Auto       Rejestracja

MENU

    

  Strona Główna

  O szkole

  Pracownicy szkoły

  Nasze osiągnięcia

  Dokumenty szkolne

  Prawa ucznia

  Dla rodziców

  Profilaktyka

  Dziennik elektroniczny

  Plan lekcji

  Kółka zainteresowań

  Samorząd Uczniowski

  język angielski

  język niemiecki

  Sport w szkole

  Projekty edukacyjne

  Szkoła współpracy

  Szkoła promująca zdrowie

  Projekty

  Comenius 2012-2014

  Comenius 2008-2010

  Projekt Ptaki

  Projekt Ekoagenci

  Harcerstwo

  Wolontariat

  Galeria

  InfoM@t

  Publikacje nauczycielskie

  Rekrutacja 2016/17

  Biblioteka

  Szkoła wyróżniona Znakiem Jakości Interkl@sa

  BIP


Aktualności  

GIMNAZJADA 2013 - Gminny Turniej Tenisa Stołowego

Młodzieżowy Klub Motoryzacyjny „Jedynka” działający przy Zespole Szkół nr 1 w Koluszkach zorganizował wraz z Zespołem Szkół w Gałkowie Dużym, który był gospodarzem, miejsko-gminny turniej w tenisie stołowym.
W kategoriach dziewcząt i chłopców walczono o tytuł Mistrza Gminy Koluszki i prawo dalszej rywalizacji w ramach rozgrywek organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy w Tomaszowie Mazowieckim.
W turnieju zaprezentowały się reprezentacje wszystkich szkół gimnazjalnych.
Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:
Kategoria dziewcząt:
I miejsce dla dziewcząt z Gimnazjum nr 1, w składzie: Katarzyna Mińkowska, Justyna Malinowska, Marta Cywińska, opiekun p. Dariusz Borkowski,
II miejsce dla dziewcząt z Gimnazjum z Gałkowa Dużego , opiekun p. Małgorzata Skibińska,
III miejsce dla dziewcząt z Gimnazjum nr 2 , opiekun p. Jacek Drabik,
Kategoria chłopców:
I miejsce dla chłopców z Gimnazjum z Gałkowa Dużego , w składzie: Mateusz Wrydrych, Dawid Doryń, Maciej Wójcik, opiekun p. Krzysztof Pietrzyk,
II miejsce dla chłopców z Gimnazjum nr 2 , opiekun p. Jacek Drabik,
III miejsce dla chłopców z Gimnazjum nr 1 , opiekun p. Dariusz Borkowski,

Gratulacje dla uczestników za sportową rywalizację, a opiekunom drużyn podziękowania za przygotowanie młodzieży i pomoc w przeprowadzeniu zawodów. Transport młodzieży i napoje to wynik wsparcia finansowego Urzędu Miejskiego w Koluszkach. Drużynom, które będą reprezentowały naszą gminę na kolejnym etapie rozgrywek życzymy sukcesów.
Do zobaczenia na listopadowym turnieju piłki ręcznej.
Dariusz Borkowski

Data: 21.11.2013

Czytaj więcej ...

