Auto       Rejestracja

MENU

    

  Strona Główna

  O szkole

  Pracownicy szkoły

  Nasze osiągnięcia

  Dokumenty szkolne

  Prawa ucznia

  Dla rodziców

  Profilaktyka

  Dziennik elektroniczny

  Plan lekcji

  Kółka zainteresowań

  Samorząd Uczniowski

  język angielski

  język niemiecki

  Sport w szkole

  Projekty edukacyjne

  Szkoła współpracy

  Szkoła promująca zdrowie

  Projekty

  Comenius 2012-2014

  Comenius 2008-2010

  Projekt Ptaki

  Projekt Ekoagenci

  Harcerstwo

  Wolontariat

  Galeria

  InfoM@t

  Publikacje nauczycielskie

  Rekrutacja 2016/17

  Biblioteka

  Szkoła wyróżniona Znakiem Jakości Interkl@sa

  BIP


Aktualności  

OSTATKOWE SZALEŃSTWO

W dniu 17. 02. 2015 r. – w Gimnazjum nr 1 świętowaliśmy ostatki i związaną z nimi wielowiekową tradycję przebierania. Samorząd Uczniowski zorganizował w tym dniu konkurs na najlepiej przebraną klasę. Tegoroczne ostatkowe szaleństwo zostało połączone z konkursem na SUPERKLASĘ. Już od rana na przerwie słychać było głośne śmiechy i okrzyki. Zniknęły schludne stroje, a na szkolnym korytarzu roiło się od przedziwnych osobistości. Klasy przebrały się, przyjmując wylosowany wcześniej motyw przewodni: Kl. 1A-Grupy etniczne, Kl. 1B- Służba zdrowia, Kl. 1C- Potwory, Kl. 1D- Gastronomia, Kl. 1E- Kibice, Kl. 2A- Służby mundurowe, Kl. 2B- Sportowcy, Kl. 2C- Piosenkarze, Kl. 2D- Rolnictwo, Kl. 3A- Postaci z bajek, Kl. 3B-Bohaterowie filmów, Kl. 3C-Bogowie greccy, Kl. 3D- Osoby starsze.
Wszystkie klasy wykazały się dużym zaangażowaniem w tym konkursie, jednak zwycięzca mógł być tylko jeden... Uwagę przykuwała klasa 2A przebrana za służby mundurowe, która jednogłośnie zajęła I miejsce. II miejsce zdobyła klasa kl. 1B prezentująca się jako służba zdrowia. Zaszczytne III miejsce przypadło klasie 3D, która tego dnia wcieliła się w role staruszków.
Pozostałe klasy również wykazały się ogromną pomysłowością, ale to już trzeba zobaczyć na własne oczy, dlatego zapraszamy do naszej galerii zdjęć pod news-em.
Również wychowawcy klas prowadzili tego dnia lekcje w niezwykle barwnych strojach. Groźnie było na lekcji wychowania fizycznego za sprawą potwora w przerażającej masce, który porwał niewątpliwie p. Dariusza Borkowskiego. Lekcje języka polskiego śpiewająco prowadziła p. Urszula Chachulska- Tomaszczak jako Ewa Demarczyk oraz pani strażak - Małgorzata Drabik. Na lekcjach matematyki zamiast p. Anetty Olejniczak mogliśmy tego dnia spotkać dr Zosię Burską z serialu „Na dobre i na złe”, a na biologii - p. Małgorzatę Owczarek w roli kibica reprezentacji Polski.
Uśmiech na twarzy opiekuna SU - p. Małgorzaty Kujawy wzbudził Emil Pawlak z kl. 2D (której motywem przewodnim było rolnictwo) chodzący z karteczką „Rolnik szuka żony”. Gratulujemy Emilowi pomysłu i życzymy... powodzenia w poszukiwaniach, a wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za wspólna zabawę.

Małgorzata Kujawa
Opiekun SU

Data: 24.02.2015

Czytaj więcej ...

Gimnazjaliści z Jedynki na Pedros Cup 2015 - spotkanie z mistrzami lekkiej atletyki

17 lutego uczniowie Gimnazjum nr 1 w Koluszkach mieli okazję uczestniczyć w zorganizowanym przez nauczycieli wychowania fizycznego wyjeździe do Atlas Areny w Łodzi na XI Międzynarodowy Miting Lekkoatletyczny Pedros Cup 2015.
Obserwacja tak dużego widowiska sportowego, wcielenie się w rolę kibica oraz spotkanie oko w oko z mistrzami lekkiej atletyki to główne powody, dla których ponad dwudziestoosobowa grupa gimnazjalistów zdecydowała się właśnie tak spędzić swój wolny czas we wtorkowy, ostatkowy wieczór. Nie trzeba być wielkim fanem lekkiej atletyki, aby poczuć ogromne emocje i z każdą chwilą z coraz większym zainteresowaniem obserwować i przeżywać kolejne konkurencje i występy zawodników pokonujących swoje życiowe rekordy. Takie wrażenia towarzyszyły też uczniom Jedynki, których zadowolenie spotęgowała także obecność pana prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz wielu znanych jedynie z telewizji gwiazd sportu. Naprawdę było warto na żywo zobaczyć, jak wygląda taka prestiżowa impreza sportowa.

