Auto       Rejestracja

MENU

    

  Strona Główna

  O szkole

  Pracownicy szkoły

  Nasze osiągnięcia

  Dokumenty szkolne

  Prawa ucznia

  Dla rodziców

  Profilaktyka

  Dziennik elektroniczny

  Plan lekcji

  Kółka zainteresowań

  Samorząd Uczniowski

  język angielski

  język niemiecki

  Sport w szkole

  Projekty edukacyjne

  Szkoła współpracy

  Szkoła promująca zdrowie

  Projekty

  Comenius 2012-2014

  Comenius 2008-2010

  Projekt Ptaki

  Projekt Ekoagenci

  Harcerstwo

  Wolontariat

  Galeria

  InfoM@t

  Publikacje nauczycielskie

  Rekrutacja 2016/17

  Biblioteka

  Szkoła wyróżniona Znakiem Jakości Interkl@sa

  BIP


Aktualności  

KLASA IC BUDOWAŁA ZAMEK KRÓLA MACIUSIA PIERWSZEGO

W miniony czwartek , 13 czerwca br., uczniowie klasy Ic wraz z wychowawczynią p. Sylwią Kowalską wzięli udział w „Bajkowych warsztatach”, do których zostali zaproszeni przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Koluszkach.
Spotkanie poprowadził p. Michał Malinowski- dyrektor Muzeum Bajki, Baśni i Opowieści, który rozpoczął je od przeniesienia młodzieży do magicznego świata bajek poprzez opowiedzenie kilku ciekawych historii. Pan Michał okazał się człowiekiem pełnym pasji i ogromnego talentu oratorskiego, co dało się usłyszeć w opowieściach przygotowanych dla uczestników warsztatów. Pan Michał „zaczarował” młodzież, która z ogromnym zainteresowaniem słuchała kolejnych zabawnych, ale jednocześnie pouczających historii.
Następnie gimnazjaliści zostali zapoznani z celem projektu pt. „Król Maciuś Pierwszy”, do udziału w którym zostali zaproszeni.
Ten innowacyjny projekt ma na celu integrację międzykulturową i propagowanie idei pokoju. Uczestnicy, wykorzystując klocki MuBaBaO, budują kolejne części Zamku Króla Maciusia w różnych krajach świata, które będą stanowiły żywe miejsca spotkań, tańców, śpiewów i snucia opowieści. Powstała przestrzeń jest unikalnym miejscem tworzenia i odkrywania bajek, wykorzystując różnorodne techniki ich opowiadania. Zdjęcia wieży i zamku zbudowanego przez uczniów klasy Ic będą pokazywane na kolejnych warsztatach i obiegną cały świat. W najbliższym czasie mają być pokazywane podczas warsztatów w Rio de Janeiro, gdzie w najbliższym czasie udaje się p. Michał.
Najważniejszym celem projektu jest, poprzez postać Króla Maciusia, promowanie idei Korczakowskich. Podczas realizacji inicjatywy „Zamek Króla Maciusia” uczniowie zostali skutecznie zachęceni do twórczego rozwiązywania problemów, wspólnego działania, promocji współpracy zamiast rywalizacji, postawy szlachetności zamiast agresji. Wszyscy uczestnicy projektu, również wychowawczyni, doskonale się bawili, a wspólnie spędzony czas pozwolił pierwszoklasistom jeszcze lepiej się poznać.
Zdjęcia z budowy zamku znajdziecie w internetowej galerii szkoły.

Data: 19.06.2013

WARSZTATY FILMOWE Z SE-MA-FOREM

W poniedziałek 10 czerwca br. grupa uczniów z naszego gimnazjum wzięła udział w Se-ma-for Film Festival On Tour, czyli wędrownej edycja filmowej łódzkiego studia, które tym razem obrało sobie za cel promowanie uczestnictwa w kulturze. Organizowany przez Se-ma-for Muzeum Animacji projekt zawitał w tym roku do w 15 małych miejscowościach województwa łódzkiego w tym między innymi do Koluszek. Do udziału w tym projekcie nasza szkoła została zaproszona przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Koluszkach.
Warsztaty filmowe „Kultura. To jest to!” skupiły się wokół tematyki aktywnego uczestnictwa w kulturze. Wzięli w nich udział członkowie koła filmowego, którego opiekunem jest p. Sylwia Kowalska. Podczas spotkania uczestnicy mieli wspólnie znaleźć odpowiedź na pytanie: „Czym jest dla Ciebie kultura?” i zrobić na ten temat krótki film techniką animacji poklatkowej.
Każdy z uczestników miał za zadanie przynieść na zajęcia przedmiot, który dla niego może stanowić symbol szeroko pojętej kultury. Na podstawie tych przedmiotów młodzież stworzyła definicję kultury i odpowiedziała na pytanie: „Jak możemy uczestniczyć w jej tworzeniu” Następnie grupa napisała scenariusz, w którym głównymi „aktorami” stały się przyniesione przedmioty. Na podstawie scenariusza młodzież z naszego gimnazjum oraz z gimnazjum w Gałkowie Dużym wspólnie stworzyła animację. Po ponad godzinie żmudnej pracy powstał filmik promujący kulturę trwający zaledwie 22 sekundy. To udowodniło młodzieży jak trudna jest praca animatora.
Uczniowie naszego gimnazjum została zauroczona animacją pokladkową i już w ich głowach zrodziły się pomysły na kolejne scenariusze filmów.
Ponadto uczniowie klasy 3a i 3b wraz z p. M. Drabik wzięli udział w projekcji filmowej „65 lat łódzkiej animacji!” , która odbyła się w Kinie ODEON. Projekcja połączona była z krótka prelekcja na temat historycznego tła prezentowanych filmów. Uczestnikom zostały zaprezentowane m.in.: „Za króla Krakusa” (1947), „Kwartecik” (1965), „Worek” (1967), „Tango” (1980), „dim.” (1992), „Caracas” (2006), „Piotruś i wilk” (2006), „Miasto płynie” (2009), „Danny Boy” (2010). Wszystkie filmy zaczerpnięte zostały z archiwum trzech edycji Se-ma-for Film Festival.
Udział w festiwalu okazał się niezwykle pouczającym przeżyciem, dlatego jesteśmy niezwykle zadowoleni, że uczniowie naszego gimnazjum mogli w nim uczestniczyć.
Zdjęcia z warsztatów filmowych możecie obejrzeć w internetowej galerii

