Auto       Rejestracja

MENU

    

  Strona Główna

  O szkole

  Pracownicy szkoły

  Nasze osiągnięcia

  Dokumenty szkolne

  Prawa ucznia

  Dla rodziców

  Profilaktyka

  Dziennik elektroniczny

  Plan lekcji

  Kółka zainteresowań

  Samorząd Uczniowski

  język angielski

  język niemiecki

  Sport w szkole

  Projekty edukacyjne

  Szkoła współpracy

  Szkoła promująca zdrowie

  Projekty

  Comenius 2012-2014

  Comenius 2008-2010

  Projekt Ptaki

  Projekt Ekoagenci

  Harcerstwo

  Wolontariat

  Galeria

  InfoM@t

  Publikacje nauczycielskie

  Rekrutacja 2016/17

  Biblioteka

  Szkoła wyróżniona Znakiem Jakości Interkl@sa

  BIP


Aktualności  

Druga edycja konkursu czytelniczego „A właśnie, że czytamy” zakończona

Finał drugiej edycji konkursu czytelniczego przygotowywanego przez p. Sylwię Kowalską i p. Małgorzatę Kujawę dla uczniów klas II odbył się w poniedziałek 2 kwietnia 2012 r., w dniu, kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.
Jest to konkurs drużynowy, który ma formułę wieloetapową i w tym roku szkolnym trwał od listopada do marca. Każda z klas II musiała wybrać 5 osób, które weszły w skład drużyny reprezentującej klasę.
Konkurs nie należy do najłatwiejszych. Wymaga dużego zaangażowania od uczniów i jest czasochłonny.
W tym roku członkowie drużyn musieli przez kolejne miesiące przeczytać 4 dodatkowe lektury. Na koniec każdego miesiąca odbywał się test ze znajomości treści książki, który uczniowie pisali indywidualnie. W każdym miesiącu była jeszcze tzw. konkurencja zmienna.
W listopadzie drużyny przygotowały scenkę na podstawie wybranego fragmentu komedii Moliera pt. „Świętoszek”.
W grudniu drużyny musiały wykonać plakat przedstawiający jednego z wybranych duchów „Opowieści wigilijnej” Charlsa Dickensa.
W styczniu należało w formie prezentacji multimedialnej lub krótkiego filmiku przygotować reklamę książki pt. „Taka sobie wróżka”.
Natomiast w lutym drużyny musiały wykazać się talentem literackim i napisać dalsze losy głównego bohatera powieści D. Almound’a pt. „Skrzydlak”.
Na finał zaplanowano trzy dodatkowe konkurencje, które sprawdzały wiedzę uczniów z wszystkich czterech lektur.
Pierwsza konkurencja przebiegała w formie gry planszowej. Przedstawiciele z każdej drużyny zgromadzeni byli na scenie wokół makiety przypominającej klasyczną grę planszową i rzucali kostkami oraz przesuwali pionki, natomiast pozostała część drużyny musiała odpowiedzieć na pytanie, które kryło się pod numerem, na którym umieszczony był pionek. Publiczność zgromadzona w auli mogła oglądać to, co dzieje się na scenie dzięki zainstalowanej kamerze, która poprzez rzutnik wyświetlała wszystko na ścianie. Ta z drużyn, która pierwsza dotarła na metę wygrywała. W tej konkurencji najlepsza okazała się klasa IIc.
Druga konkurencja- kalambury okazała się najłatwiejsza. Uczniowie bez problemu poradzili sobie z odgadnięciem bohatera i utwory, z którego pochodzi.
Natomiast trzecia finałowa konkurencja zastała nazwana „Zgaduj zgadula”. Drużyny tym razem losowały jeden zestaw, w którego skład wchodziły cztery obrazki. Zadanie polegało na tym, żeby odgadnąć książkę, z którą związany jest przedmiot pokazany na obrazku i sytuację z nim związaną. To zadanie okazało się dość trudne.
Ostatecznie po zsumowaniu punktów z czterech miesięcy i tych zdobytych podczas finału najlepsza okazała się klasa IIc i to ona w tym roku wygrała konkurs. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe, zestawy piszące i dyplom. Drugie miejsce zajęła klasa IIa, trzecie IId, a czwarte IIb.
Zaskoczeniem dla uczniów była jednak nagroda specjalna, którą otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu niezależnie od wyników, a mianowicie wyjazd do kina na film, którzy uczniowie mogą sami wybrać.
Finał jak i cały konkurs okazał się świetną zabawą. Uczniowie klas II po raz drugi udowodnili, że naprawdę czytają i że robią to z wielką przyjemnością, a nie tylko z przymusu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku rówież chętnie zaangażują się kolejni uczniowie, by pokazać wszystkim… „A właśnie, że czytamy!!!!”

Organizatorki
S. Kowalska i M. Kujawa

Autor: jurekpec 23.04.2012


Content Management Powered by CuteNews