Auto       Rejestracja

MENU

    

  Strona Główna

  O szkole

  Pracownicy szkoły

  Nasze osiągnięcia

  Dokumenty szkolne

  Prawa ucznia

  Dla rodziców

  Profilaktyka

  Dziennik elektroniczny

  Plan lekcji

  Kółka zainteresowań

  Samorząd Uczniowski

  język angielski

  język niemiecki

  Sport w szkole

  Projekty edukacyjne

  Szkoła współpracy

  Szkoła promująca zdrowie

  Projekty

  Comenius 2012-2014

  Comenius 2008-2010

  Projekt Ptaki

  Projekt Ekoagenci

  Harcerstwo

  Wolontariat

  Galeria

  InfoM@t

  Publikacje nauczycielskie

  Rekrutacja 2016/17

  Biblioteka

  Szkoła wyróżniona Znakiem Jakości Interkl@sa

  BIP


Aktualności  

Kiermasz używanych podręczników

Biblioteka szkolna zaprasza na kiermasz używanych podręczników, który odbędzie się w dniach 16-18.06.2014 r. w godz. 10:00- 16:00.
Uczniowie, którzy chcą odsprzedać swoje podręczniki proszeni są o przyniesienie ich wraz z dołączonym wykazem i cenami za poszczególne egzemplarze w dniu 16.06.2014 r. (poniedziałek)
Na kiermasz używanych książek zapraszamy również uczniów klas VI szkół podstawowych, możecie na nim zakupić książki do klasy i gimnazjum.

Data: 13.06.2014

Klasa 3A z tytułem SUPERKLASY 2014!

Pod koniec maja 2014 roku zakończył się konkursu SUPER KLASA organizowany przez Samorząd Uczniowski. Była to już piąta edycja tego cieszącego się ogromną popularnością turnieju. W tym roku konkurs rozpoczął się w październiku i składał się w sumie z siedmiu różnych konkurencji.
W październiku, by uczcić Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych każda klasa zobowiązana była do podarowania jednej książki bibliotece szkolnej, w listopadzie z okazji rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka odbył się konkurs wiedzy na temat praw dziecka ,w którym wygrała klasa IId.
W grudniu braliśmy udział w akcji charytatywnej „Góra Grosza”, w której najwięcej pieniędzy zebrała klasa IIIa. W lutym odbył się konkurs plastyczny na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który wygrała klasa Ia. W maju z okazji obchodów 65-lecia nadania Koluszkom praw miejskich odbył się konkurs fotograficzny „Moje miasto… a w nim”., w którym zwyciężyła klasa IIIb. Zaplanowana na marzec konkurencja „Ostatkowe szaleństwo” czyli konkurs na najlepiej przebraną klasę na zakończenie karnawału z powodu wyjazdu większej ilości uczniów na wymianę w ramach międzynarodowego projektu została odwołana. Zamiast niej odbył się Festiwal Piosenki i Tańca z okazji Dnia Ucznia, w którym najlepiej zaprezentowała się klasa IIIa. W związku ze zmianą tradycyjnego dziennika lekcyjnego na dziennik elektroniczny Librus oraz sygnałami od wychowawców o niesystematyczności odnotowywania uwag dotyczących zachowania konkurencja ”Potrafimy być grzeczni” została wycofana z konkursu. Od grudnia do maja, w ramach konkursu „Superklasa” trwała także konkurencja „Z ekologią za pan brat” polegająca na zbiórce starych płyt CD i DVD. Mistrzem w tej konkurencji okazała się klasa IIIa stając się jednocześnie niekwestionowanym zwycięzcą całego tegorocznego konkursu! Klasa p. Jarosława Rzesiewskiego, zdobywając łącznie 75 punktów. walczyła bon pieniężny, który może zrealizować na wyjazd integracyjny (wycieczkę bądź wyjście do kina).
Na II miejscu uplasowała się klasa Ia, której wychowawca jest p. Małgorzata Drabik zdobywając łącznie 61 punktów.
Do ścisłej czołówki zakwalifikowała się również klasa IIIc - p. Ilony Dziedziczak, która zgromadziła 58 punktów.
Klasom i wychowawcom dziękuję za zaangażowanie, zwycięzcom gratuluję i zapraszam wszystkich do udziału w kolejnej edycji w przyszłym roku szkolnym!

