Auto       Rejestracja

MENU

    

  Strona Główna

  O szkole

  Pracownicy szkoły

  Nasze osiągnięcia

  Dokumenty szkolne

  Prawa ucznia

  Dla rodziców

  Profilaktyka

  Dziennik elektroniczny

  Plan lekcji

  Kółka zainteresowań

  Samorząd Uczniowski

  język angielski

  język niemiecki

  Sport w szkole

  Projekty edukacyjne

  Szkoła współpracy

  Szkoła promująca zdrowie

  Projekty

  Comenius 2012-2014

  Comenius 2008-2010

  Projekt Ptaki

  Projekt Ekoagenci

  Harcerstwo

  Wolontariat

  Galeria

  InfoM@t

  Publikacje nauczycielskie

  Rekrutacja 2016/17

  Biblioteka

  Szkoła wyróżniona Znakiem Jakości Interkl@sa

  BIP


Aktualności  

Młodzi dziennikarze z Gimnazjum nr 1 na warsztatach dziennikarskich


Tuż przed feriami, delegacja naszej Gimzetki (Aleksandra Domańska i Bartosz Korczyński) pod opieką p. S. Kowalskiej wzięła udział w warsztatach dziennikarskich Junior Media prowadzonych przez dziennikarzy Dziennika Łódzkiego. Uczestnikami warsztatów byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
W Hotelu Borowiecki redaktorzy gazetek szkolnych z całego województwa łódzkiego mogli poznać tajniki dziennikarstwa. Dziennikarze, prowadzący warsztaty, opowiadali o etapach powstawania gazety, o praca w redakcji, w dziale kolportażu marketingu i biurze reklamy. Przybliżyli młodzieży wybrane gatunki dziennikarskie i zaprezentowali działanie platformy Junior Media. Dorośli dziennikarze chętnie dzielili się swoim doświadczeniem z młodszymi „kolegami po fachu” i odpowiadali na wszystkie pytania.
Mnóstwo atrakcji przygotowanych było również poza salą konferencyjną. Każda szkolna redakcja mogła zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, które później drukowano na tzw. „jedynce” (pierwszej stronie) Dziennika Łódzkiego. Ponadto podczas przerwy można było porozmawiać z fotoreporterem, który opowiadał o swoim zawodzie i udzielał cennych wskazówek, jak poprawić jakość zdjęć. Przygotowano również słodki poczęstunek i napoje. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał pamiątkowe gadżety: notes i długopis.
Istniała również możliwość zwiedzenia redakcji Dziennika Łódzkiego i drukarni, z której oczywiście skorzystaliśmy. Tu już na własne oczy uczniowie mogli zobaczyć, jak pracują prawdziwi dziennikarze. Młodzież prześledziła etapy powstawania gazety: od zbierania materiałów przez redaktorów, pisanie artykułów, pracy fotoreporterów po całą złożoność procesu technologicznego związanego z jej drukowaniem. Przewodnikiem po tajnikach pracy dziennikarskiej był redaktor Marek Ciszewski, od wielu lat związany z Dziennikiem Łódzkim.
Niezwykle interesującym punktem wycieczki była wizyta w drukarni, gdzie uczniowie mogli zapoznać się z procesem powstawania gazety i zobaczyć w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkową pierwszą stronę Dziennika Łódzkiego wraz ze zdjęciem młodych dziennikarzy.
Uczniowie zainspirowani udziałem w warsztatach postanowili wziąć udział w konkursie organizowanym przez Dziennik Łódzki na najlepszą relację z warsztatów i przyłączyć się do platformy Junior Media.Sylwia Kowalska

Autor: jurekpec 02.02.2011


Content Management Powered by CuteNews