Auto       Rejestracja

MENU

    

  Strona Główna

  O szkole

  Pracownicy szkoły

  Nasze osiągnięcia

  Dokumenty szkolne

  Prawa ucznia

  Dla rodziców

  Profilaktyka

  Dziennik elektroniczny

  Plan lekcji

  Kółka zainteresowań

  Samorząd Uczniowski

  język angielski

  język niemiecki

  Sport w szkole

  Projekty edukacyjne

  Szkoła współpracy

  Szkoła promująca zdrowie

  Projekty

  Comenius 2012-2014

  Comenius 2008-2010

  Projekt Ptaki

  Projekt Ekoagenci

  Harcerstwo

  Wolontariat

  Galeria

  InfoM@t

  Publikacje nauczycielskie

  Rekrutacja 2016/17

  Biblioteka

  Szkoła wyróżniona Znakiem Jakości Interkl@sa

  BIP


Aktualności  

Dzień Bepiecznego Internetu 2007

6 lutego 2007 roku w 40 krajach na świecie - i po raz trzeci w Polsce - obchodzony będzie Dzień Bezpiecznego Internetu. W Warszawie odbędzie się konferencja, na której Polski Portal Edukacyjny Interkl@sa podsumuje wyniki międzynarodowego projektu Mediappro „Jak młodzież korzysta z nowych mediów". Nasza szkoła również włączyła się do akcji Safer Day.22 lutego 2007 odbędzie się u nas konferencja poświęcona tej tematyce. Będziemy gościć m.in.przedstawicieli Polskiego Portalu Edukacyjnego Interkl@sa i Akcji eTwinning.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu „Safer Internet" i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Tegoroczną edycję objęła patronatem Viviane Reding, unijna Komisarz ds. Społeczeństwa Informatycznego i Mediów.
6 lutego w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie zorganizowana zostanie konferencja dla przedstawicieli mediów i partnerów programu „Safer Internet'" w Polsce. Zaprezentowany na niej zostanie przebieg tegorocznego DBI, osiągnięcia i plany programu „Safer Internet' w Polsce oraz inne inicjatywy związane z bezpieczeństwem w Internecie.

Portal Edukacyjny Interkl@sa przedstawi na konferencji wyniki badania projektu Mediappro „Jak młodzież korzysta z nowych mediów?". Celem projektu było przyczynienie się do bezpiecznego korzystania z Internetu i innych nowych mediów przez młodych ludzi. Mediappro miało odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób nauczyciele, rodzice czy inne osoby zaangażowane w proces edukowania dzieci i młodzieży powinny im uświadamiać korzyści i zagrożenia płynące z tych mediów.

Informcje pochodzą ze strony Portalu Interkl@sa

Autor: Urszula Tomaszczak 31.01.2007


Content Management Powered by CuteNews