Małgorzata Kujawa
opiekun Samorządu Uczniowskiego

Data: 13.06.2014

Gimnazjum nr 1 w Koluszkach wicemistrzem Archidiecezji Łódzkiej

17 maja br. w ośrodku sportowym prowadzonym przy sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łodzi miał miejsce VII Archidiecezjalny Turniej „Sport drogą do Boga 2014”. Organizatorem rozgrywek sportowych była sekcja sportowa Wydziału Katechetycznego w Łodzi. Wzorem lat ubiegłych w zawodach wzięła udział drużyna z Gimnazjum nr 1 w Koluszkach.
Tym razem drużyna dziewcząt, ubiegłoroczne mistrzynie archidiecezji w siatkówkę, podjęły całkiem nowe wyzwanie, jakim była rywalizacja w turnieju koszykówki. Turniej nie należał do najłatwiejszych, gdyż w składach niektórych drużyny były klubowe zawodniczki. Ich umiejętności naprawdę budziły respekt Jednak już po pierwszym gwizdku okazało się, że drużyna koluszkowskiej „Jedynki” w składzie: Katarzyna Mińkowska, Dagmara Grabowska, Alicja Stachlewska, Weronika Mrozińska, Martyna Pietrasik, Oliwia Wiśnik, Sandra Wiśnik i Wiktoria Wojciechowska posiada atuty w sporcie chyba najważniejsze: wielką determinację, wolę walki i charakter. W rezultacie o bardzo wysokim miejscu zdecydował dramatyczny mecz rozegrany z zawodniczkami Gimnazjum nr 1 w Zgierzu. Drużyna ta, mówiąc potocznie, po prostu miażdżyła innych. W rywalizacji z uczennicami Gimnazjum nr 1 wygrały jedynie kilkoma punktami, a mecz był naprawdę wspaniałym popisem umiejętności z obu stron. W rezultacie koluszkowskie zawodniczki uplasowały się na bardzo wysokiej drugiej pozycji.
Obok sportowych emocji turniej „Sport drogą do Boga” miał jeszcze wymiary: duchowy i wychowawczy. Istotny nie tylko dla opiekuna drużyny katechety Dawida Urbańczyka, ale dla wszystkich zawodniczek, spośród których kilka już wkrótce przystąpi do sakramentu bierzmowania. Zawody rozpoczęła zatem uroczysta msza święta, którą sprawował ks. dr Jarosław Pater, nowy Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Łodzi. W wygłoszonym kazaniu główny celebrans nawiązał do słów św. Jana Pawła II, który podczas audiencji generalnej mówił do młodzieży: „Niech ćwiczenia fizyczne będą częścią waszego poszukiwania wyższych wartości, które kształtują charakter i dają poczucie godności i sukcesu we własnych oczach i w oczach innych” (Rzym, 28. 10. 2000 r.). Wciąż aktualne słowa Ojca Świętego wyraźnie promieniowały na boisku, gdzie mimo zażartej rywalizacji dominowała bardzo przyjazna atmosfera i postawa fair play.
Należy mieć nadzieję, że rekolekcje w drodze, jakimi bez wątpienia były tegoroczne zawody „Sport drogą do Boga”, pomogą wielu młodym pasjonatom wysiłku fizycznego zrozumieć głęboką korelację zachodzącą między religią a sportem, dziś niestety ze względu na komercjalizację tego ostatniego, mało eksponowaną. Należy mieć również nadzieję, że nowatorska w skali całego kraju religijno-sportowa inicjatywa łódzkich metodyków ks. Michała Pietrasika i p. Grzegorza Zwolińskiego, będzie przynosić duchowe, ale i mierzalne owoce dla wszystkich uczestników.

Data: 05.06.2014

Czytaj więcej ...

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego Konkursu Języka Angielskiego „My mum”

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie i przygotowanie pracy konkursowej, a nauczycielom za koordynowanie pracy swoich podopiecznych. Do Konkursu przystąpiło 27 uczniów z 5 szkół (Gimnazjum nr 2 w Koluszkach, Gimnazjum w Gałkowie Dużym, Gimnazjum w Popielawach, Gimnazjum w Brzezinach, Gimnazjum nr 1 w Koluszkach). Wszystkie zgłoszone prace cechował wysokim poziom zaawansowania języka angielskiego, adekwatność treści, spójność i logika, szeroki zakres struktur gramatycznych i bogaty zasób słownictwa. Stąd też Komisja Konkursowa, w składzie Tomasz Piechota, Ewa Płachta, Monika Koszada (nauczyciele języka angielskiego w Gimnazjum nr 1 w Koluszkach), stanęli przed trudnym dylematem w zakresie przyznania miejsc medalowych i wyróżnień. Ostatecznie, po dokonaniu wieloaspektowej analizy prac ustalono następujące wyniki:
I miejsce Martyna Karlińska Gimnazjum nr 2 w Koluszkach
II miejsce Natalia Kudlik Gimnazjum w Gałkowie Dużym
III miejsce Roksana Skibińska Gimnazjum nr 1 w Koluszkach


Wyróżnienia
Justyna Marcinkowska Gimnazjum w Popielawach
Adrianna Bankiewicz Gimnazjum w Brzezinach
Aleksander Szczechowski Gimnazjum w Brzezinach
Ewa Koszel Gimnazjum w Gałkowie Dużym
Natalia Majchrzak Gimnazjum nr 2 w Koluszkach
Karina Majka Gimnazjum nr 1 w Koluszkach
Natalia Chuszcz Gimnazjum nr 1 w Koluszkach

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez Gimnazjum nr 1 w Koluszkach. Dyplomy i nagrody rzeczowe zostaną dostarczone do szkół w najbliższym tygodniu, pocztą lub osobiście przez organizatora.

