Auto       Rejestracja

MENU

    

  Strona Główna

  O szkole

  Pracownicy szkoły

  Nasze osiągnięcia

  Dokumenty szkolne

  Prawa ucznia

  Dla rodziców

  Profilaktyka

  Dziennik elektroniczny

  Plan lekcji

  Kółka zainteresowań

  Samorząd Uczniowski

  język angielski

  język niemiecki

  Sport w szkole

  Projekty edukacyjne

  Szkoła współpracy

  Szkoła promująca zdrowie

  Projekty

  Comenius 2012-2014

  Comenius 2008-2010

  Projekt Ptaki

  Projekt Ekoagenci

  Harcerstwo

  Wolontariat

  Galeria

  InfoM@t

  Publikacje nauczycielskie

  Rekrutacja 2016/17

  Biblioteka

  Szkoła wyróżniona Znakiem Jakości Interkl@sa

  BIP


Aktualności  

Przeciw przemocy - impreza sportowa dla klas I

Już po raz drugi uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum uczestniczyli w zawodach sportowych "Dużo wrażeń, dużo mocy - Baw się zawsze bez przemocy ". Impreza zorganizowana była w ramach realizacji programu SZKOŁA BEZ PRZEMOCY. Pomysłodawcami imprezy byli nauczyciele wychowania fizycznego.
W przygotowanie i przeprowadzenie zawodów włączyli się uczniowie klasy IIe. To właśnie oni zapoznawali swoich młodszych kolegów z Kodeksem Szkoły bez przemocy, piosenkami promującymi walkę fair play i hasło "Wyżyj się w sporcie". IIE doskonale sprawdziła się zarówno w roli sędziów , jak i prowadzących imprezę.
Zadaniem pierwszoklasistów było natomiast wykonanie 5 konkurencji ruchowych oraz rozwiązywanie 4 zadań teoretycznych z wiedzy o sporcie.
O zwycięstwie w zawodach ostatecznie zadecydowały punkty zdobyte za przygotowane wcześniej plakaty promujące życie bez przemocy.
Zwycięstwo wywalczyła klasa IA, która otrzymała dyplom i słodkie upominki. Wszyscy dobrze się bawili, impreza przebiegała w duchu sportowej rywalizacji przy akompaniamentach wesołej muzyki zagrzewającej reprezentacje klas do walki .
Mamy nadzieję , że hasło zawodów będzie towarzyszyć wszystkim uczniom gimnazjum nie tylko w dniu imprezy , lecz także każdego następnego dnia. Wtedy nie tylko klasa I A będzie zwycięzcą!!!
Renata Chorąży

Autor: jurekpec 17.12.2007


Content Management Powered by CuteNews