Auto       Rejestracja

MENU

    

  Strona Główna

  O szkole

  Pracownicy szkoły

  Nasze osiągnięcia

  Dokumenty szkolne

  Prawa ucznia

  Dla rodziców

  Profilaktyka

  Dziennik elektroniczny

  Plan lekcji

  Kółka zainteresowań

  Samorząd Uczniowski

  język angielski

  język niemiecki

  Sport w szkole

  Projekty edukacyjne

  Szkoła współpracy

  Szkoła promująca zdrowie

  Projekty

  Comenius 2012-2014

  Comenius 2008-2010

  Projekt Ptaki

  Projekt Ekoagenci

  Harcerstwo

  Wolontariat

  Galeria

  InfoM@t

  Publikacje nauczycielskie

  Rekrutacja 2016/17

  Biblioteka

  Szkoła wyróżniona Znakiem Jakości Interkl@sa

  BIP


Aktualności  

Aktywny poranek z Anną Lewandowską

Promowanie zdrowego trybu życia i aktywnych form spędzania czasu wolnego to zasady, które wpajają swoim uczniom nauczyciele Gimnazjum nr 1 w Koluszkach. Właśnie dlatego zaprosili oni swoich podopiecznych na trening karate cardio z udziałem Anny Lewandowskiej. Mistrzyni karate jest ambasadorką akcji „STOP zwolnieniom z WF-u”. Słynna trenerka wraz ze swoim Teamem pojawiła się w Łodzi w sobotę 5 marca 2016 r.
Kilkunastoosobowa grupa dziewcząt z „Jedynki” wraz z ponad 2,5 tys. dzieci i młodzieży ćwiczyła z Anną Lewandowską w Atlas Arenie. Ćwiczyli uczniowie, którzy w zajęciach mogli wziąć udział bezpłatnie, po wcześniejszej rejestracji przez swoich nauczycieli. Opiekunom udało się ich zmobilizować i zachęcić, żeby aktywnie spędziły sobotni poranek i skorzystały z tego, że trening odbył się w Łodzi. Rozgrzewkę w klimacie zumby poprowadziła wielokrotna mistrzyni karate i tańca towarzyskiego - Katrin Kargbo. Później na uczniów czekała niespodzianka w postaci pokazu karate przygotowanego przez Łódzką Akademię Karate Tradycyjnego. Atmosfera spotkania udzieliła się wszystkim zebranym, a prowadzący na pewno zmotywowali uczestników do aktywności fizycznej i dbania o własne zdrowie i ciało.

Data: 10.03.2016

Czytaj więcej ...

Wolontariuszka z Finlandii z wizytą w Gimnazjum nr 1 w Koluszkach

W czwartek 3 marca 2016 roku Gimnazjum nr 1 w Koluszkach gościło panią Vilmę Martti – wolontariuszkę Fundacji im. Roberta Schumana, która poprowadziła warsztaty kulturowe na temat jej kraju ojczystego – Finlandii. Zajęcia, których językiem przewodnim był język angielski, miały formę quizu, a uczestniczyli w nich uczniowie z różnych klas. Podczas prelekcji gimnazjaliści dowiedzieli się podstawowych informacji o nieco tajemniczym, północnoeuropejskim kraju, jakim jest Finlandia. Spośród ciekawostek można by przytoczyć, iż mimo, że państwo to jest powierzchniowo nieznacznie większe od Polski, to zamieszkuje je zaledwie 5,5 miliona mieszkańców, z czego ponad 10% populacji mieszka w stolicy – Helsinkach. Będąc w odpowiednim czasie w Finlandii można doświadczyć niesamowitego zjawiska dnia i nocy polarnej. Najpopularniejszym napojem spożywanym przez Finów jest kawa, która pozwala zachować ludziom aktywność pomimo niskich temperatur spadających zimą często do – 30 stopni Celsjusza oraz stosunkowo niewielkiego nasłonecznienia. Zmorą kierowców nierzadko są renifery, które, nie niepokojone przez nikogo, przemierzają piękne, leśno-górskie krajobrazy. Chociaż renifery są bardzo popularnymi zwierzętami, to jednak symbolem narodowym jest niedźwiedź. Natomiast ze sportów, fińska drużyna hokejowa plasuje się w światowej czołówce, nic więc dziwnego, że hokej na lodzie jest najchętniej oglądaną dyscypliną w telewizji.
Podczas warsztatów każdy gimnazjalista miał okazję spróbować popularnego, fińskiego smakołyka, noszącego nazwę Salmiakki, lecz niestety niewielu uczniów uległo jego specyficznemu, cierpkiemu smakowi. Zajęcia z wolontariuszką były ciekawym uzupełnieniem standardowych lekcji języka angielskiego - motywowały uczniów do nauki, wnosiły wiele ciekawych informacji o otaczającym nas świecie, uczyły pracy w grupie i zasad zdrowej rywalizacji. Gimnazjum nr 1 w Koluszkach od wielu lat współpracuje z Fundacją Schumana w programie „Zaproś wolontariusza”. Dzięki temu co roku mamy sposobność gościć w naszych progach obcokrajowca przekazującego nam wiedzę o swojej ojczyźnie. Ciekawe więc, któż odwiedzi nas w przyszłym roku?