Data: 19.06.2013

Zaproszenie na Koluszkowską Noc Profilaktyki – "PRZYSTANEK PaT"

Drodzy Rodzice
W ramach Ogólnopolskiej Akcji „Przystanek PaT - Profilaktyka a Ty" dnia 22 czerwca 2013 r. w godzinach 17.30-24.00 odbędzie się w Koluszkach spotkanie profilaktyczne młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pod hasłem „NOC PROFILAKTYKI – PRZYSTANEK PaT”. Akcja została zainicjowana przez Komendę Powiatową Policji powiatu łódzkiego wschodniego oraz młodzież szkół koluszkowskich we współpracy z Urzędem Miejskim. Celem spotkania jest integracja młodzieży wokół pozytywnych wartości, propagowanie mody na życie bez uzależnień, wskazywanie możliwości dobrej zabawy i spędzania wolnego czasu bez używek, promowanie oraz stworzenie możliwości zaprezentowania pozytywnych pasji i zainteresowań młodzieży i dorosłych.
Harmonogram imprezy:
17.30 - zbiórka na rynku /wtorkowym/, wspólne „bicie serca”- symbol życia bez uzależnień
18.00 - 19.00 –barwny przemarsz ulicami miasta na parking przed UM wraz z motocyklistami policji oraz pasjonatami kulturalnej jazdy „mocnymi maszynami”, powitanie uczestników przez Burmistrza Koluszek i Komendanta Policji , wciągnięcie na maszt flagi PaT do hymnu PaT
19.00 -24.00 –wspólna zabawa –„bitwa na poduszki”, wspólny taniec „Belgijka”,

Występy wokalistów i zespołów młodzieżowych, m.in.:
- teledysk nakręcony w ramach Warsztatów filmowych zorganizowanych przez Urząd Miejski i ‘MANIA” STUDIO z udziałem uczniów szkół gminy Koluszki
- zespół „Stargazer”
- zespół Hirka Borowieckiego
- Marek Raduli (Budka Suflera, Banda i Wanda…)
- Jarek Wajk – były lider Oddziału Zamkniętego
- występy naszych wokalistów ze szkół oraz MOK
- prezentacje pasji: tańca, kulturystyki, sztuk walki, hokeistek, sportu, żeglarstwa, chemii i matematyki, filmu i historii, ekologii i przyrody, chodzenia po górach, geografii, kulturalnej jazdy mocnymi maszynami po drogach świata, i inne..
- spotkania profilaktyczne nt. skutków używania narkotyków, nadmiaru alkoholu, czy życia poza sobą – Jarek Wajk, Marek Raduli
- poczęstunek z grila i napoje dla każdej szkoły zapewniony przez UM
- pokaz pierwszej pomocy (OSP Koluszki) w przypadku wypadku drogowego, ostrzeżenie: nie jadę po alkoholu! Bezpieczna jazda!
- wypuszczenie lampionów, zakończenie spotkania.

24.00 – odbiór uczniów przez rodziców lub samodzielny powrót młodzieży do domu za zgodą rodziców.

Nad bezpieczeństwem w czasie imprezy czuwać będą opiekunowie /nauczyciele/, którzy przybędą na spotkanie z grupami z poszczególnych szkół, pedagodzy szkolni, funkcjonariusze Komendy Policji wraz z uczniami klasy policyjno-prawnej ZSP nr 2 w Koluszkach oraz strażacy z OSP. Organizatorzy zapewniają pomoc medyczną /karetka, pielęgniarka i ratownik medyczny/.Teren imprezy będzie odgrodzony i zabezpieczony, uczestników obowiązuje zakaz używania wszelkich substancji odurzających i uzależniających. Młodzież, która przybyła wraz z opiekunami, nie może oddalać się z miejsca bez ich zgody.
Organizatorzy spotkania: KOMENDA POWIATOWA POLICJI POWIATU ŁÓDZKIEGO WSCHODNIEGO W KOLUSZKACH, URZĄD MIEJSKI W KOLUSZKACH i GMINNA KOMISJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH mają nadzieję, że „NOC PROFILAKTYKI” będzie dla młodzieży wspaniałą zabawą, połączoną z ważnym i znaczącym przesłaniem profilaktycznym.

