Auto       Rejestracja

MENU

    

  Strona Główna

  O szkole

  Pracownicy szkoły

  Nasze osiągnięcia

  Dokumenty szkolne

  Prawa ucznia

  Dla rodziców

  Profilaktyka

  Dziennik elektroniczny

  Plan lekcji

  Kółka zainteresowań

  Samorząd Uczniowski

  język angielski

  język niemiecki

  Sport w szkole

  Projekty edukacyjne

  Szkoła współpracy

  Szkoła promująca zdrowie

  Projekty

  Comenius 2012-2014

  Comenius 2008-2010

  Projekt Ptaki

  Projekt Ekoagenci

  Harcerstwo

  Wolontariat

  Galeria

  InfoM@t

  Publikacje nauczycielskie

  Rekrutacja 2016/17

  Biblioteka

  Szkoła wyróżniona Znakiem Jakości Interkl@sa

  BIP


Aktualności  

Gimnazjalni mistrzowie strzelnicy

W dniach 10-12.12.2010 roku w Białymstoku odbyła się III Ogólnopolska Gimnazjada Strzelecka. Po raz pierwszy wśród jej uczestników znaleźli się też uczniowie Gimnazjum nr 1 w Koluszkach : Aleksander Ciechowicz - kl. III c, Kacper Piwowarski – kl. IIc, Rafał Konarski – kl. IIa. Trenerem drużyny jest Pan Robert Piwowarski.
W konkurencji pistoletu pneumatycznego 30 strzałów z 10metrów najlepiej wystrzelał Olek Ciechowicz, który uzyskał wynik 267 pkt., zajmując 5 miejsce w Polsce. Zabrakło mu 1 punktu do miejsca medalowego. Kacper Piwowarski uzyskał 252pkt., zdobywając 9 miejsce, a Rafał Konarski 249, co dało mu 10 miejsce w Polsce.
Podczas zawodów rozegrano również SUPER FINAŁ, do którego zakwalifikował się Olek Ciechowicz i zajął w nim 4 miejsce.
Pierwszy start gimnazjalistów z Jedynki w Ogólnopolskiej Gimnazjadzie należy więc uznać za udany. Zdobyte doświadczenie i dobre lokaty motywują do podejmowania kolejnych wyzwać i z pewnością pozwolą naszym zawodnikom za rok walczyć o miejsca medalowe.
Najlepszym zawodnikiem koluszkowskiej drużyny uczestniczącym w Ogólnopolskiej Gimnazjadzie okazał się Olek Ciechowicz, który ma już w swoim sportowym dorobku kilka strzeleckich sukcesów. Olek jest zawodnikiem Klubu Sportowego „Społem” Łódź od trzech lat oraz koluszkowskiego OSiR-u , 2 razy w tygodniu uczestniczy w treningach, które pozwalają mu doskonalić strzelecką formę. Żeby dobrze strzelać - twierdzi Olek - nie wystarczy mieć „dobre oko”, jak myślą niektórzy. Bardzo ważna jest stabilność emocjonalna, duża odporność na stres. Nie można podczas zawodów myśleć o sukcesie czy porażce, o zajmowanym w kwalifikacji miejscu, bo to bardzo rozprasza. Trzeba być maksymalnie skupionym tylko na tym, by oddać dobry strzał, każdy z kolejnych trzydziestu. Przed każdym z nich zawodnik musi przede wszystkim zapanować nad swoim oddechem, bo ma to ogromne znaczenie. Dlatego zawodnicy oprócz codziennych treningów dwa razy w roku uczestniczą w sportowych obozach kondycyjnych, poprawiających nie tylko ich ogólną sprawność fizyczną, ale także zwiększających wydolność płuc. Trzeba również starannie „złożyć się” do strzału, ustawić tarczę, zająć odpowiednią pozycję na torze, ustawić przyrządy optyczne, no i uważać, by w czasie wykonywania strzału „starczyło” oddechu i nie drgnęła ręka. Podczas oddawania próbnych strzałów ocenia się skupienie zawodnika, jeśli potrafi on przestrzelić tarczę 10 strzałami zawierającymi się w kole o średnicy jednego centymetra. Wymaga to niezwykłej koncentracji. Żeby być dobrym strzelcem, trzeba naprawdę dużo umieć. No i trzeba to lubić. Co daje udział w zawodach? Dobrą zabawę, szansę na spotkanie z innymi ludźmi i radość z tego, że się wygrywa.
Gimnazjalistom życzymy wytrwałości w rozwijaniu ich strzeleckiej pasji oraz samych 10 na tarczy.

Autor: jurekpec 14.01.2011


Content Management Powered by CuteNews