Auto       Rejestracja

MENU

    

  Strona Główna

  O szkole

  Pracownicy szkoły

  Nasze osiągnięcia

  Dokumenty szkolne

  Prawa ucznia

  Dla rodziców

  Profilaktyka

  Dziennik elektroniczny

  Plan lekcji

  Kółka zainteresowań

  Samorząd Uczniowski

  język angielski

  język niemiecki

  Sport w szkole

  Projekty edukacyjne

  Szkoła współpracy

  Szkoła promująca zdrowie

  Projekty

  Comenius 2012-2014

  Comenius 2008-2010

  Projekt Ptaki

  Projekt Ekoagenci

  Harcerstwo

  Wolontariat

  Galeria

  InfoM@t

  Publikacje nauczycielskie

  Rekrutacja 2016/17

  Biblioteka

  Szkoła wyróżniona Znakiem Jakości Interkl@sa

  BIP


Aktualności  

TRZYMAJ FORMĘ

Program „Trzymaj formę" współorganizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Stowarzyszenie „Polska Federacja Producentów Żywności” w ramach realizacji strategii WHO dot. diety, aktywności fizycznej i zdrowia młodzieży.
Celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród nastolatków poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.
Program rozwija zainteresowania uczniów i poszerza ich wiedzę o świecie, służyć promocji aktywności fizycznej, uczyć prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzialności indywidualnej za zdrowie i zasady wolnego wyboru.
Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Koluszkach od trzech lat biorą czynny udział w programie „Trzymaj formę”. W minionym roku szkolnym w programie uczestniczyło 380 uczniów i 10 nauczycieli. Dzięki uczestnictwu w programie uczniowie brali udział w zmaganiach sportowych: w turnieju streetballa, indeksie sprawności fizycznej, imprezach sportowo rekreacyjnych. Przeprowadzone zostały też lekcje biologii i wychowania do życia w rodzinie na temat: bulimii, anoreksji i otyłości. Na lekcjach wychowawczych uczniowie oglądali film z serii Najlepsze światowe dokumenty SUPER SIZE ME - Czy wiesz co jesz?!
Inspektorat Sanitarny oraz Oddział Oświaty i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Łodzi przesłał podziękowania Dyrekcji i Nauczycielom Gimnazjum nr 1 w Koluszkach za współpracę oraz zaangażowanie na rzecz realizacji ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę” w latach 2006-2009.


Koordynator programu Dariusz Borkowski

Autor: jurekpec 10.12.2009


Content Management Powered by CuteNews