Data: 22.02.2015

Czytaj więcej ...

Uczennica Gimnazjum nr 1 laureatką Ogólnopolskiego Konkursu MEDITEST

MeditestCelem Ogólnopolskiego Konkursu MEDITEST, który odbył się już po raz czwarty, jest promowanie wśród uczniów zdrowego trybu życia, pogłębienie znajomości budowy i funkcjonowania własnego organizmu, zwiększenie ich świadomości na temat zagrożeń dla zdrowia i życia ludzkiego oraz sposobów postępowania w nagłych wypadkach. Organizatorem konkursu jest Ogólnopolskie Centrum Edukacji w Warszawie.
MEDITEST skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych i jest przeprowadzany w trzech kategoriach wiekowych. Pierwsza i druga kategoria to uczniowie ze szkól podstawowych, najstarszą grupę stanowią uczniowie gimnazjum. Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, w tym roku w kategorii „gimnazjum” startowało 844 uczniów z województwa łódzkiego oraz aż 9240 w całej Polsce.
Gimnazjum nr 1 w Koluszkach reprezentowało w konkursie Meditest 10 uczniów z klas II i III, którzy musieli wykazać się wiedzą z anatomii, fizjologii i zasad udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Wyniki konkursu ogłoszono 2 lutego br. Uczennica Gimnazjum nr 1 w Koluszkach Julia Suwalska została laureatką konkursu i zajęła 3 miejsce w Polsce. Maria Szklarek, Wiktor Starosta, Katarzyna Rawicka oraz Martyna Robak otrzymali wyróżnienia za zajęcie miejsc w pierwszej piętnastce. Pozostali uczniowie również zajęli wysokie pozycje mieszcząc się w trzydziestce najlepszych gimnazjalistów. Opiekunem uczniów była nauczycielka biologii p. Małgorzata Owczarek.

Data: 22.02.2015

Czytaj więcej ...

Młodzież pomaga młodzieży

W ostatni dzień przed zimowymi feriami, kiedy większość uczniów jest już myślami, a czasem i fizycznie, daleko od szkoły, młodzież z Gimnazjum nr 1 w Koluszkach zorganizowała zbiórkę charytatywną na rzecz Ady Krawentek i Kuby Gołębiowskiego, zmagających się z chorobami nowotworowymi. Głównym inicjatorem akcji był Kacper Pabiańczyk - uczeń klasy 3B Gimnazjum nr 1 wspomagany przez Samorząd Uczniowski.
Przez cały dzień, podczas przerw międzylekcyjnych, sprzedawane były babeczki, ciasta i inne słodkości upieczone przez każdą klasę. Natomiast w godzinach popołudniowo-wieczornych odbyła się dyskoteka charytatywna. Ogólnie udało się zebrać ponad tysiąc sto złotych, co należy uznać za wielki sukces. Pozyskane pieniążki zostały w całości przekazane rodzicom dzieci. Na uwagę zasługuje fakt, iż, mimo, że Ada i Kuba nie są uczniami Gimnazjum nr 1 to jednak istnieje wśród młodzieży silna więź solidarności i chęć niesienia pomocy, tym, którzy naprawdę jej potrzebują, a uczęszczanie do tej czy innej szkoły nie ma wówczas większego znaczenia.
Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich uczniów zaangażowanych w zbiórkę, nauczycieli sprawujących opiekę podczas dyskoteki wraz z Panią Dyrektor Jolantą Dąbrowską, a także do Pani Henryki Ławskiej prowadzącej szkolny sklepik, która również znacząco wspomogła akcję. Jednocześnie życzymy Adzie i Kubie dużo uśmiechu, radości z małych rzeczy, patrzenia w przyszłość z nigdy niegasnącą nadzieją i trzymamy kciuki za szybkie przezwyciężenie choroby i powrót do normalności. Pamiętajmy, że zdrowie to jedna z najważniejszych wartości w życiu, i jak to zauważył wiele wieków temu patron Gimnazjum nr 1, Jan Kochanowski, szanujmy je, zanim się zepsuje.Tomasz Piechota
Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Gimnazjum nr 1 w Koluszkach

Data: 10.02.2015

Czytaj więcej ...

