Auto       Rejestracja

MENU

    

  Strona Główna

  O szkole

  Pracownicy szkoły

  Nasze osiągnięcia

  Dokumenty szkolne

  Prawa ucznia

  Dla rodziców

  Profilaktyka

  Dziennik elektroniczny

  Plan lekcji

  Kółka zainteresowań

  Samorząd Uczniowski

  język angielski

  język niemiecki

  Sport w szkole

  Projekty edukacyjne

  Szkoła współpracy

  Szkoła promująca zdrowie

  Projekty

  Comenius 2012-2014

  Comenius 2008-2010

  Projekt Ptaki

  Projekt Ekoagenci

  Harcerstwo

  Wolontariat

  Galeria

  InfoM@t

  Publikacje nauczycielskie

  Rekrutacja 2016/17

  Biblioteka

  Szkoła wyróżniona Znakiem Jakości Interkl@sa

  BIP


Aktualności  

Liga Mistrzów BRD

W dniu 8 II odbyły się we Włoszczowie (woj. świętkorzyskie) podsumowujące zawody Ligii Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (BRD).
Liga Mistrzów BRD był to cykl czterech turniejów rozgrywanych w różnych województwach w Polsce, w której uczestniczyło 8 reprezentacji gimnazjów z woj. małopolskiego, podkarpackiego, małopolskiego i łódzkiego. Większość drużyn to wielokrotni mistrzowie swoich województw oraz mistrzowie Polski i wielokrotni medaliści w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W turnieju uczestniczyły m.in. najlepsze cztery drużyny ostatniego Turnieju BRD, który odbył się w 2007 roku w małopolskiej Bochni i Łapanowie.
Każde z zawodów składały się z dwóch etapów. W pierwszym czteroosobowe osobowe drużyny rozwiązywały test ze znajomości przepisów ruchu drogowego i pierwszej pomocy przedmedycznej. O wysokim stopniu trudności pytań może świadczyć fakt, że żadnemu z uczestników nie udało się rozwiązać testu bezbłędnie we wszystkich czterech rundach.
Druga runda zawodów polegała na przejechaniu przez każdego zawodnika sprawnościowego toru przeszkód. Okazało się, że uczniowie lepiej radzą sobie z zadaniami praktycznymi niż z teorią. Niektórym uczestnikom zawodów udało się pokonać tor przeszkód bez punktów karnych. W tej grupie znalazł się również reprezentant naszej szkoły. Gimnazjum nr 1 Mariusza Wójciaka. Oprócz Mariusza barw „Jedynki” bronili: Mateusz Jasnowski, Konrad i Mateusz Bryszewscy oraz Piotr Gorządek. Opiekunem chłopców był p. Jerzy Pecyna.
Ostatnia runda turnieju we Włoszczowie okazała się szczęśliwa dla naszej drużyna, która wygrała zarówno konkurencję ze znajomości przepisów i nie pozwoliła sobie odebrać zwycięstwa również na torze sprawnościowym.
Po podsumowaniu wszystkich czterech rund ustalono zwycięzców klasyfikacji drużynowej i indywidualnej.
Mistrzem Ligii BRD w sezonie 2008 zostało Gimnazjum w Czarnej (woj. podkarpackie), drugie miejsce przypadło aktualnym Mistrzom Polski BRD, drużynie Publicznego Gimnazjum w Przeciszowie (woj. małopolskie), a trzecie miejsce zajęła drużyna Gimnazjum nr 1 w Koluszkach.
Nasi gimnazjaliści również znaleźli się na podium klasyfikacji indywidualnej. Dyplom i puchar wicemistrza Ligii BRD odebrał z rąk Starosty Włoszczowskiego Mariusz Wójciak.
W zawodach we Włoszczowie na zaproszenie organizatorów, wystąpili również reprezentanci zaprzyjaźnionej drużyny BRD ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach (aktualni wicemistrzowie Polski).W składzie drużyny, której opiekunem jest p. Marek Kamiński znaleźli się: Adrian Pietrasik, Karol Pecyna, Piotr Michalak oraz Jakub Michniewski. Chłopcy dzielnie walczyli ze swoimi starszymi kolegami, niewiele im ustępując w teorii i w jeździe sprawnościowej.
Dla obu koluszkowskich drużyn udział w Lidze Mistrzów to przede wszystkim doskonały trening przygotowujący do ogólnopolskich zawodów, których eliminacje rozpoczną się już w marcu.
Na koniec wszyscy uczestnicy zawodów życzyli sobie, aby w takim samym składzie mogli się spotkać na przełomie maja i czerwca w Białej w woj. opolskim, gdzie będzie rozgrywany finał krajowy XXXI Turnieju BRD.
W naszej internetowej galerii znajdziecie relację z wszystkich 4 turniejów

Autor: jurekpec 27.02.2008


Content Management Powered by CuteNews