Auto       Rejestracja

MENU

    

  Strona Główna

  O szkole

  Pracownicy szkoły

  Nasze osiągnięcia

  Dokumenty szkolne

  Prawa ucznia

  Dla rodziców

  Profilaktyka

  Dziennik elektroniczny

  Plan lekcji

  Kółka zainteresowań

  Samorząd Uczniowski

  język angielski

  język niemiecki

  Sport w szkole

  Projekty edukacyjne

  Szkoła współpracy

  Szkoła promująca zdrowie

  Projekty

  Comenius 2012-2014

  Comenius 2008-2010

  Projekt Ptaki

  Projekt Ekoagenci

  Harcerstwo

  Wolontariat

  Galeria

  InfoM@t

  Publikacje nauczycielskie

  Rekrutacja 2016/17

  Biblioteka

  Szkoła wyróżniona Znakiem Jakości Interkl@sa

  BIP


Aktualności  

Sławni ludzie z przymrużeniem oka

Polski Portal Edukacyjny Interkl@sa z wydawnictem "W.A.B." ogłosił drugą edycję konkursu z serii "Czytasz i wygrywasz". Każdy z Was może stworzyć oryginalną,ciekawą biografię osoby wybitnej w dziedzinie nauki,literatury,sztuki czy historii.Z jednej strony, praca musi zawierać fakty zgodne z rzeczywistością, a z drugiej... ma nie być nudna! Cała zabawa polega na tym, żeby napisać biografię z humorem i lekkim dreszczykiem. W konkursie można wziąć udział indywidualnie bądź w grupach do pięciu osób. Nagrodzone prace zostaną opublikowane w portalu Interklasa na wybranych stronach przedmiotowych: język polski, historia, sztuka.
Drugi konkurs z serii „Czytasz i wygrywasz" - „Sławni ludzie z przymrużeniem oka" - będzie trwać do końca lutego.Do konkursu zostali zaproszeni uczniowie szkół podstawowych,gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.Organizatorzy konkursu czekają na biografie,które będzie się czytać jak trzymający w napięciu kryminał.Do wspólpracy zaproście tych,którzy lubią rysować.Połączcie swoje siły i stwórzcie pracę konkursową wspólnie.Gotową pracę prześlijcie wraz z załączonym formularzem zgłoszenia na adres: biografia@interklasa.pl do 28 lutego 2007 roku.

Regulamin Konkursu „Sławni ludzie z przymrużeniem oka”

1.W konkursie „Sławni ludzie z przymrużeniem oka” mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.
2.W konkursie można wziąć udział indywidualnie bądź w grupach do pięciu osób.
3.Zadanie konkursowe polega na napisaniu biografii wybranej, powszechnie znanej osoby. Powinna to być postać, która była wybitna w dziedzinie nauki (np. Einstein, Curie-Skłodowska), literatury (np. Andersen, Lindgren), sztuki (np. Picasso), historii (np. Aleksander Wielki) czy muzyki (np. Mozart).
4.Koniecznym warunkiem konkursu jest to, że fakty zawarte w biografii muszą być zgodne z rzeczywistością.
5.Biografia ma być napisana z humorem, z elementami kryminalnymi.
6.Zaleca się, aby wykorzystać w pracy ilustracje, które zostaną wykonane ręcznie, a następnie zeskanowane i wstawione do pracy. Ilustracje mogą być również wykonane techniką komputerową.
7.Praca powinna zawierać od 3000 do 6000 znaków (bez spacji).
8.Pracę konkursową oraz formularz zgłoszeniowy należy przesłać do 28 lutego 2007 roku jako załącznik do e-maila (np. w formacie .doc) na adres: biografia@interklasa.pl .
9.Zwycięskie prace zostaną opublikowane w portalu www.interklasa.pl na stronach przedmiotowych: język polski, historia, sztuka itp.
10.Zgłoszenie w konkursie jest jednoznaczne ze zgodą na opublikowanie pracy na stronach portalu www.interklasa.pl .
11.Laureaci konkursu otrzymają zestawy książek ufundowanych przez Wydawnictwo W.A.B. W zestawach znajdą się m.in. książki z serii „Fortuna i Fatum” oraz inne publikacje wydawnictwa.
12.Nagrody są przeznaczone dla zespołu, niezależnie od ilości członków w zespole.
13.W każdej kategorii wiekowej zostaną przyznane po dwie nagrody.
14.Jury konkursowe zastrzega sobie prawo przyznania dodatkowych wyróżnień.

Autor: Urszula Tomaszczak 31.01.2007


Content Management Powered by CuteNews