Auto       Rejestracja

MENU

    

  Strona Główna

  O szkole

  Pracownicy szkoły

  Nasze osiągnięcia

  Dokumenty szkolne

  Prawa ucznia

  Dla rodziców

  Profilaktyka

  Dziennik elektroniczny

  Plan lekcji

  Kółka zainteresowań

  Samorząd Uczniowski

  język angielski

  język niemiecki

  Sport w szkole

  Projekty edukacyjne

  Szkoła współpracy

  Szkoła promująca zdrowie

  Projekty

  Comenius 2012-2014

  Comenius 2008-2010

  Projekt Ptaki

  Projekt Ekoagenci

  Harcerstwo

  Wolontariat

  Galeria

  InfoM@t

  Publikacje nauczycielskie

  Rekrutacja 2016/17

  Biblioteka

  Szkoła wyróżniona Znakiem Jakości Interkl@sa

  BIP


Aktualności  

Białe szaleństwo gimnazjalistów z Jedynki

W pierwszym tygodniu tegorocznych ferii zimowych, kilkunastoosobowa grupa uczniów z Gimnazjum nr 1 w Koluszkach uczestniczyła w tygodniowym wyjeździe w góry. Ten wypoczynkowo-turystyczny wyjazd do Białki Tatrzańskiej zorganizowali dla swoich podopiecznych nauczyciele wychowania fizycznego pan J. Cecherz i pan M.Gajek. Jak każdego roku i tym razem atrakcji nie brakowało. Miłośnicy białego szaleństwa doskonalili swoje umiejętności na stokach narciarskich, bardzo chętnie odwiedzali także lodowisko oraz zakopiańską pływalnię. Tradycją takich wyjazdów stały się już ogniska organizowane wieczorem przez goszczących naszą młodzież górali. Pamiątkowe zdjęcia, a na nich roześmiane twarze uczestników wyjazdu są dowodem na to, że tegoroczna wycieczka należała do bardzo udanych. Wspólne fotografie i wspaniałe wspomnienia muszą jednak wystarczyć do następnego, przyszłorocznego wyjazdu, bo teraz przed uczniami powrót do szkolnych obowiązków!

Data: 23.02.2011

Czytaj więcej ...