„W jedności siła” – projekt wychowawczy realizowany przez kl. 2C

Kasa 2c od października zaczęła realizację projektu wychowawczego pt. „W jedności siła”, którego głównym celem jest integracja dziewcząt i chłopców oraz poprawa atmosfery panującej w zespole klasowym. Projekt potrwa do stycznia 2014 roku i w tym czasie realizowane będą różnorodne działania.
Jednym z nich jest przygotowanie kalendarza klasowego na rok 2014 i wręczenie go jako prezentu z okazji Nowego Roku rodzicom podczas zebrania podsumowującego pierwsze półrocze.
Zadanie to wzbudziło ogromne zainteresowanie uczniów i niecierpliwie oczekiwali oni na jego realizację. W tym celu wychowawczyni, p. Sylwia Kowalska, podzieliła zespół klasowy na 12 minizespołów (każdy składający się z jednego chłopca i dziewczynki lub jednego chłopca i dwóch dziewczynek). Każdy z zespołów miał to samo zadanie do wykonania, a mianowicie musiał zaprezentować na fotografii wylosowany wcześniej miesiąc. Wszyscy uczniowie niezwykle sumiennie przygotowali się do zadania. Każda para bądź trójka dobrała odpowiednie stroje i rekwizyty, tak aby nikt nie miał wątpliwości, jaki miesiąc prezentują.
Uczniowie, chwytając ostatnie promienie ciepłego, jesiennego słońca, pod opieką rodziców (p. Jolanta Daszkiewicz, p. Elżbieta Gocalska, p. Joanna Janowska-Fangrat, p. Dagmara Popek i p. Monika Redzynia) oraz wychowawczyni udali się w poniedziałek 28 października na Rochnę. Tam odbyła się sesja zdjęciowa, którą przeprowadziła mama jednej z uczennic – p. Jolanta Daszkiewicz. Początkowo uczniowie niechętnie pozowali, ale zachęcani życzliwością p. Joli nabierali coraz większej pewności siebie i z czasem nawet sami prosili o zrobienie kolejnego zdjęcia. Z każdą upływającą minutą atmosfera była coraz lepsza, klasa stała się jednym zespołem i nie było widać wcześniejszych podziałów. Po zakończeniu sesji zdjęciowej rodzice wraz z wychowawczynią przygotowali dla uczniów niespodziankę w postaci gry integracyjnej „Pajęczyna”. Wszyscy doskonale się bawili, również mamy i wychowawczyni.
Droga powrotna minęła uczniom na wspólnych rozmowach i dzieleniu się wrażeniami. Jednak tym razem szli wszyscy razem – chłopcy i dziewczynki. Nie było podziału, bo przecież „w jedności siła”!

Data: 18.11.2013

Czytaj więcej ...

Gimnazjaliści uczą angielskiego swoich młodszych kolegów z "Jedynki"

Dnia 6 listopada 2013 r. pięcioosobowa grupa uczennic z klasy 2A Gimnazjum, w składzie: Asia Majchrzak, Julia Długosz, Sandra Wiśnik, Oliwia Wiśnik, Wiktoria Wojciechowska, poprowadziła lekcję języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1. Temat lekcji dotyczył wody i był elementem promocji projektu Comenius - SOFT water realizowanego w Gimnazjum nr 1. Mimo, że zadania nie należały do najłatwiejszych, piątoklasiści poradzili sobie z nimi bardzo dobrze.
Na początek mieli za zadanie połączyć nieznane im słówka w obcym języku z prawidłowymi, polskimi odpowiednikami. Było im to potrzebne do zrozumienia scenki o wodzie, która została zaprezentowana chwilę później. Kolejnym punktem była tabelka, do której należało wpisać określenia związane z wodą. Mimo, że znajdowały się tam również trudniejsze określenia w języku angielskim, dla uczniów nie stanowiło to większego problemu. Następne ćwiczenie doskonaliło umiejętność słuchania ze zrozumieniem i polegało na uzupełnieniu luk w tekście piosenki. I to nie byle jakiej piosenki, ale słynnego utworu ‘Yellow Submarine’ zespołu The Beatles. Piątoklasistom spodobało się to najbardziej i chętnie włączyli się do wspólnego śpiewania. Równie ciekawe okazało się obejrzane doświadczenie z pływającym w wodzie jajkiem, nagrane przez uczennice klasy 3D. Ostatnim wyzwaniem było rozwiązanie krzyżówki, która, jak reszta zadań, odnosiła się do substancji o wzorze chemicznym H2O. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni cukierkami.
Cała lekcja wypadła bardzo dobrze i była zarówno niekonwencjonalnym uzupełnieniem treści programowych, jak również ciekawym doświadczeniem, nie tylko dla uczniów Szkoły Podstawowej, ale i prowadzących gimnazjalistek, które świetnie odnalazły się w roli nauczycielek. Lekcja została przygotowana podczas zajęć koła języka angielskiego, którego opiekunem jest p. T. Piechota.