Komisja konkursowa

Data: 26.05.2014

I Międzyszkolny Konkurs Papieski „Nasz Święty”

W dniu 5 maja br. w kościele parafialnym p. w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej odbyło się uroczyste zakończenie konkursu wiedzy o czasach i nauce św. Jana Pawła II „Nasz Święty” organizowanego przez Gimnazjum nr 1 w Koluszkach.
Honorowy patronat nad wspomnianą inicjatywą objął Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Łodzi oraz obie koluszkowskie parafie. Z ramienia koluszkowskiej „Jedynki” opiekunem konkursu był nauczyciel religii Dawid Urbańczyk, zaś na poziomie uczestniczących szkół, katecheci: ks. Sebastian Krawczyk, ks. Stanisław Cichosz, ks. Paweł Błaszczyk oraz p. Katarzyna Kobus-Puchała.
Podstawowym celem konkursu oprócz popularyzacji wiedzy o Papieżu -Polaku było również intelektualne i duchowe przygotowanie uczniów do kanonizacji bł. Jana Pawła II. Eliminacje składały się z dwóch części. Na etapie szkolnym blisko stu uczniów z pięciu szkół gminy Koluszki (Zespół Szkół nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum w Gałkowie, Liceum Ogólnokształcące nr 1 i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2) zmierzyło się ze szczegółowym testem dotyczącym życiorysu i nauczania św. Jana Pawła II. Ta część eliminacji odbyła się 9 kwietnia br. w macierzystych placówkach uczniów. Zgodnie z regulaminem do drugiego etapu mogli zakwalifikować się tylko uczniowie, którzy osiągnęli określoną liczbę punktów, lub, jeśli wskazany próg nie został przekroczony, trzech uczestników z najlepszym wynikiem.
Ostatecznie 30 kwietnia w murach Gimnazjum nr 1 spotkało się piętnastu finalistów. Tym razem uczniowie musieli zmierzyć się z trudnymi zadaniami testowymi w formie zamkniętej oraz otwartej dotyczącymi pielgrzymek św. Jana Pawła II do Polski. Uczestnicy m.in. musieli podać trasę ostatniej (VIII) pielgrzymki papieża do kraju, wybranym miastom przyporządkować odpowiednie fragmenty z przemówień papieskich a nawet uzupełnić brakujące wyrazy w papieskich tekstach. Cenna okazała się znajomość pielgrzymkowej statystyki, gdyż dla przykładu należało określić, którego ze wskazanych miast św. Jana Paweł II podczas swoich pielgrzymek nie odwiedził lub ile razy na trasie jego pobytu w kraju znalazły się rodzinne Wadowice. Nad właściwym przebiegiem eliminacji czuwała komisja konkursowa, której przewodniczył koluszkowski wikariusz ks. Marek Mielcarek.
Zwycięzcą konkursu została Anna Olczyk, uczennica I LO w Koluszkach. Kolejne miejsca zajęły odpowiednio: Paulina Matuszewska z LO nr 1 (II miejsce) oraz Anna Cieryt z Gimnazjum nr 2 (III miejsce). Ponadto komisja konkursowa wyróżniła: Klaudię Cyniak z Gimnazjum nr 2, Agnieszkę Świnogę z LO nr 1 oraz Martynę Pietrasik z Gimnazjum nr 1. Wymienione osoby otrzymały atrakcyjne nagrody książkowe.
Organizatorzy składają podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu, zaangażowanym katechetom oraz księżom: ks. Marianowi Cymerysowi i ks. Kazimierzowi Pacholikowi, którzy z własnej inicjatywy znacząco wspomogli konkursowy budżet. Należy żywić nadzieję, że pierwszy w naszym regionie międzyszkolny konkurs papieski na trwałe wpisze się w intelektualny pejzaż gminy i będzie ważnym wkładem Gimnazjum nr 1 w Koluszkach w pielęgnowanie żywej pamięci o życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II.

Dawid Urbańczyk

Data: 22.05.2014

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 Następny >>

Content Management Powered by CuteNews