IV edycja Ligi Mistrzów BRD

W dniu 28 stycznia w Zespole Szkół nr 1 w Koluszkach został rozegrany 2. etap IV edycji Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Kolejny podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, opolskiego, mazowieckiego i łódzkiego.
Honorowy Patronat nad Turniejem objęła Pani Joanna Skrzydlewska - Poseł Parlamentu Europejskiego, Piotr Busiakiewicz - Starosta Łódzki Wschodni oraz Waldemar Chałat - Burmistrz Koluszek.
Współorganizatorem Ligi Mistrzów BRD był również nowo powstały przy Zespole Szkół nr 1 w Koluszkach, Młodzieżowy Klub Motoryzacyjny "JEDYNKA".
Młodzież rywalizująca w zawodach musiała wykazać się nie tylko wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogpwego, umiejętnościami jazdy rowerem po sprawnościowym torze przeszkód, ale także poradzić sobie z zadaniami z zakresu ratownictwa medycznego, opatrywaniem ran, złamań czy krwotoków. Na najlepszych czekały puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.
Zwycięzcą turnieju w klasyfikacji szkół gimnazjalnych została drużyna Gimnazjum nr 1 w Koluszkach, która otrzymała oprócz nagród rzeczowych Puchar Burmistrza Koluszek. Najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii indywidualnej okazał się Karol Pecyna.
W klasyfikacji szkół podstawowych 1 miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Czarnej (woj. podkarpackie), a 3 miejsce przypadło drużynie Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach. Najlepszym zawodnikiem w kategorii szkół podstawowych został uczeń SP z Czarnej - Kacper Waśko.
Puchar Komendanta Powiatowego PSP w Koluszkach dla najsprawniejszego rowerzysty, zwycięzcy konkurencji jazdy rowerem na torze przeszkód, odebrał Michał Drabik ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach, a w kategorii szkół gimnazjalnych najlepiej radził sobie Piotr Michalak, uczeń Gimnazjum nr 1 - który otrzymał Puchar Komendanta Powiatowego Policji.
Opiekunowie najlepszych drużyn otrzymali również nagrodę specjalną - zestaw pomocy dydaktycznych pakietu "Profesjonalny Wykładowca" wraz z dostępem do platformy szkoleniowej pomocnej w przyswojeniu tajników Kodeksu Drogowego. Pakiet ten ufundowała firma WINFOR ze Szczecina - producent m.in. oprogramowania dla instruktorów nauki jazdy i przyszłych kierujących pojazdami.
Koluszkowscy gimnazjaliści zwyciężyli również w 1 kolejce Ligi, która odbyła się 25 stycznia w Hucie Krzeszowskiej (woj. podkarpackie) i prowadzą po 2 kolejkach tegorocznych zmagań,drużyna SP zajmuje też wysoką, 3 lokatę.
Przed uczestnikami zmagań jeszcze 2 kolejki, które wyłonią Mistrza Ligi BRD. Opiekunowie obu drużyn, p. Marek Kamiński i Jerzy Pecyna wierzą, że ich podopieczni będą dalej skutecznie walczyć o najwyższe lokaty.
Koluszkowskie zawody były doskonałą okazją do spotkania wszystkich instytucji, dla których sprawy bezpieczeństwa na polskich drogach, a szczególnie bezpieczeństwa wśród jego najmłodszych uczestników są szczególnie ważne i dokładają one wszelkich starań do ich promocji.
Wszyscy uczestnicy turnieju z Koluszek wyjechali nie tylko bogatsi o nową wiedzę i umiejętności, ale także z nagrodami i upominkami, które ufundowali:
- Joanna Skrzydlewska, Poseł Parlamentu Europejskiego,
- Urząd Miejski w Koluszkach,
- Starostwo Powiatowe Powiatu Łódzkiego Wschodniego w Łodzi,
- Przedsiębiorstwo "AGAT" - Koluszki
- Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi,
- Polski Związek Motorowy w Łodzi,
- Wydawnictwo "WINFOR" Sp. z o.o. - Szczecin
- Stowarzyszenie na Rzecz Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego „Droga i bezpieczeństwo” – Poznań

Dyrekcja Zespołu Szkół nr 1 serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom oraz pracownikom Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach, Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i funkcjonariuszom Komendy Powiatowej PSP w Koluszkach, którzy sędziowali poszczególne konkurencje turnieju. Słowa podziękowania kierujemy także do Dyrekcji Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koluszkach za pomoc w zorganizowaniu noclegu dla uczestników turnieju.
Zapraszamy do internetowej galeri do obejrzenia zdjęć z turnieju.

Data: 02.02.2011

EKO projekt Gimnazjum nr 1 w Koluszkach

EKOAgenci to nowy interdyscyplinarny projekt realizowany przez grupę uczniów z klas pierwszych Gimnazjum nr 1 w Koluszkach pod kierunkiem nauczycielki biologii i jednocześnie opiekunki koła ekologicznego Małgorzaty Owczarek. Projekt EKOAgenci jest pierwszym z czterech, które będą realizowane przez tzw. Lokalne Grupy Projektowe w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego e-Akademia Przyszłości.
e-Akademia Przyszłości to ponadregionalny program rozwijania kompetencji kluczowych ze szczególnym uwzględnieniem nauk matematyczno-przyrodniczych, technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT), języków obcych oraz przedsiębiorczości. Jest to program pilotażowy Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych, do którego w drodze konkursu wytypowano 200 szkół z terenu całej Polski.
Celem projektu jest zwiększenie świadomości ekologicznej lokalnej społeczności, podniesienie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska oraz wprowadzenie działań mających na celu poprawę jego stanu. Ponadto udział w projekcie ma pomóc w kształtowaniu umiejętności praktycznego wykorzystania wiedzy teoretycznej w codziennym życiu. Uczniowie ustalili, że będzie zajmować się dwoma wybranymi problemami ekologicznymi występującymi w środowisku lokalnym, tzn. w gminie Koluszki. Ekoagenci skupili się na problemie oszczędzania energii elektrycznej i segregacji odpadów.

Data: 02.02.2011

Czytaj więcej ...

