Auto       Rejestracja

MENU

    

  Strona Główna

  O szkole

  Pracownicy szkoły

  Nasze osiągnięcia

  Dokumenty szkolne

  Prawa ucznia

  Dla rodziców

  Profilaktyka

  Dziennik elektroniczny

  Plan lekcji

  Kółka zainteresowań

  Samorząd Uczniowski

  język angielski

  język niemiecki

  Sport w szkole

  Projekty edukacyjne

  Szkoła współpracy

  Szkoła promująca zdrowie

  Projekty

  Comenius 2012-2014

  Comenius 2008-2010

  Projekt Ptaki

  Projekt Ekoagenci

  Harcerstwo

  Wolontariat

  Galeria

  InfoM@t

  Publikacje nauczycielskie

  Rekrutacja 2016/17

  Biblioteka

  Szkoła wyróżniona Znakiem Jakości Interkl@sa

  BIP


Aktualności  

Akcja UNICEF „Wszystkie kolory świata” w naszej szkole

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła włączyła się do II edycji projektu edukacyjnego UNICEF „Wszystkie kolory świata”. W ramach akcji uczniowie wszystkich klas przygotowali charytatywne, niezwykłe laleczki symbolizujące pomoc dla Czadu, gdzie co 7 min. jedno dziecko umiera z głodu.
W ramach kampanii uczniowie wybrali dowolny kraj pochodzenia laleczki, kolor skóry, strój, a także imię, wiek i zainteresowania, które zostały umieszczone w specjalnym „akcie urodzenia”.
17 grudnia 2012 roku odbyła się w bibliotece szkolnej wystawa 12 wspaniałych laleczek reprezentujących: Rosję (klasa 1A), Hawaje (klasa 1B), Indie (klasa 1C), Hiszpanię (klasa 1D), Australię (klasa 2A), Szkocję (klasa 2B), Nigerię (2C), Danię (klasa 2D), Egipt (klasa 3A), Turcję (klasa 3B), Japonię (klasa 3C) i Meksyk (klasa 3D).
Następnego dnia odbył się konkurs na „Najbardziej oryginalną laleczkę”. Podczas specjalnego głosowania w którym wzięło udział 283 uczniów naszej szkoły największa ilość głosów, a tym samym:
I miejsce zajęła laleczka z numerem 7 uszyta przez Rafala Piskałę i Malwinę Lebiedzińską z klasy 3B. Piękna Jasmina pochodzi z Kapadocji i interesuje się historią tego regionu.
Na II miejscu uplasowała się laleczka z numerem 10 przygotowana przez uczennicę kl. 2D - Dominikę Sapińską. Nuka jest Duńczykiem Północy i tak jak jego przodkowie trudni się myślistwem i rybołówstwem.
Podium zamyka laleczka z numerem 4, której twórcami są uczniowie klasy 1A - Eryk Polus i Malwina Krawczyk. Natasza tańczy w zespole ludowym „Matrioszki” i występuje w Teatrze Wielkim w Moskwie. Laleczka ta została także wytypowana przez dyrekcję do konkursu o tym samym tytule, organizowanego przez UNICEF.
Dla autorów najładniejszych laleczek przewidziane są słodkie nagrody.
Wszystkie laleczki otrzymały też punkty w konkursie „Super Klasa 2012-2013”
Klasa 3B- 15 pkt.
Klasa 2D- 13 pkt.
Klasa 1A- 10 pkt.
Klasa 1B- 9 pkt. Niebieskooka Leilani pochodzi z Honolulu. Uwielbia się śmiać. Jest to jedyna laleczka przygotowywana przez cały zespół klasowy.
Klasa 1C- 8 pkt. Shreya jest aktorką i gra w filmach Hollywood (autorzy: Martyna Korzeniowska, Klaudia Michniewska, Marta Daszkiewicz i Wiktoria Goczek)
Klasa 1D- 7 pkt. Marietta jest tancerka flamenco od 10 lat. (autor: Adrianna Sobczak)
Klasa 2C- 6 pkt. Okeohene pochodzi z plemienia Nupe, mówi w dialekcie Juklin. Jej rodzice uprawiają kakaowiec i palmę olejową. Lubi biegać i bawić się w chowanego.
(autorzy: Natalia Polus i Julia Miernik)
Klasa 2B- 6 pkt. Joshua uwielbia tradycję. Chciałby wprowadzić tradycyjny szkocki strój. (autor: Konrad Ciach)
Klasa 3C- 5 pkt. Kiyoko. Marzy o tym żeby zwiedzić Europę i poznać inne kultury. Jej ulubionym kwiatem jest kwiat wiśni. (autor: Zuzanna Juraś)
Klasa 3A- 4 pkt. Citra ma 10 lat. Lubi kapać się w kozim mleku i łowić perły.
(autorzy: Karolina Susik i Marta Winkiel)
Klasa 2A- 3 pkt. Cleo lubi podróże, w wolnym czasie nurkuje i pływa z delfinami
(autor: Agata Pyrz)
Klasa 3D - 2 pkt. Blanca lubi jeść taco i naciosy. Jest miłą i sympatyczną dziewczyną. Ma wielu przyjaciół (autor: Sara Krawczyk)
Wszystkie laleczki zostaną sprzedane, a zebrane pieniądze zostaną wpłacone na specjalne konto dedykowane zbiórce na rzecz dzieci w Czadzie.
Małgorzata Kujawa
Koordynator akcji i opiekun Samorządu Uczniowskiego

Autor: jurekpec 19.12.2012


Content Management Powered by CuteNews