Auto       Rejestracja

MENU

    

  Strona Główna

  O szkole

  Pracownicy szkoły

  Nasze osiągnięcia

  Dokumenty szkolne

  Prawa ucznia

  Dla rodziców

  Profilaktyka

  Dziennik elektroniczny

  Plan lekcji

  Kółka zainteresowań

  Samorząd Uczniowski

  język angielski

  język niemiecki

  Sport w szkole

  Projekty edukacyjne

  Szkoła współpracy

  Szkoła promująca zdrowie

  Projekty

  Comenius 2012-2014

  Comenius 2008-2010

  Projekt Ptaki

  Projekt Ekoagenci

  Harcerstwo

  Wolontariat

  Galeria

  InfoM@t

  Publikacje nauczycielskie

  Rekrutacja 2016/17

  Biblioteka

  Szkoła wyróżniona Znakiem Jakości Interkl@sa

  BIP


Aktualności  

Projekt grantowy ogólnopolskiej kampanii Szkoły bez przemocy - ”Jestem kibicem fair play”

Nauczyciele Gimnazjum nr 1 w Koluszkach wraz z uczniami i rodzicami będą realizować opracowany przez zespół nauczycieli wychowania fizycznego projekt grantowy „Jestem kibicem fair play”. Konkurs ten jest elementem tegorocznej ogólnopolskiej kampanii "Szkoła bez przemocy", w której od kilku lat uczestniczy nasze gimnazjum. Celem projektu jest propagowanie wśród uczniów pozytywnych postaw kibica i zawodnika, promowanie mody na pozytywne i bezpieczne kibicowanie, popularyzacja sportu i udziału w imprezach masowych jako bezpiecznej formy spędzania czasu wolnego, a także przygotowanie do kulturalnego udziału w wydarzeniach sportowych związanych z Euro 2012! Działania podejmowane w ramach realizacji projektu dotyczyć będą głównie organizacji i oprawy imprez sportowych. Zaplanowano także spotkanie z policją na temat „Prawnych konsekwencji występowania agresji i przemocy w czasie imprez masowych”, spotkanie z piłkarzem propagującym akcję Bezpieczne kibicowanie, przeprowadzenie godzin wychowawczych, konkurs na artykuł do szkolnej Gimzetki, Dzień Wagarowicza - Dniem Kibica.Uczniowie będą też mogli wykazać się pomysłowością projektując logo koszulki czy strój kibica i cheerleaderki. Turniej Integracyjny w Piłkę Siatkową i Gminny Mały Mundial będą także okazją do propagowania kulturalnego kibicowania. Zaplanowano też wyjazdy grupy kibiców na mecze piłki siatkowej, koszykowej, nożnej. O działaniach podejmowanych w ramach realizacji projektu będziemy systematycznie informować społeczność szkolną i lokalną poprzez informacje na stronach internetowych oraz artykuły w prasie.
Renata Chorąży

Data: 14.03.2012

Rekrutacja do klas 1 Gimnazjum nr 1 na rok 2012/13

W poniższych linkach przedstawiamy dokumenty dla rodziców uczniów z obwodu Gimnazjum nr 1 w Koluszkach, które należy pobrać i po wypełnieniu dostarczyć do sekretariatu naszej szkoły.

Zasady i terminy rekrutacji w Gimnazjum nr 1 im. Jana Kochanowskiego w Koluszkach na rok szkolny 2012/2013
Podanie do Gimnazjum nr 1 na rok szkolny 2012/2013

Oświadczenie dla rodziców (składane łacznie z podaniem o przyjęcie ucznia do Gimnazjum nr 1 w Koluszkach)
UWAGA!
Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Koluszkach uprzejmie informuje, że zgodnie z decyzją organu prowadzącego, Gminy Koluszki, w roku szkolnym 2012/13 w Gimnazjum zostaną utworzone 3 klasy pierwsze (min. 20, max. 30-osobowe). W obwodzie szkoły zamieszkuje 87 uczniów urodzonych w 1999 roku. W związku z tym szkoła nie posiada wolnych miejsc i nie będzie mogła prowadzić na rok szkolny 2012/13 rekrutacji uczniów zamieszkałych poza jej obwodem.

