Auto       Rejestracja

MENU

    

  Strona Główna

  O szkole

  Pracownicy szkoły

  Nasze osiągnięcia

  Dokumenty szkolne

  Prawa ucznia

  Dla rodziców

  Profilaktyka

  Dziennik elektroniczny

  Plan lekcji

  Kółka zainteresowań

  Samorząd Uczniowski

  język angielski

  język niemiecki

  Sport w szkole

  Projekty edukacyjne

  Szkoła współpracy

  Szkoła promująca zdrowie

  Projekty

  Comenius 2012-2014

  Comenius 2008-2010

  Projekt Ptaki

  Projekt Ekoagenci

  Harcerstwo

  Wolontariat

  Galeria

  InfoM@t

  Publikacje nauczycielskie

  Rekrutacja 2016/17

  Biblioteka

  Szkoła wyróżniona Znakiem Jakości Interkl@sa

  BIP


Aktualności  

Uczennice JEDYNKI Mistrzyniami Polski w ortografii i poprawnej polszczyźnie.

Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Koluszkach po raz kolejny wzięli udział w finałach dwóch Ogólnopolskich Konkursów Polonistycznych „Z poprawną polszczyzną” i „Z poprawną ortografią na co dzień”, które odbyły się w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Obydwa Konkursy są trzyetapowe. W pierwszym, szkolnym etapie, uczniowie rozwiązują testy zawierające wiele ortograficznych i poprawnościowych pułapek. Drugi etap konkursu polega na korekcie tekstu „najeżonego” błędami ortograficznymi lub językowymi, które trzeba niemalże co do jednego wychwycić i poprawić. Trzeci etap to finał w Warszawie!
Spośród kilkunastu tysięcy gimnazjalistów z całej Polski w tym roku zakwalifikowało się do niego 96 uczestników konkursu z poprawnej polszczyzny oraz 56 uczestników konkursu ortograficznego.
Jury, w którym zasiadają nauczyciele poloniści, znani warszawscy dziennikarze, politycy, aktorzy, w dniu rozstrzygnięcia konkursów wyłoniło po 10 laureatów każdego z nich. Werdykt jury został ogłoszony w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica i przyjęty z wielką radością przez uczniów koluszkowskiej Jedynki.
W obu konkursach uczennice Gimnazjum zajęły I miejsca. Sandra Kuczkowska z klasy Id wygrała Konkurs „Z poprawną polszczyzną na co dzień”. Spośród 96 finalistów napisała najlepsze opowiadanie inspirowane konkursową historyjką obrazkową.
Mistrzynią Polski w Konkursie „Z poprawną ortografią na co dzień” została Karolina Staroń z klasy Ic, która spośród 56 finalistów najlepiej poradziła sobie z arcytrudnym dyktandem „O tym, jak ponaddwudziestoczteroipółletni Hieronim robił sobie śmichy-chichy z cherlawego Huberta” podczas miniprzyjęcia, na którym podawano szczeżuje przyprószone listkami rzeżuchy i bukszpanu.
Pozostałe uczestniczki również bardzo dobrze wypadły w konkursie.
Natalia Chuszcz zdobyła tytuł finalisty w obu Ogólnopolskich Konkursach.
Malwina Lebiedzińska z kl. IIb zdobyła tytuł laureatki IV miejsca konkursu poprawnej polszczyzny Gabriela Długosz tytuł laureatki V miejsca konkursu ortograficznego Justyna Malinowska tytuł laureatki VII miejsca konkursu ortograficznego.
W nagrodę Sandra i Karolina otrzymały tablety, a pozostałe uczestniczki dyplomy i nagrody książkowe. To był nasz dzień ! Wzbudziliśmy podziw i uznanie innych uczestników, jury i organizatorów konkursów. W gronie 20 laureatów z całej Polski 5 tytułów wywalczyły uczennice Gimnazjum nr 1 w Koluszkach. Zasłużyły na nie kilkumiesięcznymi zmaganiami z zawiłościami języka ojczystego. Był warto!

Autor: jurekpec 23.04.2012


Content Management Powered by CuteNews