Auto       Rejestracja

MENU

    

  Strona Główna

  O szkole

  Pracownicy szkoły

  Nasze osiągnięcia

  Dokumenty szkolne

  Prawa ucznia

  Dla rodziców

  Profilaktyka

  Dziennik elektroniczny

  Plan lekcji

  Kółka zainteresowań

  Samorząd Uczniowski

  język angielski

  język niemiecki

  Sport w szkole

  Projekty edukacyjne

  Szkoła współpracy

  Szkoła promująca zdrowie

  Projekty

  Comenius 2012-2014

  Comenius 2008-2010

  Projekt Ptaki

  Projekt Ekoagenci

  Harcerstwo

  Wolontariat

  Galeria

  InfoM@t

  Publikacje nauczycielskie

  Rekrutacja 2016/17

  Biblioteka

  Szkoła wyróżniona Znakiem Jakości Interkl@sa

  BIP


Aktualności  

Aneta wśród najlepszych znawców historii oręża polskiego

W dniach od 24 do 26 maja 2012 roku w Warszawie odbyły się po raz 17. zawody finałowe Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1776–1864. organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty, pod patronatem Ministra Obrony Narodowej oraz Ministra Edukacji Narodowej.
Konkurs skierowany był do uczniów szczególnie uzdolnionych, zainteresowanych tematyką historyczną. Składał się z 4 etapów. Wzięło w nim udział ponad 20 tysięcy uczestników z całej Polski. Do finału dotarli tylko najlepsi. Wśród nich znalazła się też uczennica Gimnazjum nr 1 w Koluszkach – Aneta Bogdan z klasy IId. Sukces był tym większy, że startując w konkursie po raz pierwszy, uzyskała tytuł laureata etapu wojewódzkiego. Jako jedyna z województwa łódzkiego dostała się do rozgrywek finałowych i znalazła w ścisłej czołówce 34 gimnazjalistów z całego kraju.
Do tego konkursu Aneta przygotowywała się od listopada 2011 roku. Przeczytała tomy specjalistycznej literatury, poznała szczegóły uzbrojenia i stroju żołnierskiego, wszystkie ważne wydarzenia historyczne XVIII i XIX w. z udziałem oręża polskiego. Potrafi wymienić dokonania wielu polskich dowódców wojskowych, zna szyki bojowe, miejsca bitew i potyczek. Swoją militarną pasją i wiedzą mogłaby zaimponować niejednemu znawcy tematu.
W Warszawie na uczestników konkursu czekał prawdziwy maraton historyczny. Musieli wykazać się naprawdę rozległą wiedzą na temat geografii historycznej, malarstwa batalistycznego, eksponatów Muzeum Wojska Polskiego i obiektów historycznych Warszawy. Koluszkowska gimnazjalistka świetnie poradziła sobie z wielogodzinnymi zmaganiami, które sprawdzały ponadprzeciętną wiedzę miłośników historii. W warszawskim finale Anetę wspierała jej opiekunka, nauczycielka historii p. Magdalena Bartosiewicz.
Podsumowanie konkursu odbyło się na Zamku Królewskim. Aneta zdobyła tytuł finalisty, pamiątkowy medal i cenne doświadczenia, które z pewnością zaowocują w przyszłości wieloma podobnymi osiągnięciami. Naszej uczennicy gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, tym bardziej, że już zapowiada swój udział w kolejnej edycji konkursu.




Autor: jurekpec 20.06.2012


Content Management Powered by CuteNews