Joanna Majchrzak, 2A

Data: 17.11.2013

Czytaj więcej ...

Warsztaty programistyczne dla uczniów z "Jedynki"

Gimnazjum nr 1 w Koluszkach w miesiącu październiku przystąpiło do ogólnopolskiego programu wspierania uczniów szczególnie uzdolnionych informatycznie pt. „Programowanie na start!”. Instytucją odpowiedzialną za organizację i przeprowadzenie projektu jest gdyńskie Stowarzyszenie "Talent", które od kilku lat jest organizatorem Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów, najbardziej prestiżowego ogólnopolskiego, gimnazjalnego konkursu informatycznego. Projekt ten jest finansowany ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w ramach zadania publicznego "Upowszechnianie korzystania z Internetu i rozwoju kompetencji cyfrowych".
Gdyńska inicjatywa jest odpowiedzią na istniejącą potrzebę kształtowania i rozwijania zaawansowanych kompetencji cyfrowych wśród dzieci i młodzieży. Podczas siedmiu sobotnich warsztatów uczestnicy rozwiązują zadania z informatyki, rozwijające niestandardowy, oryginalny i niezależny sposób myślenia oraz zdobędą podstawy umiejętności programowania. Ważnym celem projektu jest również kształtowanie zdolności myślenia algorytmicznego, które jest ważnym elementem prawidłowego rozwiązywania problemów programistycznych.
W projekcie uczestniczy tylko 25 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski, a ciekawym doświadczeniem dla dwudziestu gimnazjalistów z "Jedynki" jest możliwość cotygodniowego wysłuchania wykładu Prezesa Stowarzyszenia "Talent" - dr. Ryszarda Szubartowskiego, wychowawcy wielu pokoleń laureatów międzynarodowych Olimpiad Informatycznych. Wykłady w formie transmisji online prowadzone są poprzez specjalną platformę, a dotyczą oczywiście omówienia zagadnień algorytmicznych, z którymi stykają się na zajęciach uczestnicy projektu.
Mamy nadzieję, że projekt ten będzie tylko wstępem do dalszej współpracy z gdyńskim Stowarzyszeniem "Talent", które organizuje dla młodzieży uzdolnionej informatycznie nie tylko konkursy i olimpiady, ale również warsztaty, konsultacje i obozy naukowe, gdzie młodzież łączy trudną naukę programowania z rozrywką i wypoczynkiem.

Data: 13.11.2013

Klub Miłośników Kultury poznaje tajniki pracy aktora

Dnia 22 września 2013 r. w Urzędzie Miasta w Koluszkach odbyło się spotkanie z Ireneuszem Czopem - aktorem, który podbił serca widzów serialu „ Komisarz Alex ”. Członkowie szkolnego Klubu Miłośników Kultury chętnie wzięli udział w tym niecodziennym dla naszego miasta wydarzeniu.
Ireneusz Czop jest zarówno aktorem filmowym, jak i teatralnym, który pochodzi z Płocka. Zagrał w dobrze nam znanym serialu „Samo Życie ”. Stąd znamy go na pewno!
Aktor rozpoczął swoją wypowiedź od tego, jak miała wyglądać jego przyszłość. Jedna babcia chciała, aby wnuczek został księdzem. Druga widziała w nim przyszłego hydraulika. Jednak żadna z nich nie została w stu procentach usatysfakcjonowana wyborem wnuczka, który postanowił zrealizować swoje marzenia i wybrał studia aktorskie. Wszyscy bliscy martwili się, że ich młody jeszcze Irek nie będzie miał z czego w przyszłości utrzymać rodziny. Wiadomo, że w aktorstwie nie jest do końca tak jak w normalnej pracy.

Data: 28.10.2013

Czytaj więcej ...

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 Następny >>

Content Management Powered by CuteNews