Tomasz Piechota

Data: 05.03.2016

Czytaj więcej ...

Uczennice z Gimnazjum nr 1 w czołówce Ogólnopolskiego Konkursu MEDITEST

Celem Ogólnopolskiego Konkursu MEDITEST, który odbył się już po raz piąty, jest promowanie wśród uczniów zdrowego trybu życia, pogłębienie znajomości budowy i funkcjonowania własnego organizmu, zwiększenie ich świadomości na temat zagrożeń dla zdrowia i życia ludzkiego oraz sposobów postępowania w nagłych wypadkach. Organizatorem konkursu jest Ogólnopolskie Centrum Edukacji w Warszawie.
MEDITEST skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych i jest przeprowadzany w trzech kategoriach wiekowych. Pierwsza i druga kategoria to uczniowie ze szkól podstawowych, najstarszą grupę stanowią uczniowie gimnazjum. Konkurs jest bardzo popularny, w tym roku samych gimnazjalistów piszących MEDITEST było prawie 10.000.
Gimnazjum nr 1 w Koluszkach reprezentowało w konkursie 10 uczniów z klas II i III, którzy musieli wykazać się wiedzą z anatomii, fizjologii i zasad udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Wyniki konkursu ogłoszono tuż przed feriami, w pierwszym tygodniu lutego. Uczennica Gimnazjum nr 1 w Koluszkach Julia Suwalska została laureatką konkursu i zajęła 3 miejsce w Polsce. Julianna Olczyk otrzymała wyróżnienie za zajęcie 8 miejsca. Pozostali uczniowie również zajęli wysokie pozycje mieszcząc się w trzydziestce najlepszych gimnazjalistów. Opiekunem uczniów była nauczycielka biologii Małgorzata Owczarek

Data: 01.03.2016

Czytaj więcej ...

IX edycja Ligi Mistrzów BRD - Koluszki 2016


W dniu 16 lutego 2016 r. w Zespole Szkół nr 1 w Koluszkach został rozegrany 4. etap IX edycji Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Kolejny raz w Koluszkach, w okresie ferii zimowych spotkała się krajowa czołówka drużyn BRD ze szkół podstawowych i gimnazjów z województw: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, opolskiego, mazowieckiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego, zachodniopomorskiego i łódzkiego.
Honorowy Patronat nad Turniejem objęli: Starosta Łódzki Wschodni – Andrzej Opala oraz Burmistrz Koluszek - Waldemar Chałat.
Młodzież rywalizująca w zawodach musiała wykazać się nie tylko wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego, umiejętnościami jazdy rowerem po sprawnościowym torze przeszkód, ale także poradzić sobie z zadaniami z zakresu ratownictwa medycznego, opatrywaniem ran, złamań czy krwotoków. Na najlepszych czekały puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów i sponsorów.
Zwycięzcą 4. turnieju w klasyfikacji szkół gimnazjalnych i jednocześnie tryumfatorem całej tegorocznej edycji została drużyna Gimnazjum nr 1 we Włoszczowie (woj. świętokrzyskie), która otrzymała oprócz okolicznościowego pucharu, nagrody rzeczowe ufundowane m.in. przez Urząd Miasta w Koluszkach oraz Starostwo Powiatowe. Najlepszym zawodnikiem wśród gimnazjalistów okazał się Marcin Nowak z włoszczowskiej „JEDYNKI”. Trzecie miejsce zajął uczeń Gimnazjum nr 1 w Koluszkach – Jakub Spała. Wszyscy indywidualni laureaci odebrali puchary i nagrody ufundowane przez Dyrekcję Zespołu Szkół nr 1 w Koluszkach i ZO PZM w Łodzi. Drużyna Gimnazjum nr 1 w Koluszkach ukończyła koluszkowską eliminację i cały turniej na 2 miejscu. Ich młodsi koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach zdobyli 1 miejsce, a w klasyfikacji generalnej po 4 konkursach zajęli 3 miejsce.
Bezsprzecznym zwycięzcą indywidualnym wśród uczniów szkół podstawowych został Jakub Długosz, uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach.
Dyrekcja Zespołu Szkół nr 1 w Koluszkach serdecznie dziękuje Kierownictwu Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach, a w szczególności pracownikom Wydziału Ruchu Drogowego, którzy przeprowadzili konkurencje sprawdzające wiedzę z zakresu ruchu drogowego i jazdy rowerem. Słowa podziękowania kierujemy również w stronę Kierownictwa Komendy Powiatowej PSP w Koluszkach, która pomogła organizatorom w sprawach związanych z logistyką imprezy. Koluszkowscy strażacy również przygotowali i przeprowadzili konkurencję pierwszej pomocy.
Dziękujemy również władzom samorządowym gminy Koluszki oraz powiatu łódzkiego wschodniego za pomoc w organizacji IX edycji Ligi Mistrzów BRD oraz wsparcie finansowe i ufundowanie nagród dla uczestników turnieju.

