Auto       Rejestracja

MENU

    

  Strona Główna

  O szkole

  Pracownicy szkoły

  Nasze osiągnięcia

  Dokumenty szkolne

  Prawa ucznia

  Dla rodziców

  Profilaktyka

  Dziennik elektroniczny

  Plan lekcji

  Kółka zainteresowań

  Samorząd Uczniowski

  język angielski

  język niemiecki

  Sport w szkole

  Projekty edukacyjne

  Szkoła współpracy

  Szkoła promująca zdrowie

  Projekty

  Comenius 2012-2014

  Comenius 2008-2010

  Projekt Ptaki

  Projekt Ekoagenci

  Harcerstwo

  Wolontariat

  Galeria

  InfoM@t

  Publikacje nauczycielskie

  Rekrutacja 2016/17

  Biblioteka

  Szkoła wyróżniona Znakiem Jakości Interkl@sa

  BIP


Aktualności  

Szkolna debata samorzadowa

W dniu 26 listopada 2004 roku odbyla sie pierwsza w historii szkoly publiczna debata na temat: „Dyskoteka – czynnik demoralizujacy wspólczesna mlodziez szkolna”. Czlonkowie Rady Uczniowskiej Samorzadu Uczniowskiego zaprosili na te debate Dyrekcje Gimnazjum, Rade Pedagogiczna i przedstawicieli poszczególnych klas. Prowadzenie debaty przypadlo w udziale Magdalenie Prominskiej, która jasno przedstawila temat i okreslila zasady debaty.
Sama debata jest, bowiem jedna z metod, dzieki której mozna podejmowac trudne, kontrowersyjne tematy, a temat dyskotek niewatpliwie do nich nalezy.
W burzliwej dyskusji wziely udzial dwa zespoly: pierwszy - broniacy tezy i drugi – negujacy postawiona teze. Zespoly prezentowaly przygotowane wczesniej argumenty, wymienialy sie swoimi spostrzezeniami i uwagami. Druzyna, która zgadzala sie z teza, ze dyskoteki demoralizuja ukazywala niebezpieczenstwa, jakie niosa tego typu wspólczesne zabawy mlodziezowe. Wsród najczesciej wymienianych problemów byly: spozywanie przez uczniów przed lub w trakcie dyskoteki alkoholu, palenie papierosów i notoryczne nieprzygotowywanie sie gimnazjalistów do zajec lekcyjnych na nastepny dzien. Zespól, który ukazywal pozytywne oblicze dyskotek zwrócil uwage na fakt, ze takie imprezy sluza integracji mlodziezy, sa dla nich jedyna przyzwolona forma zabawy, a incydenty, które maja miejsce dotycza pojedynczych osób i cala spolecznosc uczniowska nie powinna brac za to pelnej odpowiedzialnosci. Zarówno jedna jak i druga strona miala swoja racje, co podkreslil w podsumowaniu pan dyrektor, wyrazajac równoczesnie niepokój, ze to sami uczniowie przyzwalaja na takiego rodzaju niebezpieczne sytuacje. Podziekowal równiez pomyslodawcy i organizatorowi debaty pani Katarzynie Wójcik, pelniacej w biezacym roku szkolnym funkcje opiekuna Samorzadu Uczniowskiego.
Zapraszamy do obejrzenia zdjec z debaty SU w GALERII

Autor: jurekpec 01.12.2004


Content Management Powered by CuteNews