Auto       Rejestracja

MENU

    

  Strona Główna

  O szkole

  Pracownicy szkoły

  Nasze osiągnięcia

  Dokumenty szkolne

  Prawa ucznia

  Dla rodziców

  Profilaktyka

  Dziennik elektroniczny

  Plan lekcji

  Kółka zainteresowań

  Samorząd Uczniowski

  język angielski

  język niemiecki

  Sport w szkole

  Projekty edukacyjne

  Szkoła współpracy

  Szkoła promująca zdrowie

  Projekty

  Comenius 2012-2014

  Comenius 2008-2010

  Projekt Ptaki

  Projekt Ekoagenci

  Harcerstwo

  Wolontariat

  Galeria

  InfoM@t

  Publikacje nauczycielskie

  Rekrutacja 2016/17

  Biblioteka

  Szkoła wyróżniona Znakiem Jakości Interkl@sa

  BIP


Aktualności  

Międzyszkolny Konkurs „A właśnie, że czytamy” rozpoczęty

12 grudnia rozpoczął się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „A właśnie, że czytamy” organizowany przez naszą szkołę pod patronatem honorowym i we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Koluszkach. Został on zorganizowany przez p. Sylwię Kowalską i p. Małgorzatę Kujawę.
Do konkursu przystąpiły trzy drużyny pięcioosobowe z gimnazjów w naszej gminie (Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 oraz Gimnazjum w Gałkowie Dużym).
Młodzi miłośnicy literatury przez najbliższe cztery miesiące zmierzą się z szeregiem zadań dotyczących znajomości popularnych powieści literatury młodzieżowej. Zakres materiału konkursowego obejmuje takie lektury jak: „Czarny Młyn” M. Szczygielskiego, „Gwiazdę Zero” A. Żaka oraz „A jeśli zostanę...” B. Ciwoniuk.
Konkurs przebiegać będzie w trzech etapach. Każdy składa się z dwóch konkurencji: pierwszej stałej- test ze znajomości treści lektury, drugiej zmiennej- praca literacka, praca plastyczna oraz scenka teatralna. W marcu odbędzie się finał konkursu, który będzie miał formę turnieju wiedzy z trzech konkursowych powieści.
Ponadto na finał zaplanowane jest spotkanie z autorką ostatniej konkursowej lektury p. Barbarą Ciwoniuk.
W minioną środę uczniowie o godzinie 12:00 spotkali się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koluszkach, gdzie napisali test ze znajomości pierwszej lektury. Okazało się, że wszystkie drużyny były bardzo dobrze przygotowane i wszyscy uczniowie zakończyli pracę przed czasem, udowadniając w ten sposób, że naprawdę dokładnie przeczytali powieść.
Druga konkurencja polegała na napisaniu pracy literackiej- listu adresowanego do ojca głównego bohatera. Do czwartku 13 grudnia drużyny musiały dostarczyć je organizatorom konkursu.
Po dwóch konkurencjach wyniki układają się następująco:
- Gimnazjum nr 1 – 6 pkt.
- Gimnazjum nr 2 – 5 pkt.
- Gimnazjum w Gałkowie Dużym – 3 pkt.
W tym roku konkurs ma również, jak w ubiegłych latach, edycję szkolną, w której biorą udział uczniowie klas drugich naszego gimnazjum.
W grudniu odbyły się dwie konkurencje, po których na prowadzeniu są dwie klasy:
IIc i IId z wynikiem 7 pkt., na II miejscu uplasowała się klasa IIb z 6 pkt., natomiast III miejsce przypadło klasie IIa, która uzyskała 4 pkt.
W tym miesiącu test najlepiej napisały: Kinga Wojciechowska i Marta Serwa z kl. IIc oraz Justyna Reszka z kl. IId.
W drugiej konkurencji najpiękniejsze prace literackie napisały uczennice klasy IIC- Karolina Staroń i Kinga Wojciechowska oraz Agata Kowalczyk z klasy IIa.
Wszystkim drużynom życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!

Organizatorzy

Autor: jurekpec 19.12.2012


Content Management Powered by CuteNews