Data: 19.02.2016

Czytaj więcej ...

TYDZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

„Niechaj narodowie wżdy postronni znają,
iż Polacy nie gęsi i swój język mają”


„Już Rej pisał po polsku, ale dopiero Kochanowski pokazał mu jaki ma język”. To zabawne zdanie pochodzi z humoru zeszytów szkolnych znalezionych w sieci i stało się inspiracją do obchodów Tygodnia Języka Ojczystego połączonego z propagowaniem twórczości J. Kochanowskiego jako patrona Gimnazjum nr 1 w Koluszkach.
W ramach obchodów odbyły się w naszej szkole trzy konkursy przygotowane przez p. P. Bryszewska i p. M. Kujawę. Każda klasę reprezentował minimum jeden przedstawiciel, inny w każdej konkurencji.

8 lutego 2016 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski „Bliżej Patrona”, do którego przystąpiło 17 uczniów z własną interpretacją dowolnego wiersza J. Kochanowskiego. Komisja pod przewodnictwem p. Dyrektor D. Pecyny przyznała:
I miejsce Kindze Gradowskiej z kl. 3B, z „Tren X”
II miejsce Konradowi Zylbersztajnowi z kl. 2B, za fraszkę „Do miłości”
III miejsce Magdalenie Ćmiel z kl. 1B, za fraszkę „O doktorze Hiszpanie”


9 lutego 2016 r. nastrój „ostatkowego szaleństwa” nie zniechęcił młodzieży do wzięcia udziału w quizie z poprawności językowej poprzez aplikacje Kahoot na telefonach komórkowych. W przygotowanym przez p. Bryszewską turnieju składającym się z 28 pytań wzięło udział 60 uczniów! W ciągu 10 sekund uczestnicy musieli wskazać poprawna formę, np.: znajdź nas na Facebooku, jemy dziś kebab, ta pomarańcza, zbieram breloczki, robimy remanent, zabrakło słodziku.
Największą liczbę punktów zdobyła Julia Zajączkowska z kl. 2A.
II miejsce zdobył Bartosz Chejchman z kl. 1D
III miejsce Aleksandra Drabik z kl. 2B


10 lutego 2016 r. odbył się konkurs plastyczny „Inspiracje malarskie twórczością J. Kochanowskiego”. Z 16 prac, jury pod przewodnictwem p. P. Łyszkowicza przyznała:
I miejsce Kamili Śnieg, z kl. 2B, za pracę do fraszki „Na lipę”
II miejsce Martynie Gawienowskiej z kl. 1A, za pracę do fraszki „Nagrobek Kotowi”
III miejsce Martynie Jeżynie z kl. 1C, za pracę do „Tenu VIII”.

Nagrodzone prace zostały wyeksponowane na tablicy.

Wręczenie nagród książkowych i pamiątkowych dyplomów miało miejsce 12 lutego 2016 r. w bibliotece szkolnej.
W celu propagowania pięknego mówienia i pisania po polsku nauczyciel bibliotekarz przygotował także gazetki ścienne: „Ojczyzna jest język” oraz „Najpopularniejsze błędy językowe Polaków”.

Małgorzata Kujawa

Data: 19.02.2016

Czytaj więcej ...

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 Następny >>

Content Management Powered by CuteNews