Auto       Rejestracja

MENU

    

  Strona Główna

  O szkole

  Pracownicy szkoły

  Nasze osiągnięcia

  Dokumenty szkolne

  Prawa ucznia

  Dla rodziców

  Profilaktyka

  Dziennik elektroniczny

  Plan lekcji

  Kółka zainteresowań

  Samorząd Uczniowski

  język angielski

  język niemiecki

  Sport w szkole

  Projekty edukacyjne

  Szkoła współpracy

  Szkoła promująca zdrowie

  Projekty

  Comenius 2012-2014

  Comenius 2008-2010

  Projekt Ptaki

  Projekt Ekoagenci

  Harcerstwo

  Wolontariat

  Galeria

  InfoM@t

  Publikacje nauczycielskie

  Rekrutacja 2016/17

  Biblioteka

  Szkoła wyróżniona Znakiem Jakości Interkl@sa

  BIP


Aktualności  

"Wspólnie kształtujemy naszą przyszłość – kwestia wody" - kolejny projekt Comeniusa w naszym Gimnazjum

W dniach 19 – 24 listopada Gimnazjum nr 1 w Koluszkach gościło w swoich progach młodzież i nauczycieli z trzech europejskich krajów – Anglii, Francji i Włoch. Wizyta partnerska szkół inicjowała dwuletni projekt edukacyjny realizowany w ramach programu Comenius „Uczenie się przez całe życie”, w którym szkoła uczestniczy już po raz trzeci. Motyw przewodni aktualnie rozpoczynającego się projektu to: „Wspólnie kształtujemy naszą przyszłość – kwestia wody”. Temat porusza sprawy szeroko pojętej ekologii i ochrony środowiska, ma na celu uwrażliwienie młodego pokolenia na problem zanieczyszczenia wody, wskazanie sposobów jej oszczędzania, oczyszczania i powszechnego zastosowania. Językiem wiodącym projektu jest język angielski, a koordynacją działań w Gimnazjum nr 1 zajmują się p. Marta Frączkowska oraz p. Anna Spała.
Podczas wizyty partnerskiej przez cały tydzień uczniowie uczestniczyli w zajęciach integracyjnych, edukacyjnych warsztatach i wycieczkach, bezpośrednio lub pośrednio związanych z wodą. Odwiedzili Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Koluszkach, Łódzką Grupową Oczyszczalnię Ścieków, brali udział w wykładach i zajęciach laboratoryjnych w ramach Uniwersytetu Dziecięcego na Politechnice Łódzkiej.
Na młodzież czekały również warsztaty przygotowane przez nauczycieli Gimnazjum nr 1. Uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności sportowe, wokalne, plastyczne, informatyczne, językowe oraz wykazać się wiedzą merytoryczną w kwestiach ekologicznych. Pod kierunkiem angielskiego nauczyciela przygotowali też wspaniałą pantomimiczną dramę.
Międzynarodowe zajęcia nagrywali reporterzy TVP 3 w Łodzi , a materiał filmowy z wizyty ukazał się w wydaniu Wiadomości Łódzkich.
Efekty tygodniowej pracy zostały podsumowane podczas spotkania w Miejskim Ośrodku Kultury w Koluszkach.
Publiczność mogła podziwiać prace malarskie i fotograficzne przygotowane przez nastolatków, wysłuchać hymnu projektu - międzynarodowego utworu muzycznego, którego słowa i muzykę skomponowali nauczyciele i uczestnicy projektu. Wszyscy zebrani obejrzeli również uczniowską relację filmową z pobytu gości oraz prezentację multimedialną dotycząca warsztatów. Poznali również zwycięzców szkolnych konkursów związanych z realizowanym projektem. Na oficjalnym, międzynarodowym fanpage projektu w serwisie Facebook możecie obejrzeć galerię zdjęć, klipy multimedialne czy też prace uczniów zaangażowanych w realizację projektu Comenius. Strona dostępna jest pod adresem http://facebook.pl/comenius.soft.
Dokumentacja projektu oraz bieżące materiały w postaci cyfrowych nagrań audio i video będą też dostępne na platformie medialnej Makewaves, która skierowana jest do młodzieży realizującej różnego rodzaju projekty edukacyjne i społeczne.
Udział w projekcie jest dla młodzieży wspaniałą, niezapomnianą przygodą, daje możliwość praktycznego wykorzystania znajomości języka obcego, przełamywania stereotypów, rozwijania umiejętności interpersonalnych i otwierania się na świat.
Z wizyty w Polsce nasi goście zabrali tylko dobre wspomnienia. Wszyscy podkreślali bardzo ciekawy program pobytu i niezwykłą serdeczność goszczących.
Nasi uczniowie z niecierpliwością czekają na rewizyty w krajach partnerskich, z których pierwsza odbędzie się już wiosną w Londynie, a kolejne we francuskim Salon de Provence oraz włoskiej Falkonarze.