Data: 06.03.2012

V edycja Ligi Mistrzów BRD

W dniu 1 lutego 2012 r. w Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koluszkach został rozegrany 2. etap V edycji Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Kolejny raz w Koluszkach, w okresie ferii zimowych spotkała się krajowa czołówka drużyn BRD ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z województw: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, opolskiego, mazowieckiego, lubuskiego, warmińsko-mazurskiego i łódzkiego.
Honorowy Patronat nad Turniejem objęła Pani Joanna Skrzydlewska - Poseł Parlamentu Europejskiego, Starosta Łódzki Wschodni - Piotr Busiakiewicz oraz Waldemar Chałat - Burmistrz Koluszek.
Organizatorem Ligi Mistrzów BRD był Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach oraz działający przy szkole Młodzieżowy Klub Motoryzacyjny "JEDYNKA"Zespole Szkół nr 1.
Młodzież rywalizująca w zawodach musiała wykazać się nie tylko wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego, umiejętnościami jazdy rowerem po sprawnościowym torze przeszkód, ale także poradzić sobie z zadaniami z zakresu ratownictwa medycznego, opatrywaniem ran, złamań czy krwotoków. Na najlepszych czekały puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.
Zwycięzcą turnieju w klasyfikacji szkół gimnazjalnych została drużyna Gimnazjum nr 1 we Włoszczowie (woj. świętokrzyskie), która otrzymała oprócz okolicznościowego pucharu, nagrody rzeczowe ufundowane m.in przez Starostwo Powiatowe. Najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii indywidualnej okazał się Sylwester Mucha z Gimnazjum w Hucie Krzeszowskiej (woj podkarpackie), który odebrał z rąk Prezesa ZO PZM w Łodzi - Mirosława Nicowskiego okazały Puchar i nagrody rzeczowe ufundowane przez WORD w Łodzi i Piotrkowie Trybunalskim. Drużyna Gimnazjum nr 1 w Koluszkach ukończyła turniej na 5 miejscu.
W klasyfikacji szkół podstawowych 1 miejsce i zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Koluszkach. Najlepszym zawodnikiem w kategorii szkół podstawowych został również uczeń z koluszkowskiej "Jedynki" - Michał Drabik.
Mł. insp. Marek Konkolewski i p. Mirosława Świdziński z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wręczyli również ufundowane przez kierownictwo KGP Puchary dla Mistrzów Toru Przeszkód.
Koluszkowskie zawody były doskonałą okazją do spotkania wszystkich instytucji, dla których sprawy bezpieczeństwa na polskich drogach, a szczególnie bezpieczeństwa wśród jego najmłodszych uczestników są szczególnie ważne i dokładają one wszelkich starań do ich promocji.
Wszyscy uczestnicy turnieju z Koluszek wyjechali nie tylko bogatsi o nową wiedzę i umiejętności, ale także z nagrodami i upominkami, które ufundowali również:
- p. Joanna Skrzydlewska - Poseł Parlamentu Europejskiego
- Urząd Miejski w Koluszkach,
- p. Przemysław Lisiak - Kierownik Zespołu Baz Paliw Operatora Logistycznego Paliw Płynnych
- Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Łodzi i Piotrkowie Trybunalskim
- Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Łodzi,
- Wydawnictwo "Nowa Era"
- Wydawnictwo "ASGRAF"
- Wydawnictwo "WINFOR" Sp. z o.o.

