Auto       Rejestracja

MENU

    

  Strona Główna

  O szkole

  Pracownicy szkoły

  Nasze osiągnięcia

  Dokumenty szkolne

  Prawa ucznia

  Dla rodziców

  Profilaktyka

  Dziennik elektroniczny

  Plan lekcji

  Kółka zainteresowań

  Samorząd Uczniowski

  język angielski

  język niemiecki

  Sport w szkole

  Projekty edukacyjne

  Szkoła współpracy

  Szkoła promująca zdrowie

  Projekty

  Comenius 2012-2014

  Comenius 2008-2010

  Projekt Ptaki

  Projekt Ekoagenci

  Harcerstwo

  Wolontariat

  Galeria

  InfoM@t

  Publikacje nauczycielskie

  Rekrutacja 2016/17

  Biblioteka

  Szkoła wyróżniona Znakiem Jakości Interkl@sa

  BIP


Aktualności  

Program eTwinning w naszej szkole

eTwinning jest unijną akcją mającą na celu pomoc szkołom w znalezieniu partnera w innych krajach europejskich. Daje uczniom możliwości rozwijania wielu różnych kompetencji: językowych, interkulturowych i technicznych.
Prawie 600 polskich szkół zgłosiło chęć uczestnictwa w akcji szkół bliźniaczych. Do końca czerwca 2005 roku zostało zarejestrowanych 91 partnerstw. Nasza szkoła nawiązała współpracę z czeską szkołą Palacka w Prostejovie. Prostejov to piękne, historyczne miasto leżące na Morawach, a Palacka jest najstarszą szkołą w okręgu Prostejov. Rok szkolny 2005/2006 to 122 rok istnienia szkoły. Uczęszcza do niej około 700 uczniów, w wieku od 6-15 lat. Szkoła posiada również swoją stronę internetową pod adresem http://www.palacka.com
Projekt realizowany razem z czeską szkołą jest zatytułowany „Sąsiedzi-przyjaciele”.
Z naszej szkoły pod kierunkiem p. Urszuli Chachulskiej-Tomaszczak uczestniczy uczniów nim 15 uczniów z klasy IIC. Językiem używanym do komunikacji jest niemiecki. Uczniowie raz w miesiącu wymieniają e-maile, w których piszą o swoich zainteresowaniach, szkole, rodzinie, mieście i zwyczajach. Przygotowują również filmy, prezentacje multimedialne, a także planują wydanie polsko-czeskiej gazetki szkolnej oraz przewodnika turystycznego. Praca nad tym projektem będzie trwała do końca czerwca 2006r. Mamy nadzieje, że zakończenie wspólnych działań będzie połączone ze spotkaniem uczniów uczestniczących w projekcie. Omówienie tego wyjazdu to temat wizyty przygotowawczej, która odbędzie się w dniach 1-4 grudnia w Prostejovie. Z naszej szkoły w wizycie przygotowawczej wezmą udział: p. dyrektor Danuta Pecyna, p. Urszula Chachulska-Tomaszczak oraz p. Małgorzata Drabik.

czeska młodzież
Uczniowie z czeskiej szkoły Palacka uczestniczący w partnerstwie eTwinningu


Certyfikat partnerstwa eTwinningu

Autor: jurekpec 29.11.2005


Content Management Powered by CuteNews