Data: 29.11.2012

Czytaj więcej ...

DEBIUT SCENICZNY KOŁA BIBLIOTECZNEGO - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Kontakt z książką nie musi być nudny… Wystarczy pomysł i zaangażowanie, a obcowanie z literaturą może stać się przyjemnością, zabawą i wyzwaniem.
Okazją ku temu stały się obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia.
Ta najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu obchodzi 25 listopada swoje święto. Z tej okazji uczniowie należący do Koła Bibliotecznego przygotowali inscenizację, z czynnym udziałem widowni, na podstawie książki Elżbiety Ostrowskiej pt. „Zabawne niedźwiadki” opowiadającą o przygodach dwóch niesfornych misiów.
W dniu 26 listopada 2012 r., 12- osobowa grupa wraz z opiekunem p. Małgorzatą Kujawą udała się z wizytą do zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 3 w Koluszkach. Radosnym „huraaa” przywitała nas spora grupa dzieci 5 i 6- letnich , które z niecierpliwością czekały na występ.
Zabawna rymowana bajeczka połączona z nauką liczenia spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Maluchy bardzo aktywnie brały udział w przedstawieniu i świetnie obliczały wszystkie zadania.
W podziękowaniu za występ młodzi debiutanci sceniczni otrzymali słodkie Lubisie. A potem nastąpiła chwila wspólnej przyjemności na zabawę…”stary niedźwiedź mocno śpi…”.
Przedszkolaki zachwycone wizytą starszych koleżanek na pewno nie zapomną tego dnia, bo przecież mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo…
"czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"

W inscenizacji udział wzięli:
Narrator- Asia Majchrzak, 1A
Miś Kudłatek- Krystian Olczyk, 1A
Miś Kosmatek- Justyna Marczyk, 1A
Mama Miś- Natalka Szrama, 1B
Wiewiórka- Karina Majka, 1B
Chomik- Ola Środa, 1A
3 Myszki- Oliwia Wiśnik, 1A, Martyna Wojda, 1B, Ania Niżnikowski, 1B
2 Jeże- Wiktoria Wojciechowska 1A, Sandra Wiśnik, 1A
Kukułka- Julka Długosz, 1A
Zdjęcia z przedstawienia można obejrzeć w internetowej galerii