Dyrekcja Zespołu Szkół nr 1 serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom oraz pracownikom Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach, Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i funkcjonariuszom Komendy Powiatowej PSP w Koluszkach, którzy sędziowali poszczególne konkurencje turnieju. Szczególne słowa podziękowania kierujemy także do p. Elżbiety Siedlik - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Koluszkach, za przyjęcie uczestników i gości w murach szkoły, pomoc w organizacji zawodów i pyszne posiłki. Pragniemy również podziękować p. Aleksandrze Balcerak - Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego za okazaną pomoc w zorganizowaniu noclegu dla uczestników turnieju.

Data: 02.02.2012

,,Szkoła dla rodziców i wychowawców”

Dnia 26 stycznia 2012 r. odbyło się spotkanie rodziców uczniów naszej szkoły z panią Grażyną Kujawiak - edukatorem, psychoterapeutą, koordynatorem programu ,,Szkoła dla rodziców i wychowawców” w województwie łódzkim, współautorką i realizatorką programów edukacyjnych dla rodziców. Spotkanie dotyczyło ,,Relacji rodzica z dzieckiem”. Wszyscy rodzice, którzy szukają sposobu na nawiązania głębszych, cieplejszych relacji z dziećmi i którzy chcą wziąć udział ogólnopolskim programie ,,Szkoła dla rodziców” proszeni są o bezpośredni kontakt z prowadzącą, p. G.Kujawiak, tel. 606332997 lub gkujawiak@gmail.com.
Program "Szkoła dla rodziców" realizowany będzie w gminie Koluszki z inicjatywy pełnomocnika Burmistrza ds. profilaktyki i przeciwdziałania uzależnieniom oraz finansowany przez Urząd Miejski w Koluszkach. Spotkania odbywać się będą na terenie Ośrodka Psychoterapii i Psychoedukacji w Koluszkach, przy ul. Staszica 34.
Więcej informacji nt. programu znajdziecie Państwo pod adresem http://www.ore.edu.pl.

Data: 27.01.2012

Greckie warsztaty e-Twinning

W dniach 24-27 listopada 2011 r. w pięknej greckiej miejscowości Kleitoria zorganizowano seminarium kontaktowe programu e-Twinning pod hasłem „Bioróżnorodność w projektach e-Twinning”. Nauczycielka Gimnazjum nr 1 w Koluszkach, Małgorzata Owczarek, uczestniczyła w tym spotkaniu na zaproszenie Narodowego Biura eTwinning. Została również poproszona o przygotowanie prezentacji dotyczącej realizowanych przez szkołę projektów przyrodniczych, jako przykładu tzw. dobrej praktyki. Celem nadrzędnym seminarium było poznanie miedzyprzedmiotowego podejścia do nauczania ekologii oraz zrównoważonego rozwoju, jak również nawiązanie kontaktów i zaplanowanie wspólnych projektów e-Twinning ze szkołami z Europy. Seminarium skierowane było do nauczycieli nauk przyrodniczych, uczących w gimnazjach i liceach. W spotkaniu brali udział przedstawiciele takich krajów jak: Grecja, Polska, Francja, Turcja, Bułgaria, Czechy, Litwa, Cypr, Łotwa, Belgia i Węgry. Wszystkie zajęcia odbywały się w języku angielskim i po części miały charakter terenowy.
Podczas seminarium gospodarze zorganizowali nie tylko wykłady i praktyczne ćwiczenia z wykorzystaniem komputerów, ale również warsztaty dotyczące obserwacji ptaków i okolicznej flory. Zajęcia stacjonarne odbywały się w Centrum Edukacji Ekologicznej Kleitoria, pracownicy tego centrum poprowadzili też warsztaty w terenie. W ramach zajęć terenowych uczestnicy mieli okazję zwidzić obszary chronione programem NATURA 2000, oraz podziwiać uroki greckiej prowincji. Okazało się, że Grecja to nie tylko plaża i słońce, to także mroźne, górskie powietrze i przepiękne krajobrazy Arkadii – historycznej krainy Peloponezu.

Data: 04.01.2012

Czytaj więcej ...

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 Następny >>

Content Management Powered by CuteNews