uniwersytet Łódzki oraz Pani Małgorzacie Plucie, przedstawicielowi wydawnictwa Pearson za uczestnictwo w pracach komisji konkursowej. Do organizacji konkursu przyczyniło się wielu nauczycieli i uczniów, którym bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wszelką udzieloną pomoc.
Mamy nadzieję, że konkursy tematyczne, o zabarwieniu językowo – muzycznym, wpiszą się na stałe do harmonogramu roku szkolnego. A wracając do tezy postawionej na początku artykułu, mamy nadzieję, że udało nam się dowieść, że Beatelsi są wciąż bardziej znani przez młode pokolenie niż zapomniani.
Zdjęcia z konkursu możecie obejrzeć na stronie www nauczycieli języka angielskiego Gimnazjum nr 1 w Koluszkach
Koordynatorzy: nauczyciele języka angielskiego: Ewa Kierska i Tomasz Piechota

Autor: jurekpec 25.03.2013


Content Management Powered by CuteNews