Auto       Rejestracja

MENU

    

  Strona Główna

  O szkole

  Pracownicy szkoły

  Nasze osiągnięcia

  Dokumenty szkolne

  Prawa ucznia

  Dla rodziców

  Profilaktyka

  Dziennik elektroniczny

  Plan lekcji

  Kółka zainteresowań

  Samorząd Uczniowski

  język angielski

  język niemiecki

  Sport w szkole

  Projekty edukacyjne

  Szkoła współpracy

  Szkoła promująca zdrowie

  Projekty

  Comenius 2012-2014

  Comenius 2008-2010

  Projekt Ptaki

  Projekt Ekoagenci

  Harcerstwo

  Wolontariat

  Galeria

  InfoM@t

  Publikacje nauczycielskie

  Rekrutacja 2016/17

  Biblioteka

  Szkoła wyróżniona Znakiem Jakości Interkl@sa

  BIP


Aktualności  

Polonistyczne sukcesy uczniów naszej szkoły

W dniu 28 maja 2010 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Koluszkach wzięli udział w finałach dwu Ogólnopolskich Konkursów Polonistycznych, które odbyły się w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.
W konkursie „Z poprawną ortografią na co dzień” wzięło udział 29 tys. uczniów z całej Polski. W elitarnym gronie finalistów znalazła się uczennica naszego gimnazjum - Dominika Długosz – kl. II c wraz ze swoją opiekunką p. D. Pecyną.
Najlepsi ortografowie kraju zmagali się z arcytrudnymi tekstami dyktand, między innymi o tym, jak: „Czterdziestodwuipółletni, chuderlawy, chimeryczny hipochondryk chandryczył się z każdym, co bądź by ktokolwiek powiedział”, czy o „cud-dziewczynie, która, przygotowując superpożywną sałatkę rzeżuchowo – bakłażanową, mitrężyła czas, marząc o nicnierobieniu”.
Uczniowie Gimnazjum nr 1 brali również udział w finale konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień”. Były to:
Kaja Kryszewska z kl. II b – opiekun p. D. Pecyna
Joanna Kołaczkowska z kl. III d Gimnazjum – opiekun p. A. Mirowska-Krakowiak
Paulina Długosz z kl. II a Gimnazjum – opiekun p. A. Mirowska-Krakowiak

Zadaniem finalistów tego konkursu było napisanie opowiadania do zamieszczonej w arkuszu konkursowym historyjki obrazkowej. Poziom prac był bardzo wysoki, wiele z nich z powodzeniem mogłyby się znaleźć w tomiku prozy uznanych autorów.
W skład komisji konkursowej wchodziło dziesięciu nauczycieli języka polskiego z całej Polski, a najlepsze, nominowane do tytułu laureatów, prace oceniało honorowe jury, w skład którego wchodzili znani warszawscy publicyści, dziennikarze telewizyjni, między innymi Andrzej Jonas, Jarosław Kuźniak oraz autorka podręczników do języka polskiego - Zofia Czarniecka-Rodzik.
Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Największy sukces w konkursie odniosła Dominika Długosz, która zajęła II miejsce w Polsce w Konkursie Ortograficznym w kategorii gimnazjów. Dominika oprócz nagród książkowych otrzymała również cyfrowy aparat fotograficzny.
Udział koluszkowskich uczniów w finałach dwu Ogólnopolskich Konkursów Polonistycznych to duży sukces dzieci, młodzieży i ich opiekunów. To także dowód na to, że doskonale czują się w ojczyźnie-polszczyźnie.

Autor: jurekpec 20.06.2010


Content Management Powered by CuteNews