Małgorzata Kujawa
opiekun Koła Bibliotecznego

Data: 29.11.2012

Kolejny międzynarodowy projekt edukacyjny ze szkołą z Böblingen

W dniach 04 – 11 października odbyła się kolejna międzynarodowa wymiana szkolna pomiędzy Zespołem Szkół nr 1 w Koluszkach a szkołą w Böblingen. Było to już ósme takie spotkanie. Tym razem uczniowie z Niemiec przyjechali do Polski wraz z nauczycielkami p. Angeliką Brommer i p. Britta Scheuermann.
Pierwszego dnia po przywitaniu z dyrekcją szkoły oraz zapoznaniu się i poczęstunku przygotowanym w szkole, uczestnicy mieli czas wolny, a osoby goszczące uczniów z Niemiec w swoich domach, przygotowały atrakcyjne plany na popołudnie.
Drugiego dnia pobytu goście z Niemiec udali się wraz z p. Małgorzatą Drabik na spotkanie do burmistrza Koluszek, a następnie przespacerowali się po Koluszkach. Po powrocie do szkoły odbyły się zajęcia warsztatowe prowadzone przez p. Romualda Spychalskiego oraz p. Ilonę Dziedziczak. Uczniowie z Niemiec i z Polski zaśpiewali wspólnie polsko – niemiecką wersję piosenki Louisa Amstronga „What a wonderful world”. Niemieccy goście świetnie poradzili sobie z wymową polskich słów.

Data: 21.11.2012

Czytaj więcej ...

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w naszej szkole

Przez cały październik biblioteka szkolna obchodziła Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Tegorocznemu świętu przewodziło hasło :
"Biblioteki szkolne - klucz do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości"
W ramach obchodów biblioteka przeprowadziła kilka działań mających na celu propagowanie biblioteki i czytelnictwa.
Pierwszą z podjętych akcji było zaproszenie grupy 6-latków z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 3 w Koluszkach. W trakcie lekcji bibliotecznej, maluchy zapoznały się z biblioteką szkolną, jej zbiorami i zasadami poszanowania książek. Przemiłe spotkanie zakończyło się pasowaniem na „Super Czytelnika” oraz obdarowaniem najmłodszych czytelników zakładkami do książek przygotowanymi specjalnie przez członków Koła Bibliotecznego.
Na początku października odbyły się także lekcje biblioteczne nt. zasad korzystania z naszej biblioteki przeprowadzone przez nauczyciela bibliotekarza we wszystkich klasach pierwszych.
Powodzeniem cieszył się także ogłoszony konkurs fotograficzny „Z książka mi do twarzy”, którego celem było wizualizowanie pasji czytania. Z dostarczonych prac jury przyznało:
I miejsce- Martynie Krakowiak z kl. 2A i Patrycji Wąs z kl. 1D
II miejsce- Julicie Brodeckiej z kl. 3C
III miejsce- Dominice Tomczak, z kl. 3C

Zdjęcia zostały wysłane na konkurs organizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Łodzi. Do 23 listopada 2012 r. można oddać na nie głos na stronie: http://lodzkieczyta.pl/konkurs-foto-glosowanie
Z ciepłym przyjęciem ze strony uczniów spotkała się także akcja „Podaruj książkę bibliotece” przeprowadzona wraz z Samorządem Uczniowskim. Dzięki zbiórce książek biblioteka wzbogaciła się o bajeczki, literaturę młodzieżową, klasykę literatury polskiej i światowej, a także cenne wydania albumowe, słowniki i biografie, czyli łącznie 320 woluminów!! Szczególne podziękowania za ogromne zaangażowanie składam wychowankom p. U. Chachulskiej-Tomaszczak, czyli kl. 3C. Część tych zbiorów ze względu na tematykę zostanie przekazana w darze Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koluszkach oraz bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach.
Na zakończenie obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie należący do Koła Bibliotecznego obdarowali wszystkich nauczycieli własnoręcznie przygotowanymi zakładkami do książek.

Małgorzata Kujawa

Data: 06.11.2012

ŚWIATEŁKO PAMIĘCI

W dniach 29-31 października 2011 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w organizowanej przez Samorząd Uczniowski corocznej akcji pod nazwą „Światełko Pamięci”. pod opieką p. Małgorzaty Kujawy, p. Renaty Chorąży i p. Tomasza Piechoty uczniowie naszej szkoły w godzinach popołudniowych sprzątali zapomniane nagrobki przed nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych oddając w ten sposób cześć zmarłym mieszkańcom naszego miasta.
Mimo niesprzyjających warunków pogodowych w akcji wzięło udział łącznie 98 uczniów z wszystkich klas.
Małgorzata Kujawa
Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Data: 06.11.2012

Czytaj więcej ...

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 Następny >>

Content Management Powered by CuteNews