Młodzi dziennikarze z Gimnazjum nr 1 na warsztatach dziennikarskich


Tuż przed feriami, delegacja naszej Gimzetki (Aleksandra Domańska i Bartosz Korczyński) pod opieką p. S. Kowalskiej wzięła udział w warsztatach dziennikarskich Junior Media prowadzonych przez dziennikarzy Dziennika Łódzkiego. Uczestnikami warsztatów byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
W Hotelu Borowiecki redaktorzy gazetek szkolnych z całego województwa łódzkiego mogli poznać tajniki dziennikarstwa. Dziennikarze, prowadzący warsztaty, opowiadali o etapach powstawania gazety, o praca w redakcji, w dziale kolportażu marketingu i biurze reklamy. Przybliżyli młodzieży wybrane gatunki dziennikarskie i zaprezentowali działanie platformy Junior Media. Dorośli dziennikarze chętnie dzielili się swoim doświadczeniem z młodszymi „kolegami po fachu” i odpowiadali na wszystkie pytania.
Mnóstwo atrakcji przygotowanych było również poza salą konferencyjną. Każda szkolna redakcja mogła zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, które później drukowano na tzw. „jedynce” (pierwszej stronie) Dziennika Łódzkiego. Ponadto podczas przerwy można było porozmawiać z fotoreporterem, który opowiadał o swoim zawodzie i udzielał cennych wskazówek, jak poprawić jakość zdjęć. Przygotowano również słodki poczęstunek i napoje. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał pamiątkowe gadżety: notes i długopis.
Istniała również możliwość zwiedzenia redakcji Dziennika Łódzkiego i drukarni, z której oczywiście skorzystaliśmy. Tu już na własne oczy uczniowie mogli zobaczyć, jak pracują prawdziwi dziennikarze. Młodzież prześledziła etapy powstawania gazety: od zbierania materiałów przez redaktorów, pisanie artykułów, pracy fotoreporterów po całą złożoność procesu technologicznego związanego z jej drukowaniem. Przewodnikiem po tajnikach pracy dziennikarskiej był redaktor Marek Ciszewski, od wielu lat związany z Dziennikiem Łódzkim.
Niezwykle interesującym punktem wycieczki była wizyta w drukarni, gdzie uczniowie mogli zapoznać się z procesem powstawania gazety i zobaczyć w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkową pierwszą stronę Dziennika Łódzkiego wraz ze zdjęciem młodych dziennikarzy.
Uczniowie zainspirowani udziałem w warsztatach postanowili wziąć udział w konkursie organizowanym przez Dziennik Łódzki na najlepszą relację z warsztatów i przyłączyć się do platformy Junior Media.

Sylwia Kowalska

Data: 02.02.2011

Czytaj więcej ...

Gimnazjalni mistrzowie strzelnicy

W dniach 10-12.12.2010 roku w Białymstoku odbyła się III Ogólnopolska Gimnazjada Strzelecka. Po raz pierwszy wśród jej uczestników znaleźli się też uczniowie Gimnazjum nr 1 w Koluszkach : Aleksander Ciechowicz - kl. III c, Kacper Piwowarski – kl. IIc, Rafał Konarski – kl. IIa. Trenerem drużyny jest Pan Robert Piwowarski.
W konkurencji pistoletu pneumatycznego 30 strzałów z 10metrów najlepiej wystrzelał Olek Ciechowicz, który uzyskał wynik 267 pkt., zajmując 5 miejsce w Polsce. Zabrakło mu 1 punktu do miejsca medalowego. Kacper Piwowarski uzyskał 252pkt., zdobywając 9 miejsce, a Rafał Konarski 249, co dało mu 10 miejsce w Polsce.
Podczas zawodów rozegrano również SUPER FINAŁ, do którego zakwalifikował się Olek Ciechowicz i zajął w nim 4 miejsce.
Pierwszy start gimnazjalistów z Jedynki w Ogólnopolskiej Gimnazjadzie należy więc uznać za udany. Zdobyte doświadczenie i dobre lokaty motywują do podejmowania kolejnych wyzwać i z pewnością pozwolą naszym zawodnikom za rok walczyć o miejsca medalowe.

Data: 14.01.2011

Czytaj więcej ...

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 Następny >>

Content Management Powered by CuteNews