Serdecznie zapraszamy

Data: 17.06.2013

Dzień Patrona w Gimnazjum nr 1

Tegoroczne obchody Dnia Patrona przypadły na czwartek 6 czerwca. Z tej okazji uczniowie klasy IB i klasy IC pod kierunkiem p. Sylwii Kowalskiej i p. Anetty Olejniczak przygotowali uroczysty apel.
Pierwszoklasiści przedstawili lekcję języka polskiego poświęconą życiu i twórczości Jana Kochanowskiego - patrona naszej szkoły, której celem było przybliżenie biografii i przypomnienie najbardziej znanych utworów poety. Uczniowie pragnęli pokazać, że twórczość szesnastowiecznego pisarza wciąż jest nam bliska, a jej treści są nadal aktualne. Apel przebiegał w radosnej atmosferze. Wprowadził ją występ Pawła Sochańskiego - ucznia klasy IB, który rapował fraszkę „Na zdrowie”. Pojawiła się też osobista dedykacja w formie fraszki, która powstała specjalnie na tę okazję, dla nauczyciela geografii. Wyrecytowała ją Klaudia Zaborska z klasy IB.
W czasie uroczystości były też momenty zadumy i refleksji, ponieważ twórczość Jana z Czarnolasu to nie tylko radosne fraszki, ale pełne goryczy i smutku treny poświęcone zmarłej córce poety.
Ponadto na uwagę zasługuje rola Pauliny Kozik z klasy IC, która wcieliła się w surową nauczycielkę języka polskiego i oczarowała publiczność.
Całość dopełniła oprawa muzyczna, którą przygotował chór szkolny pod kierunkiem p. Romualda Spychalskiego. Solistki śpiewały fraszki i pieśni Jana Kochanowskiego w nowych aranżacjach.
Po zakończeniu występu Pan Dyrektor Waldemar Siedlik podziękował młodzieży za ich zaangażowanie i docenił ich pomysły. Wyraził również zadowolenie z faktu, że w szkole od początku jej istnienia, kultywowana jest tradycja tego pięknego święta ku czci naszego patrona.
Fotoreportaż z uroczystego apelu możecie obejrzeć w internetowej galerii

Data: 16.06.2013

Młodzież z Gimnazjum nr 1 w Anglii

Jest sobota, 11 maja 2013 roku. Godzina 2.30 w nocy. Mini bus podjeżdża pod grupę osób czekających przy Gimnazjum nr 1 w Koluszkach. Z ulicy Zagajnikowej 12 jadą na warszawskie lotnisko im. Fryderyka Chopina. O godzinie 7.30 lądują w Londynie. Zatrzymują się w hostelu. Wśród gości ludzie z całego świata. Nie tracą czasu na sen i odpoczynek. Ruszają w podróż londyńskim metrem. Kierują się w stronę Pałacu Buckingham. Tu czeka ich przymusowy postój - zmiana warty i parada uliczna. Czekają cierpliwie, robią zdjęcia. Idą dalej w stronę budynków parlamentu. Mijają Big Ben’a, „Londyńskie Oko”, patrzą na leniwie płynącą Tamizę. Zostawiają trochę funtów w Covent Garden – w ich torbach lądują kubeczki, pocztówki, inne drobiazgi. Wieczorem padają zmęczeni na dwupiętrowe łóżka w schronisku. Początek następnego dzień jest podobny. Wciąż jeszcze zwiedzanie – Trafalgar Square, Hyde Park, National Gallery, Oxford Street. Późnym popołudniem zaczyna się ich misja. Jadą pociągiem do podlondyńskiej miejscowości Chesham. Tam spotykają się z Anglikami, Włochami i Francuzami. Jeszcze się nie znają się. W oczach niepewność, wyczekiwanie, dreszczyk emocji, przypływ adrenaliny. Krótko po ceremonii powitania rozjeżdżają się do rodzin goszczących. Będą u nich mieszkać przez najbliższy tydzień.
Tak oto rozpoczęła się przygoda grupy młodzieży z Gimnazjum nr 1 zaangażowanej w projekt Comenius, którego tematem przewodnim jest „Wspólnie kształtujemy naszą przyszłość - kwestia wody”. Podczas wizyty na Wyspach Brytyjskich uczniowie doskonalili swoją znajomość języka angielskiego, nawiązywali kontakty z rówieśnikami z Europy, uczestniczyli w zajęciach sportowo – ruchowych przełamując bariery wynikające z odmienności kultur...

Data: 12.06.2013

Czytaj więcej ...

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 Następny >>

Content Management Powered by CuteNews