KONKURS WIEDZY O PRAWACH DZIECKA

15 stycznia 2015 roku odbyła się w naszej szkole II edycja Konkursu wiedzy na temat praw dziecka organizowanego przez Samorząd Uczniowski. Społeczność uczniowską oraz nauczycieli i dyrekcję zebraną w auli naszego gimnazjum powitał Zarząd - Joanna Marczyk z kl. 3C i Szymon Jochman z kl. 3D.
Każda klasa zobowiązana była do wytypowania 1 reprezentanta do udziału w konkursie.
W drodze losowania: - stanowisko nr 1 zajął Seweryn Owczarek, z kl. 3C, stanowisko nr 2 – Krystian Rowiński z kl. 2B, stanowisko nr 3- Patrycja Nowakowska z kl. 2D, stanowisko nr 4- Michał Pietrasik z kl.3D, stanowisko nr 5- Przemysław Piwowar z kl. 2A, stanowisko nr 6- Wiktoria Wojciechowska z kl. 3A, stanowisko nr 7- Michał Bukowski z kl. 1B, stanowisko nr 8- Mateusz Kazimierczak z kl. 1A, stanowisko nr 9- Przemysław Retwiński z kl. 2C, stanowisko nr 10- Przemysław Ratajski z kl. 1E, stanowisko nr 11- Natalia Kędzierska z kl. 3B, stanowisko nr 12- Karol Kuźniak z kl. 1C, stanowisko nr 13- Justyna Kłąb z kl.1D.
Konkurs przebiegał na wzór popularnego teleturnieju „1 z 10”. W rolę prowadzącego Tadeusza Sznuka wcielił się laureat ubiegłorocznego konkursu i „Ekspert Praw Dziecka w naszej szkole”- Stanisław Szwarc, z kl. 3d.
Nad przebiegiem konkursu czuwali opiekunowie SU p. Małgorzata Kujawa i p. Tomasz Piechota.
Turniej składał się z 2 etapów. W rundzie I prowadzący rozpoczynał zadawanie pytań od pierwszego w kolejności zawodnika. Za każdą poprawną odpowiedź uczestnicy otrzymywali 1 punkt. Jeżeli wskazany gracz nie odpowiedział poprawnie - tracił jedną szansę. W tej rundzie uczestnicy sami wskazywali zawodnika do następnego pytania.
Gra była niezwykle emocjonująca, a pytania w miarę rozwoju gry coraz trudniejsze. Przerywnikiem w zmaganiach był wyjątkowy występ wokalny p. Piechoty, który zaśpiewał piosenkę z autorskimi słowami dotyczącymi praw dziecka.
Do kolejnego etapu gry przeszło trzech zawodników, którzy dostali po trzy nowe szanse i tyle punktów, ile szans zachowali w poprzednim etapie. Trzy błędne odpowiedzi lub brak poprawnych powodował odpadniecie z gry. W tym etapie w puli było 15 pytań.
Prowadzący zadawał pytania wszystkim graczom po kolei. Za każdą poprawną odpowiedź uczestnicy otrzymywali po 1 punkcie. Niezrównanym zawodnikiem, odpowiadającym na największą liczbę pytań był Michał Bukowski z kl. 1B, który za swoją ogromną wiedzą został nagrodzony gromkimi brawami i nagrodą specjalną.
Ostateczne wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
III miejsce zajął Krystian Rowiński- z kl. 2B
II miejsce zdobyła Natalia Kędzierska z kl. 3B
I miejsce i zaszczytny tytuł Eksperta Praw Dziecka w naszej szkole w roku szkolnym 2014-2015 uzyskał Przemysław Piwowar z kl. 2A

Konkurs był również jedną z tegorocznych konkurencji „Superklasa 2014-2015”, w której klasy uzyskały odpowiednio:
Klasa 1 D- 1 pkt., Klasa 1 C- 2 pkt., Klasa 1 E- 3 pkt., Klasa 3D- 4 pkt., Klasa 3A- 5 pkt., Klasa 1A- 6 pkt., Klasa 2C- 7 pkt., Klasa 2D- 8 pkt., Klasa 3C- 9 pkt., Klasa 1B- 10 pkt., Klasa 2B- 11 pkt., Klasa 3B- 13 pkt., Klasa 2A- 15 pkt.

Gratulujemy!
Małgorzata Kujawa
opiekun SU

Data: 23.01.2015

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 Następny >>

Content Management Powered by CuteNews